هیچی! وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت درباره خصوصی سازی ایران خودرور و سایپا گفت: چالشی مقابل خصوصی‌ سازی سایپا و ایران خوردو وجود ندارد و به بورس هم در این زمینه پیشنهاداتی داده شده است...

بورس۲۴ : محمد شریعتمداری در گفت‌ و گویی درباره خصوصی سازی سایپا و ایران خودرو گفت: هیچ گونه چالشی مقابل خصوصی سازی سایپا و ایران خوردو وجود ندارد و این کار باید به تدریج صورت بگیرد، در حال حاضر هم به بورس پیشنهاداتی داده شده است.

شریعتمداری ادامه داد: بخش قانونی خصوصی شده و در میز هیأت مدیره ایران خودرو صندلی دارد و طبیعی است که این مسیر ادامه پیدا کند.وی خاطر نشان کرد: آن بخش دولتی صرف که سهام شرکت سازمان نوسازی و توسعه صنعتی کشور است، کمتر از ۱۵ درصد سهم دارد.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت درخصوص کاهش تعرفه‌ های خودروهای هیبریدی عنوان کرد: تعرفه خودروهای برقی در حال حاضر همان ۵ درصد قبل است که ۴ درصد را مطابق قانون نمی‌ توانیم تغییر دهیم و یک درصد هم حداقل نرخ تعرفه‌ های قانونی است.

وی درباره انتقاد تولید کنندگان داخلی مبنی بر این که عملکرد وزارت صنعت منجر به نابودی تولید شده است، گفت: وزرات صنعت، معدن و تجارت وارد کننده هیچ چیز نیست، همه واردات کالا از طریق بخش‌ های دولتی انجام می شود و عمده آن چه وارد می‌ شود، بر اساس تعرفه‌ های مصوبی است که دولت تصویب کرده است.

وی تاکید کرد: هیچ‌ گونه کار سلیقه‌ ای در دولت وجود ندارد و تمامی کارهای که انجام می‌ شود، بر مبنای مقررات حاکم است.

منبع: ایلنا