بورس ٢۴ : بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی مهر در اطراف تهران بر خلاف رکود سنگین بازار مسکن تهران، از روند رو به رشد برخوردار شده است... ماه گذشته خرید و فروش آپارتمان در تهران ٢١ درصد نسبت به خرداد کاهش پیدا کرد اما در سه شهر جدید پرند،‌ پردیس و هشتگرد در مجموع خرید و فروش واحدهای مسکونی مهر و البته سایر خانه ها از رشد ٣٠ درصدی برخوردار شد...

بورس۲۴ : بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی مهر در اطراف تهران بر خلاف رکود سنگین بازار مسکن تهران، از روند رو به رشد برخوردار شده است.

ماه گذشته خرید و فروش آپارتمان در تهران 21 درصد نسبت به خرداد کاهش پیدا کرد اما در سه شهر جدید پرند،‌ پردیس و هشتگرد در مجموع خرید و فروش واحدهای مسکونی مهر و البته سایر خانه ها از رشد 30 درصدی برخوردار شد.

در پرند حجم معاملات مسکن در فاصله خرداد تا تیر ماه دو برابر شده است. هر چند تعداد معاملات در حجم اندک در سامانه رهگیری معاملات املاک ثبت شده اما مشاوران املاک در این شهر جدید از اقبال بازار و افزایش تقاضای خرید مسکن مهر خبر می دهند.

قیمت واحدهای مسکونی مهر در اطراف تهران به طور متوسط یک سوم قیمت میانگین مسکن در تهران است.در شهرهای جدید اطراف تهران این خانه ها را می توان با قیمت میانگین مترمربعی 2 تا 5 میلیون تومان خریداری کرد.

قیمت مسکن مهر البته نسبت به پارسال خیلی بیشتر از 100 درصد افزایش پیدا کرده است. اما اگر چه سرعت رشد قیمت در شهرهای جدید طی یکسال اخیر بیشتر از تهران بوده ولی به خاطر اینکه قیمت این خانه ها در توان خرید متقاضیان تهرانی است بازار این واحدها رونق دارد.

با بودجه ای کمتر از 800 میلیون تومان می شود که یک واحد مسکونی نوساز را در شهرهای جدید اطراف تهران خریداری کرد.پردیس ، هشتگرد و پرند به ترتیب بیشترین تقاضای خرید مسکن را دارد.