هر کس هم بیکار شد، بیمه بیکاری می گیرد! دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه شهروندان حق دارند، از هر پیام‌ رسانی استفاده کنند، به شرط اینکه تابع قوانین کشور باشد، گفت: فعلا تصمیمی در رابطه با انسداد تلگرام اتخاذ نشده است، اما هر آن ممکن است، شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید. او گفت: به کسانی که با کوچ پیام‌ رسان های خارجی به داخلی کسب و کارشان دچار اختلال می‌ شود، بیمه بیکاری نیز تعلق می‌ گیرد...

بورس۲۴ : دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه شهروندان حق دارند از هر پیام‌ رسانی استفاده کنند، به شرط اینکه تابع قوانین کشور باشد، گفت: فعلا تصمیمی در رابطه با انسداد تلگرام اتخاذ نشده است، اما هر آن ممکن است، شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید.

سید ابولحسن فیروزآبادی امروز با حضور در یک برنامه رادیویی، اظهار کرد: ما به دنبال پیام‌ رسانی با کاربران بالا و قابلیت اشتغال‌زایی هستیم. تاریخی برای مسدود کردن تلگرام مطرح نشده، اما از کسب و کارها و موسساتی که کانال‌ های زیادی دارند دعوت شده از پیام‌ رسان های خارجی به پیام‌ رسان های داخلی کوچ کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر استفاده شخص خود از پیام‌رسان‌ ها و شبکه‌های اجتماعی خارجی اظهار کرد: من هم از تلگرام و اینستاگرام استفاده می‌کنم و بنا به تعهدی که به پیام‌رسانهای داخلی دارم از آنها نیز استفاده می‌کنم.

رییس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه در حوزه پیام‌رسان‌ها نوعی نابسامانی در کشور وجود دارد، افزود: اقدامات وسیعی بنا به دستور رییس‌جمهور در دی ماه ۹۶ انجام شد که فرمودند کشور باید از پیام‌رسان غالب (تلگرام) خارج شود. به طور جدی در سال ۹۷ در حوزه پیام‌ رسان‌ ها باید اولین پیام‌رسان، داخلی باشد.

به گفته او پیام‌ رسان‌ های خارجی هم می‌ توانند فعالیت کنند، به شرطی که تابع قوانین جمهوری اسلامی باشند. وزارت آموزش و پرورش در حوزه کوچ پیام‌ رسان‌ های خارجی به داخلی بخشنامه صادر کرده است.

فیروزآبادی با بیان اینکه به پیام‌ رسان داخلی انواع تهمت‌ ها زده شده، گفت: در مقایسه با کاربرانی که از پیام‌ رسان‌ های خارجی استفاده می‌کنند، رقم کاربران استفاده‌ کننده از پیام‌ رسان‌ های داخلی بسیار کم است. به کسانی که با کوچ پیام‌ رسان های خارجی به داخلی کسب و کارشان دچار اختلال می‌ شود، بیمه بیکاری تعلق می‌ گیرد.

وی با بیان اینکه شهروندان حق دارند از هر پیام‌رسانی استفاده کنند به شرط اینکه تابع قوانین کشور باشد، درباره موضوع حریم خصوصی در پیام‌رسان‌ها نیز توضیح داد: به بحث حفاظت از حریم خصوصی مردم اهمیت می‌ دهیم، کمیته‌ ای تشکیل می‌ دهیم، تا محتوا نیز حفاظت شود. اطلاعات مردم دارایی‌ های مردم هستند، نهایت تلاش را داریم که حریم مردم در پیام‌ رسان های داخلی حفظ شود.

منبع: ایسنا