یارانه هایی را هم که از دولت طلب داریم، می گیریم مجمع عادی سالیانه شرکت کارخانجات تولیدی و صنعتی ثابت خراسان در نوبت دوم با حضور سهامداران, اعضای هیئت مدیره، مدیر عامل، نماینده سازمان بورس و بازرس قانونی برگزار شد...

بورس۲۴ : مجمع عادی سالیانه شرکت کارخانجات تولیدی و صنعتی ثابت خراسان در نوبت دوم با حضور سهامداران, اعضای هیئت مدیره، مدیر عامل، نماینده سازمان بورس و بازرس قانونی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بورس۲۴ ، در ابتدای این جلسه غلامرضا کاظمی مدیرعامل شرکت گزارش هیئت مدیره را قرائت کرد و گفت: شرکت قند ثابت خراسان با فعالیت خود در حوزه قند و شکر توانسته اقدامات موفقیت آمیزی را داشته باشد. این شرکت با قدمت خود در صنعت قند و شکر طبق برنامه ها و سیاست های خود گام بر می دارد.

وی ادامه داد: کارخانه قند فریمان در بین هشت کارخانه فعال چغندری استان های خراسان رضوی و شمالی در سال 1395 با خریداری 144478 تن چغندر، 9.37 درصد از کل چغندر جذب شده را در استان های مذکور به خود اختصاص داده است.

وی گفت ما در تلاشیم تا بتوانیم شکر تولیدی خود را با قیمت مناسب به فروش برسانیم و یارانه هایی که از دولت طلب داریم را نیز اخذ نماییم. تکلیف یارانه هایی که از دولت طلب است هنوز مشخص نیست و انجمن قند و شکر برای مشخص شدن این موضوع فعالیت می کند.

در ادامه جلسه نیز گزارش حسابرس قرائت شد و اظهار نظر مشروط نسبت به صورت های مالی ارائه شد. لازم به ذکر است که بند 4 این گزارش احتمال اضافه شدن زیان 2 میلیاردی به زیان فعلی را می دهد که این شرکت باید برای آن اقدام به عمل آورد.

کاظمی در پاسخ به سوال سهامداران در خصوص میزان جذب چغندر در سال جاری بیان داشت: شرکت در سال جاری یعنی از ابتدای مهرماه موفق شده که چغندر بیشتری را جذب نماید. این جذب چغندر منجر به تولید بیشتر شکر خواهد شد.

وی ادامه داد: ما پیش بینی جذب چغندر به اندازه 190 هزار تن را داشته ایم و این در حالی است که تاکنون حدود 202 هزارتن چغندر را جذب کرده ایم. امسال سال خوبی برای کشت و جذب چغندر به حساب می آید. چغندر پاییزه نیز در برنامه های شرکت قرار دارد.

وی گفت: افزایش نرخ 8 درصدی نیز اعمال شده اما هنوز در خصوص میزان یارانه آن نمی توان سخن گفت، یعنی تصمیم گیری ای در این باره صورت نگرفته است.

گفتنی است، در پایان نیز به علت زیان دهی شرکت سودی بین سهامداران تقسیم نشد و صورت های مالی به تصویب مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت رسید.