مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران گفته که همزمان با دهه فجر ١٠ هزار نشست تبلیغی در تهران برگزار می شود.بررسی بودجه تبلیغات اسلامی در تهران برای برگزاری مجامع تبلیغی و کلیه امور فرهنگی نشان می دهد که اعتبارات فرهنگی تبلیغات اسلامی در تهران زیر یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده است ، آن هم برای همه برنامه های تبلیغی از جمله اعزام مبلغ و ... .حالا سوال اینجاست آیا برگزاری ١٠ هزار نشست تبلیغی در ایام دهه فجر با این بودجه محدود درست است و یا صرفا یک عدد تبلیغاتی است!برگزاری این ١٠ هزار نشست تبلیغی دست کم ٢ میلیارد تومان بودجه جداگانه و اختصاصی می طلبد!

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به برگزاری 1775 برنامه فرهنگی و تبلیغی در این استان به مناسبت دهه فجر، گفت: ۱۰ هزار نشست تبلیغی نیز در استان تهران برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید ناصرالدین نوری زاده، در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و طلیعه سی و نهمین بهار پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، گفت: این اداره کل برنامه های گوناگون و متنوعی برای اقشار مختلف پیش بینی کرده که با مشارکت مساجد، حسینیه ها، شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان و شعرای آئینی، مراکز و مؤسسات قرآنی ، کانون های فرهنگی، تبلیغی و دیگر مراکز فرهنگی- آموزشی برگزار می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: برگزاری ۱۲۱ گفتمان دینی«جوان انقلاب» ویژه دانش آموزان، طلاب و دانشجویان یکی از برنامه های آموزشی است که با هدف بصیرت افزایی و ایجاد فضای مناسب پاسخگویی به سؤالات، توسط اساتید مجرب حوزه و دانشگاه ، از ۱۲ تا ۲۰ بهمن ماه با هماهنگی ادارات تبلیغات اسلامی استان تهران و مشارکت مراکز آموزشی از جمله حوزه ها، دانشگاه ها و مدارس به اجرا در خواهد آمد.

این مسئول فرهنگی، با اشاره به تقارن دهه فجر امسال با ایام فاطمیه و ضرورت تعظیم شعائر دینی افزود: برپایی ۱۰ هزار نشست تبلیغی و سخنرانی با بهره گیری از ظرفیت مبلغین، مبلغات و بانوان فرهیخته در محافل دینی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی، از دیگر برنامه هایی است که در راستای رشد و ارتقای بصیرت آحاد مختلف جامعه درباره اهداف و سیاست های نظام جمهوری اسلامی، راه های تداوم و استمرار آن ، تبیین دستاوردهای انقلاب، نقش رهبری امام خمینی (ره) در شکل گیری و پیروزی انقلاب با تأسی از قیام عاشورا و سیره ائمه معصومین علیهم السلام برگزار می شود .

نوری زاده، حمایت در راه اندازی ۵۵ نمایشگاه محصولات فرهنگی عفاف و حجاب، عکس و کتاب توسط تشکل های مردم نهاد وابسته به این اداره کل و نیز برگزاری ۱۵ مسابقه عکاسی، خاطره نویسی و کتابخوانی را ، از جمله برنامه های دیگری دانست که در سطح استان تهران برگزار می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران ،گفت: برپایی ۱۵۴ مراسم در مساجد روستایی توسط روحانیون مستقر و ترویج فرهنگ فاطمی؛ هدایت ۴۰۰ تشکل دینی تحت پوشش در اجرای این مراسم؛ سازماندهی و اعزام ۱۰۳۰ مبلغ و مبلغه به مراکز درخواست کننده؛ تولید محتوای پژوهشی و آموزشی در سایت های وابسته به این سازمان ؛ دیدار با خانواده معظم شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم و بازدید از مراکز و محافل قرآنی، از جمله برنامه های محتوایی بهمن ۹۶ است.

این مقام مسئول، خاطر نشان کرد: کمیته های قرآنی و تشکل های دینی به منظور برنامه ریزی و هماهنگی ویژه برنامه های گرامیداشت این ایام در ادارات تبلیغات اسلامی استان تهران فعال شده و مدیران و کارشناسان این نهاد علاوه برحضور و مشارکت فعال در ستادهای دهه فجر شهر و شهرستان های تهران، عضو کمیته فرهنگی و مساجد ستاد دهه فجر هستند.

مراسم تجدید میثاق با آرمان های حضرت امام خمینی(ره) نیز با حضور مدیران، کارشناسان ، اعضای شورای هیئات ،اعضای کانون مداحان ، مدیران و اساتید مؤسسات و مراکز قرآنی، اعضای جمعیت بانوان فرهیخته و اساتید مجتمع اموزش علوم اسلامی کوثر در دهه فجر در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزار می شود.