امروز ٢٧ شهریور ماه ١٣٩٨ اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا ٧٠٧» مربوط به تسویه بدهی‌ های ٣٢ دستگاه اجرایی کشور، سر رسید...

بورس۲۴ : امروز 27 شهریورماه 1398 اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا 707» مربوط به تسویه بدهی‌ های 32 دستگاه اجرایی کشور، سررسید و از طریق آن مطالبات 16 هزار پیمانکار پرداخت شد. 

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، اوراق «اخزا 707» که در خرداد ماه سال گذشته به منظور تسویه بدهی‌ های بند (ب) تبصره 5 قانون بودجه سال 1397 کل کشور از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر و در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس پذیرش شده بود، روز جاری و همرمان با سررسید این اوراق تامین مالی 16 هزار پیمانکار را محقق کرد.

«اخزا 707» با مبلغ اسمی هر ورقه یک میلیون ریال و ارزش کل 30 هزار میلیارد ریالی یکی از 23 نماد اسناد خزانه اسلامی منتشرشده در سال 97 است، که به منظور تسویه بدهی‌ های دستگاه‌ های اجرایی کشور منتشر شده است. 

گفتنی است، که اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا707» در مهرماه سال 97 در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس پذیرش و در آبان ماه همین سال، این نماد معاملاتی برای اولین‌ بار گشایش یافت تا امکان خرید و فروش آن از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس فراهم شود. امروز نیز با سررسید شدن این اوراق، مبلغ اسمی آن به حساب دارندگان آن واریز شد.