بورس ٢۴ : شاخص کل بورس که از اوایل اسفند سال گذشته روند افزایشی به خود گرفته بود و یک نفس از ١۵۶ هزار واحد تا ٢٢۴ هزار واحد تاخته بود روز گذشته قدری به خود استراحت داد و ٨٢٣۶واحد عقب نشینی کرد تا نفسی تازه کند و با قدرت بیشتری مسیر خود را ادامه دهد. اما از آنجا که در بازار سرمایه بر خلاف سایر بازارها خرید و فروش دارایی در لحظه و آنلاین بدون دردسر ، البته اگر هسته معاملات مشکلی نداشته باشد انجام می شود و به عبارتی بازار نقد شونده است تحرکات و رخداد های متفاوت در لحظه تاثیر خود را بر بازار نشان می دهد. در حدی که روز گذشته بدون هیچ دلیل خاصی شاهد افزایش فشار فروش بودیم ، تازه آن هم با وجود سهم های با قیمت های بسیار نازل در بازار، اکنون دلار در محدوده ١۵هزار تومان در نوسان است اما در بازار سرمایه هیچ سهمی که ارزش آن حتی به یک دلار حتی نزدیک باشد نداریم و عمدتا سهام ما باقیمت هایی بسیار کمتر از ٢٠سنت معامله می شود اما با کوچکترین اتفاقی سهامداران دست به ماشه فروش می برند!

بورس۲۴ : شاخص کل بورس که از اوایل اسفند سال گذشته روند افزایشی به خود گرفته بود و یک نفس از 156 هزار واحد تا 224 هزار واحد تاخته بود روز گذشته قدری به خود استراحت داد و 8236واحد عقب نشینی کرد تا نفسی تازه کند و با قدرت بیشتری مسیر خود را ادامه دهد.

اما از آنجا که در بازار سرمایه بر خلاف سایر بازارها خرید و فروش دارایی در لحظه و آنلاین بدون دردسر ، البته اگر هسته معاملات مشکلی نداشته باشد انجام می شود و به عبارتی بازار نقد شونده است تحرکات و رخداد های متفاوت در لحظه تاثیر خود را بر بازار نشان می دهد. در حدی که روز گذشته بدون هیچ دلیل خاصی شاهد افزایش فشار فروش بودیم ، تازه آن هم با وجود سهم های با قیمت های بسیار نازل در بازار، اکنون دلار در محدوده 15هزار تومان در نوسان است اما در بازار سرمایه هیچ سهمی که ارزش آن حتی به یک دلار حتی نزدیک باشد نداریم و عمدتا سهام ما باقیمت هایی بسیار کمتر از 20سنت معامله می شود اما با کوچکترین اتفاقی سهامداران دست به ماشه فروش می برند!

محمد علی شیرازی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صبا تامین یکی از بزرگترین حقوقی های بازار درباره افزایش عرضه بیش از اندازه در بازار دوشنبه به بورس۲۴ گفت: روز گذشته تغییرات بنیادی خاصی که منجر به ریزش شاخص باشد رخ نداده بود و حتی بازار هنوز خود را با شرایط تورمی فعلی و قیمت ارز تطبیق نداده است، این موضوع که شاخص پس از یک دوره طی روند صعودی با نوساناتی روبرو شود غیر منطقی نیست .

وی ادامه داد: با وجود متغیرهای فعلی این انتظار که روند افزایش در شاخص کل تداوم داشته باشد دور از انتظار نیست و با توجه به فرصت پیش آمده در روز گذشته و قیمت های مناسب ، صبا تامین اقدام به خرید سهام نیز کرد ، چون از نظر ما بازار همچنان رشد می کند و سهم ارزان همچنان در بورس ما وجود دارد.