دارا بودن بلیط رفت و برگشت کشتی برای ورود خودرو به جزیره الزامی است / معاینه فنی معتبر فراموش نشود دبیر ستاد نوروزی کیش، شرایط ورود خودروهای مسافران را از بنادر منتهی به جزیره کیش در تعطیلات نوروزی اعلام کرد...

بورس۲۴ : دبیرستاد نوروزی کیش، شرایط ورود خودروهای مسافران را از بنادر منتهی به جزیره کیش درتعطیلات نوروزی اعلام کرد. 

به گزارش سازمان منطقه آزاد کیش، علیرضا قائدیان معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: از 27 اسفند ماه سال جاری تا 15 فروردین ماه سال 1397، ورود خودروها به جز خودروهای داخلی که مدل قبل از سال 1390 است و خودروهای خارجی که مدل قبل از سال 1385 است، با رعایت ضوابط و مقررات و دارا بودن معاینه فنی معتبر، به جزیره کیش مجاز است.

وی با اشاره به اینکه دوره ماندگاری و تردد خودروهای ورودی از کشور به کیش دراین ایام پنج روز است، یادآور شد: در صورتی که خودرویی بیش از مدت زمان مقرر درجزیره حضور داشته باشد، خودروی مربوطه مشمول ضوابط مقرر خواهد شد و بلیط برگشت شناور نیز باطل خواهد شد.

علیرضا قائدیان افزود: هزینه ورود هر خودرو مبلغ دو میلیون ریال است که در بنادر چارک و آفتاب دریافت می شود.

دبیر ستاد نوروزی کیش با اشاره به تمهیدات سازمان منطقه آزاد کیش برای تامین رفاه مسافرانی که از طریق بنادر چارک و آفتاب به جزیره کیش سفر می کنند، تاکید کرد: با برنامه ریزی انجام شده، امسال بندر آفتاب نیز با پیش بینی محل های استقرار خودروها و استراحت مسافران، آمادگی کامل را برای پذیرش وانتقال گردشگران نوروزی دارا است.

به گفته معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، دارا بودن بلیط رفت و برگشت کشتی برای ورود خودرو به جزیره کیش الزامی است و مدت زمان مجاز در صدور بلیت ها لحاظ خواهد شد و ورود خودروهای وانت تک کابین، کامیون، کامیونت، اتوبوس و مینی بوس به استثناء خودروهای حامل سوخت و مواد غذایی دارای مجوز در ایام نوروز به جزیره کیش ممنوع است.

منبع: عصر ایران