شکست داعش، مهار ایران و مقابله با سلاح‌ های شیمیایی / پیام قدرتمندی، به ایران و روسیه دادیم، دیدید که! سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در مصاحبه‌ ای ضمن تکرار ادعا‌های همیشگی علیه ایران گفت: کشورش باید ایران را در سوریه مهار کند...!

بورس۲۴ : سارا سندرز»، سخنگوی کاخ سفید با تکرار اتهامات همیشگی ایران را به «رفتار‌های تهاجمی» در سوریه متهم کرد و مقابله با آن را یکی از اهداف «دونالد ترامپ»، رئیس‌ جمهور آمریکا در منطقه غرب آسیا عنوان کرد. 

«سندرز» در پاسخ به سؤال مجری شبکه خبری ای‌ بی‌ سی‌ نیوز، مبنی بر اینکه حمله موشکی سه کشور غربی به سوریه تغییری در وضعیت میدانی جنگ در این کشور پدید نخواهد آورد و ترامپ با گفتن «مأموریت تکمیل شد» شتاب زده عمل کرده، گفت: «مطمئناً مأموریتی که ارتش آمریکا و نیرو‌های ائتلاف ما در سوریه داشتند، به ۱۰۰ درصد اهداف خود رسید و اشاره رئیس‌ جمهور هم به همین بود».

سخنگوی کاخ سفید مدعی شد، این حمله توانسته آنچه را به‌ادعای وی «زیرساخت‌ های تسلیحات شیمیایی در سوریه» بوده نابود کرده و «پیام قدرتمندی» هم به ایران و روسیه ارسال کرده است.

این در حالی است که بسیاری از رسانه‌ های غربی، از جمله نشریه نیویورکر و روزنامه واشنگتن‌ پست قبل از آغاز حملات اذعان کرده بودند که توازن جنگ در سوریه را شرایط میدانی تعیین می‌ کند و با یک حمله موشکی محدود نمی‌ توان نتایج جنگ را تغییر داد.

سندرز در بخش دیگری از مصاحبه با ای‌ بی‌ سی‌ نیوز گفت: ترامپ سه هدف را در سوریه دنبال می‌ کند: شکست داعش، مهار «رفتار تهاجمی ایران» و جلوگیری از تکرار استفاده از سلاح‌ های شیمیایی در این کشور. 

وی گفت: «رئیس‌ جمهور سه هدف دارد، اولی شکست داعش. کار دیگری که باید انجام دهیم، این است که باید ایران را مهار کنیم. باید مطمئن شویم، رفتار‌های بدی که آن‌ ها داشته‌ اند تکرار نمی‌ شود و توسعه پیدا نمی‌ کند؛ مورد آخر هم باید از استفاده و تکثیر سلاح‌ های شیمیایی جلوگیری کنیم».

منبع: تسنیم