نماد بانک ملت چرا متوقف است ؟ کار ، کار انگلیسی هاست!! گفت و گو با یک مقام نظارتی درباره سرانجام «وبملت»

بورس۲۴ : نماد بانک ملت از 26 خرداد ماه امسال متوقف شده و هنوز به تالار شیشه ای بازنگشته است. ناظر بازار در تازه ترین پیام های خود اعلام کرد که ابهامات موجود در اطلاعات ناشر هنوز برطرف نشده و تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت حداکثر تا 19 شهریور ماه تداوم خواهد داشت.

در گفت و گو با یک مقام مسئول درباره علت متوقف ماندن نماد بانک ملت را پرسیدیم و این پرسش را مطرح کردیم که آیا توقف طولانی مدت نماد «وبملت» که یکی از بهترین و شفاف ترین بانک هاست، با قوانین سازمان بورس در خصوص عدم توقف طولانی مدت نمادها، در تضاد نیست؟

وحید روشن قلب رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت و گو با خبرنگار بورس۲۴ درباره علت توقف و تداوم تعلیق نماد بانک ملت ابراز داشت: توقف نماد «وبملت» به دلیل انتشار اخباری است که در خصوص شکایتی که بانک ملت در دادگاه های انگلیس مطرح کرده است.

وی افزود: در تیر ماه سال جاری خبری با موضوع این شکایت منتشر شد که پیرو آن با توجه به اثر با اهمیت مبلغ مورد نظر بر سودآوری بانک ملت، ضمن توقف نماد از این بانک خواسته شد تا موضوع را شفاف سازی کند اما بانک هنوز این اطلاعات را به سازمان و به سهامداران ارسال ننموده است.

او در پاسخ به این پرسش که آیا تا زمانی که بانک ملت اطلاعات مورد نظر سازمان را منتشر نکند نماد «وبملت» متوقف خواهد ماند، تصریح کرد: فعلا و با توجه به مکاتبات صورت گرفته، تصمیم بر این است که تا ۱۹ شهریور ماه در صورت عدم شفاف سازی تا پیش از این تاریخ، نماد «وبملت» متوقف باقی بماند اما اگر بانک ملت تا تاریخ مشخص شده نسبت به ارائه اطلاعات مربوطه اقدام نکند، درباره این نماد تصمیم گیری خواهد شد.

روشن قلب تاکید کرد: شایان ذکر است که این سازمان نسبت به پیگیری های متعددی جهت جلوگیری از تداوم تعلیق نماد «وبملت» اقدام کرده اما با توجه به عدم ارسال اطلاعات توسط بانک ملت تاکنون امکان بازگشایی نماد «وبملت» فراهم نشده است.

گفتنی است ، نماد «وبملت» طی یک سال گذشته بازدهی قابل توجه حدود 370 درصدی را از خود برجای گذاشته و از محدوده 95 تومان تا 445 تومان ارتقا یافته است.


نظرات

  • محمدمجد

    و اینکه صبا تامین چطور در زمان تعلیق تونسته 495 میلیون سهم رو واگذار کنه

    ۱۳۹۸/۵/۲۸ - ۱۲:۲۰