شروع این قیمت گذاری از بازار اجاره خواهد بود... معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است برای تابستان ٩٨ مقرر شده یک کمیته کارشناسی در این معاونت کف و سقف میزان افزایش اجاره بهای آپارتمان در تهران برای فصل آتی را مشخص و به بازار ابلاغ کند...

بورس۲۴ : وزیر راه و شهرسازی با پیشنهاد معاون مسکن درباره تشکیل کمیته تعیین اجاره بها و راه اجرای مصوبات این کمیته در بازار اجاره نشین ها موافقت کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است برای تابستان 98 مقرر شده یک کمیته کارشناسی در این معاونت کف و سقف میزان افزایش اجاره بهای آپارتمان در تهران برای فصل آتی را مشخص و به بازار ابلاغ کند.

مازیار حسینی البته صحبتی از اجباری بودن رعایت کف و سقف افزایش اجاره بها مطرح نکرده اما موجرانی که این مصوبه را رعایت کنند از پرداخت مالیات بر اجاره معاف می شوند.

صاحبان خانه های اجاره ای سالانه معادل 5 درصد درآمدشان از اجاره داری به دولت مالیات پرداخت می کنند.

سال گذشته وزیر وقت راه و شهرسازی سقف افزایش اجاره بهای مسکن برای اجاره نامه های تابستان 97 را 10 درصد اعلام کرد! البته مصوبه پارسال نه اجرا شد و نه در بازار اجاره مورد پذیرش یا توجه قرار گرفت!امسال گفته می شود کف و سقف افزایش اجاره بهای مسکن در دو حالت ممکن است تعیین شود.

در حالت اول میزان افزایش بین 10 تا 20 درصد و در حالت دوم بین 15 تا 25 درصد ممکن است باشد.سال گذشته متوسط اجاره بهای مسکن در تهران 27 درصد نسبت به سال 96 افزایش پیدا کرد.


نظرات

  • اروندان

    مصوبه ای که سال قبل نه اهمیتی به ان دادند و نه تلاشی برای انجام دادنش از طرف دولت رخ داد امسال با این تورمی که خود دولت راه انداخت چه کسی نگاهش می کنه

    ۱۳۹۸/۳/۳ - ۱۹:۵۷