مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس: تخصیص‌‌ بالای ١٣٠ سهم «زشگزا» اصلاح شد عرضه اولیه دیروز هفتمین عرضه اولیه فرابورس در سال جاری بوده که با تخصیص ‌های بیش از سقف تعیین ‌شده یعنی ١٣٠ سهم در عرضه اولیه مواجه شد که...

بورس۲۴ : مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس ایران یک روز پس از عرضه اولیه سهام شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد و تخصیص‌ های دو برابری و حتی بیشتر از سقف تعیین شده به خریداران، در حالی از «اصلاح» این تخصیص‌ ها سخن گفته که هنوز دلیل بروز این ایراد در سامانه معاملات مشخص نیست. 

16 میلیون سهم شرکت شیر و گوشت زاگرس در روز سه ‌شنبه 26 دی ‌ماه به قیمت هر سهم 3490 ریال به روش ثبت سفارش کشف شده بود.

عرضه اولیه دیروز هفتمین عرضه اولیه فرابورس در سال جاری بوده که با تخصیص ‌های بیش از سقف تعیین ‌شده یعنی 130 سهم در عرضه اولیه مواجه شد.

از اواخر سال 1393و هم زمان با تغییرات مدیریتی در سازمان بورس، تلاش برای افزایش عرضه‌های اولیه سهام شرکت‌ های خصوصی همزمان با کند شدن روند واگذاری شرکت‌ های اصل چهل و چهاری در حالی در دستور کار هیات پذیرش بورس و فرابورس قرار گرفت که همواره عرضه‌ های اولیه سهام با ایراد و مشکلات مختلف فنی در حین عرضه اولیه و یا حتی قبل و بعد از عرضه سهام مواجه بوده است.

حدود یک ماه قبل نیز معادل 10 درصد از سهام شرکت تامین سرمایه امید در بورس اوراق بهادار تهران برای اولین بار عرضه، اما به دلایل فنی در ساعت 16:53 کشف قیمت به خریداران تخصیص داده شد.

افسانه اروجی ناظر بازار فرابورس گفته: با پیگیری‌ انجام‌ شده، تخصیص‌ های این ‌چنینی اصلاح و فرآیند آن تا سقف 130 سهم، مجدد انجام شده است.

منبع: فارس