تولید کنندگان بایستی عضو هیات مدیره بورس کالا باشند / آنها نباشند، پس هیات مدیره را چه افرادی باید تشکیل بدهند؟ شاپور محمدی با تاکید بر اینکه ساختار بازار سرمایه و از جمله بورس کالا، شفاف ترین ساختار موجود در اقتصاد است، در ادامه سخنان خود گفت...

بورس۲۴ : رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست شورای گفت‌ و گو که یکی از موضوعات اصلی این نشست به بررسی عرضه و قیمت گذاری ورق فولاد در بورس کالا اختصاص داشت، گفت: این موضوع به تازگی در جلسه ای در وزارت اقتصاد بررسی شد و در آنجا نیز به سندیکای لوله و پروفیل اعلام کردیم که سازمان بورس آماده دریافت پیشنهادات و نقطه نظرات سندیکا در راستای اصلاح و بهبود است.

شاپور محمدی با تاکید بر اینکه ساختار بازار سرمایه و از جمله بورس کالا، شفاف ترین ساختار موجود در اقتصاد است، گفت: مطرح کردن مباحث کلی در جلسات هم اندیشی نمی‌تواند برای صنایع راهگشا باشد و بازهم تاکید می‌کنیم که از دریافت پیشنهادات برای اصلاح روندها استقبال می‌کنیم؛ با این تفاسیر انتظار داریم که اگر ضعفی در روند معامله یک محصول وجود دارد، به طور مشخص عنوان شود تا در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص ترکیب هیات مدیره بورس کالا نیز عنوان کرد: در این مورد نیز قانون تجارت تعیین تکلیف کرده است. اینکه بگوییم یک تولید کننده نباید عضو هیات مدیره بورس کالا باشد، طبیعتا مصرف کننده نیز نباید عضو باشد؛ پس هیات مدیره را چه افرادی باید تشکیل بدهند؟

وی ادامه داد: در ضمن بر اساس قانون تجارت، این سهامداران هستند که اعضای هیات مدیره را تعیین می کنند و بر این اساس نمی توان حق رای را از سهامدار گرفت.

منبع: ایلنا