عباس آرگون عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با بورس ٢۴ در خصوص خبر آزادسازی سقف رقابت محصولاتی فولادی در بورس کالای ایران گفت: صحبت هایی در این خصوص در هیئت نمایندگان شده و کلیت این موضوع مورد تایید است اما باید شرایط را سنجید و نسبت به اجرایی شدن این موضوع جزئیات زیادی را مدنظر قرار داد.

بورس۲۴ : به دنبال آزاد سازی دامنه نوسان محصولات و فرآورده های نفتی ، مس و آلومینیوم در هفته های گذشته در بورس کالای ایران، اخباری مبنی بر آزاد سازی دامنه نوسان محصولات فولادی نیز امروز در شبکه های مجازی در حال دست به دست شدن است.

گفته می شود ، جعفر سرقینی معاون وزیر صمت در جلسه نمایندگان اتاق بازرگانی تهران از برداشتن سقف رقابتی محصولات فولادی در بورس کالا خبر داده است.

عباس آرگون عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با بورس۲۴ در خصوص خبر آزادسازی سقف رقابت محصولاتی فولادی در بورس کالای ایران گفت: صحبت هایی در این خصوص در جمع هیئت نمایندگان شده و کلیت این موضوع مورد تایید است اما باید شرایط را سنجید و نسبت به اجرایی شدن این موضوع جزئیات زیادی را مدنظر قرار داد.

وی ادامه داد: آقای سرقینی نیز امروز کلیت این موضوع را بیان کردند و در خصوص آن صحبت کردند اما هنوز جزئیات آن مشخص نیست و باید منتظر تصمیم نهایی باشیم.

وی افزود: با توجه به نوسانات موجود و افزایش نرخ دلار این موضوع مورد توجه قرار گرفت و همان طور که گفته شد آزاد سازی سقف رقابت در هیئت نمایندگان مورد بحث قرار گرفت و در جریان است و ان شا الله انجام می شود.

پایگاه خبری با اقتصاد از قول معاون معدنی وزیر صنعت گزارش داده بود که امروز جعفر سرقینی در جمع اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفته :از زمانی که نرخ ارز ملتهب شد بر بازار فلزات نیز تاثیر گذاشت.ما درزمینه فلزات خودکفا هستیم به طورى که ٢.٥ برابر نیاز کشور فولاد و ٢.٥ برابر نیاز کشور روى تولید مى کنیم بنابراین جو روانى موجود در بازار براى این صنعت غلط است.

وی گفته : از زمانى که سقف رقابت مس و آلمینیوم در بورس را برداشتیم قیمت ها حدود ٥٤درصد رقابتى شدند.سقف رقابت فولاد در بورس کالا را بر می داریم که در این صورت رقابت حدود ٣٠درصد خواهد شد.قیمت هر گرم میلگرد در اوج نوسانات ارزى ٤٦٠٠تومان بود که روز گذشته به ٤١٠٠ تومان رسید و با آزادسازى قیمت فولاد، فردا با قیمت حدودا ٣٦٠٠ عرضه خواهد شد.