منافع برخی به خطر افتاد که اتاق فکر دارند به یک باره یک دختر خانم شد، سوژه خبری! وقتی فضای کشور روی مطالبه شفاف‌ گرایی قرار گرفته تا تکلیف ارزهایی که گرفته شده مشخص شود، یک باره خانمی تبدیل به سوژه خبری بزرگی می‌ شود که...

بورس۲۴ : محمد جواد آذری جهرمی در یک برنامه رادیویی درباره فیلترینگ اینستاگرام که زمزمه‌ های آن مطرح است، گفت: همان طور که قبلا گفتم، این زمزمه‌ ها مطلب جدیدی نیست و موضوع بستن شبکه‌ های اجتماعی از سال ۹۲ شکل گرفت.

وزیر ارتباطات افزود: به نظرم این زمزمه‌ های اخیر یک بحث انحرافی برای انحراف افکار عمومی از موضوع شفاف‌ سازی بود و اتاق فکرهایی پشت آن قرار دارد.

وی با بیان اینکه پیش کشیدن موضوع دختر خانمی که در اینستاگرام فعال بود و فیلتر این شبکه اجتماعی، حاصل تصمیم اتاق فکرهایی بود که منافعشان از موضوع شفاف‌ سازی ارزی به خطر افتاده است، گفت: البته نه اینکه بگویم صدا و سیما و مسئول محترمی که در این موارد مصاحبه کرده است، اتاق فکر هستند.

آذری جهرمی یادآور شد: وقتی فضای کشور روی مطالبه شفاف‌ گرایی قرار گرفته تا تکلیف ارزهایی که گرفته شده مشخص شود، یک باره خانمی تبدیل به سوژه خبری بزرگی می‌ شود که کل دنیا شروع به صحبت کردن درباره او می‌ کنند که به نظر من طبیعی نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درباره تغییرات احتمالی کابینه دولت و تغییر وزیر ارتباطات نیز گفت: گمانه‌ زنی های زیادی در این باره وجود دارد ولی تصمیم را آقای رئیس‌ جمهور می‌ گیرد؛ درباره خودم هم چیزی نشنیدم.

منبع: تسنیم