یک نماینده مجلس: حجم معاملات بازار پایه به شدت کم شده / خرید و فروش صرفه ندارد! عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ارزش کل بازار بورس پایه حدود یکصد هزار میلیارد تومان است و با توجه به این عدد، میزان ضرر و زیان مردم در این بازار قابل توجه است و...

بورس۲۴عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از سوال از وزیر امور اقتصادی و دارایی به خاطر کاهش ارزش سهام سهامداران خرد بورس پایه خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: سوال از فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی به خاطر کاهش ارزش سهام سهامداران خرد در بورس پایه به هیات رئیسه مجلس تقدیم می‌ شود. 

وی افزود: در روزها و هفته‌ های اخیر ارزش سهام سهامداران خرد بورس پایه حدود 30 تا 40 درصد کاهش پیدا کرده و عدم اجرای صحیح تدابیری و مقررات جدید توسط سازمان بورس باعث بروز این مشکل شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: وضعیت به گونه‌ ای است که فروشندگان سهام بازار پایه در صف فروش هستند اما خریداری وجود ندارد و همین مسئله هم باعث کاهش ارزش سهام شده و از سوی دیگر تابلوها و نمادهای قیمت بازار پایه اخیرا از روزانه به هفتگی تغییر وضعیت تغییر پیدا کرده است.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: علاوه بر این کارمزد خرید و فروش هم تناسبی با درصد نوسان سهمی که به صورت هفتگی اتفاق می‌افتد، ندارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و این باعث شده تا خرید و فروش برای افراد صرفه اقتصادی نداشته باشد. 

وی افزود: به خاطر وضعیت پیش آمده مدتی است که بازار خرید و فروش در بورس پایه قفل شده و حجم معاملات بازار پایه به دلیل همین کاهش خرید و فروش به شدت پایین آمده است که از مصادیق آن می‌ توان به سهام شرکت‌ های پلی‌ اکریل اصفهان و لوله اهواز اشاره کرد. 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان گفت: ارزش کل بازار بورس پایه حدود یکصد هزار میلیارد تومان است و با توجه به این عدد، میزان ضرر و زیان مردم در این بازار قابل توجه است و از سوی دیگر تاکنون راهکارهایی برای حل این موضوع توسط مسئولان سازمان بورس اعلام نشده است و سهامدارانی که از اقشار متوسط به پایین هستند از این وضعیت نگران هستند.

منبع: فارس 


نظرات

  • Fahimeh13900

    خدا خیرش بده . یکی درد ما رو فهمید

    ۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۲۲:۰۸