عطرین نخ با تحولات قابل توجهی همراه شده است. تحولاتی که زمینه ساز جهش سود سازی در شرکت و تغییرات شگرفی در روند قیمتی سهام شرکت شده است.

بورس۲۴ : عطرین نخ با تحولات قابل توجهی همراه شده است. تحولاتی که زمینه ساز جهش سود سازی در شرکت و تغییرات شگرفی در روند قیمتی سهام شرکت شده است.

در نگاه اول، عطرین نخ با رشد 100 درصدی فروش در 3 ماهه و رشد 90 درصدی بهای تمام شده، شاهد جهش قابل توجهی در حاشیه سود خود می باشد؛ به طوری که سود ناخالص شرکت 139 درصد رشد داشته است.

تغییرات مثبت در این شرکت، در حالی ادامه داشته که سود خالص نیز با رشد قابل توجه 165 درصد همراه شده است.

این تحولات، همچنان در شرکت ادامه داشته و شرکت در 5 ماهه به فروش بالای 50 میلیارد تومانی رسیده است. به نظر می رسد فروش 3 ماهه دوم سال از 3 ماهه اول سال هم پیشی بگیرد.

بدین ترتیب در حالی شرکت به سود 47 تومانی به ازای هر سهم در 3 ماهه اول رسیده، که انتظار صعود بالایی در سود 3 ماهه دوم و تحقق سود بالای 100 تومان در 6 ماهه از سهم انتظار می رود.

این تحولات باعث شده عطرین که در اول سال قیمت های محدوده 1200 تومان را داشته، با بازدهی سنگین 75 درصدی یکی از بیشترین بازدهی های مثبت را به ثبت برساند .

این تغییرات در کنار افزوده شدن محصولات جدید به سبد شرکت، سبب شده تا فروش های شرکت و روند رو به رشد سودآوری در آن با شیب خوبی ادامه یابد و همین امر انتظارات آتی بازار را بالا برده است.


نظرات

  • 394881339

    از اطلاعات آگاهی بخش شما سپاسگزارم . چنانچه در کنار این اطلاعات شاخصهای بنیادی سهم و تاثیر این اطلاعات در روند نرخ کوتاه مدت و بلند مدت سهم تحلیل شود برای سهامداران و اعضا راهگشا تر خواهد بود
    با سپاس فراوان

    ۱۳۹۸/۶/۲۹ - ۲۰:۱۲