سفیر ایران در مسکو: به روس ها نفت می دهیم، پول می گیریم / قراردادی تحت عنوان، تبادل نفت در قبال کالا با آنها نداریم سفیر ایران در مسکو تأکید کرد، انتقال نفت ایران به روسیه تحت قرارداد فروش نفت به این کشور انجام می‌ گیرد و ایران در همکاری‌ ها با مسکو قراردادی تحت عنوان «تبادل نفت در قبال کالا» ندارد...

بورس۲۴ : سفیر ایران در مسکو تأکید کرد انتقال نفت ایران به روسیه تحت قرارداد فروش نفت به این کشور انجام می‌گیرد و ایران در همکاری‌ها با مسکو قراردادی تحت عنوان «تبادل نفت در قبال کالا» ندارد. 

«مهدی سنایی» سفیر ایران در مسکو روز چهارشنبه گفته است که ایران در قراردهای همکاری با روسیه قراردادی تحت عنوان «تبادل نفت در قبال کالا» ندارد.

بنا بر این گزارش، مهدی سنایی در مصاحبه با خبرگزاری «اسپوتنیک» گفته است که سال گذشته میلادی (2017)، سال بی‌ سابقه‌ ای در روابط همکاری ایران و روسیه بوده است. در این سال، تعداد بسیاری از هیأت‌ های ایرانی و روس به کشورهای یکدیگر سفر کردند.

سفیر ایران در روسیه با اشاره به این مطلب گفت: «در قرارداد خرید نفتی بین ایران و روسیه آمده است که روسیه نفت ایران را خریداری می‌ کند. بر این اساس، بخشی از این هزینه به صورت نقدی به ایران پرداخت می‌ شود که به حساب ایران در شعبه بانک مرکزی ایران ارسال شده و مابقی جهت اجرای قرارداهای مشترک بین ایران و روسیه هزینه می‌ شود».

سنایی ادامه داد: «6 شرکت نفتی بزرگ روسیه از جمله شرکت‌ های «روس نفت»، «زاروبژ نفت»، «گازپروم‌نفت»، «لوک اویل» با ایران قرارداد نفتی امضا کرده‌ اند که شرکت زابروژ نفت، قرارداد اولیه خود را نهایی کرده و به زودی وارد مرحله اجرا می‌ شود. ایران نیز منتظر اقدام عملی در این زمینه است».

وی در پایان تأکید کرد: «قرارداد امضا شده میان ایران و روسیه در خصوص خرید نفت بخشی از پروژه های مشترک بین ایران و روسیه است... و ایران در همکاری‌ های خود با روسیه قراردادی با عنوان تبادل نفت در قبال کالا ندارد»

منبع: رکنا