معاون شرکت اتمی روسیه از عقد قرارداد ساخت تجهیزات نیروگاه اتمی بوشهر با شرکت آذرآب اراک خبرداد.کارشناسان و مدیران نیروگاه اتمی بوشهر و روسیه در بازدید از شرکت آذرآب اراک زمینه عقد قراداد ساخت تجهیزات را بررسی کردند. ولادیمیر پاولوف معاونت اول ریاست شرکت اتم استروی اکسپورت روسیه در حاشیه این بازدید گفت : شرکت آذراب اراک توانمند در ساخت و تولید تجهیزات نیروگاهی است و به زودی قراردادی با این شرکت برای ساخت تجهیزات نیروگاه بوشهر منعقد خواهد شد.

بورس۲۴ : معاون شرکت اتمی روسیه از عقد قرارداد ساخت تجهیزات نیروگاه اتمی بوشهر با شرکت آذرآب اراک خبرداد. کارشناسان و مدیران نیروگاه اتمی بوشهر و روسیه در بازدید از شرکت آذرآب اراک زمینه عقد قراداد ساخت تجهیزات را بررسی کردند.

ولادیمیر پاولوف معاونت اول ریاست شرکت اتم استروی اکسپورت روسیه در حاشیه این بازدید گفت : شرکت آذراب اراک توانمند در ساخت و تولید تجهیزات نیروگاهی است و به زودی قراردادی با این شرکت برای ساخت تجهیزات نیروگاه بوشهر منعقد خواهد شد.

ساخت تجهیزات فاز دو نیروگاه بوشهر از توانمندی‌های آذرآب

جعفری مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر هم گفت:: برای ساخت تجهیزات فاز دو نیروگاه بوشهر از توانمندی‌های آذرآب بهره خواهیم برد و امید است که بتوانیم با سپردن بخش اعظمی از ساخت بویلر‌های و تجهیزات نیروگاهی با آذرآب زمینه ساخت نیروگاه‌های بیشتر را فراهم کنیم.

شیخ زاده مدیر عامل شرکت آذرآب اراک هم گفت:: هم اکنون با ۴۰ درصد ظرفیت در این کارخانه مشغول به کاریم و با انعقاد این قرارداد ظرفیت تولید به ۷۰ درصد خواهد رسید.

شیخ زاده افزود: حجم این قرارداد هزار میلیارد تومان است و حجم قرارداد‌های جاری شرکت نیز ۷۰۰ میلیارد تومان است.

شرکت صنایع آذرآب استان مرکزی تولید کننده تجهیزات نیروگاهی و پالایشگاهی درکشوراست و برای ۲ هزار نفر به صورت مستقیم وغیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران