مجمع شرکت کنتورسازی ایران امروز برگزار شد و اعضای هیات مدیره این شرکت انتخاب شدند.

به گزارش بورس۲۴ ؛ مجمع شرکت کنتورسازی ایران صبح امروز در سالنی کوچک برگزار شد؛ سالنی که به دلیل فضای کم آن، تعدادی از سهامداران مجبور بودند ایستاده مجمع را دنبال کنند. شاید مدیران بانک پاسارگاد که قرار است به وضعیت کنتورسازی سر و سامان بدهند، تصور نمی کردند برای مجمع ساعت 8 صبح که دستور جلسه اش فقط انتخاب اعضای هیات مدیره است، این تعداد سهامدار حضور پیدا کند اما در هر صورت این مجمع با استقبال سهامداران مواجه بود.

دهقان، مدیر امور مالی و خزانه بانک پاسارگاد، رئیس مجمع کنتورسازی در ابتدای این مجمع گفت: سهامداران برای بازگشایی نماد تامل کنند، در ابتدا باید حسابرسی ویژه سال ۹۴،۹۵و شش ماهه اول ۹۶ انجام شود و پس از ارائه برخی اطلاعات پس از حسابرسی ویژه نماد بازگشایی خواهد شد.

سپس کاندیداهای عضویت در هیات مدیره کنتورسازی طبق فهرست زیر معرفی شدند که همه آن ها رای آوردند:

*توسعه صنایع تابان انرژی پاسارگاد

*فناوری اطلاعات و ارتباطات داده آرمان کیش

*پدیده تابان تجارت

*ایوب قنبری

*هادی غنچه

سه شرکت از زیرمجموعه های بانک پاسارگاد هستند و دو شخص حقیقی هم با هماهنگی وزارت اقتصاد و سازمان بورس انتخاب شده اند.

دهقان در ادامه مجمع و برای رفع ابهام سهامداران کنتورسازی گفت: بانک مالکیت در کنتور سازی ندارد، بانک پاسارگاد به منظور حل مشکل کنتور سازی ورود کرده و به منظور ایفای مسئولیت اجتماعی برنامه حل مشکل را دارد.

در این مجمع موسسه آزمون پردازایران مشهود به عنوان حسابرس ویژه معرفی شد که با اعتراض برخی سهامداران روبرو شد، برخی معترضین سازمان حسابرسی را به عنوان حسابرس ویژه درخواست داشتند. اما نماینده بانک پاسارگاد گفت: در شرکت های خصوصی چابک بودن اهمیت دارد، این شرکت حسابرسی جزو حسابرسان خوب و معتبر است.

جمالیان ناظر مجمع هم گفت: اگر حسابرسی ویژه رای نیاورد و انجام نشود، حضور بانک پاسارگاد در این شرکت منتفی است.

در ادامه دهقان تاکید کرد: شان ورود بانک پاسارگاد در این جلسه انجام مسئولیت های اجتماعی است.

در این مجمع علاوه بر اعضای هیات مدیره، این موارد نیز به تصویب رسید که عاملی، سهامدار عمده کنتور سازی با تمام مصوبات مجمع موافقت کرد:

*حسابرسی ویژه برای سال ۹۴

*انتخاب شرکت حسابرسی آزمون پرداز ایران مشهود به عنوان حسابرس اصلی

*رایمند و همکاران به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شد

غفاری نماینده سهامداران حقیقی هم در پایان مجمع گفت: جلسه خوب و مثبتی بود. هماهنگی هایی برای بازدید از کارخانه انجام خواهد شد و امیدواریم حل مشکل با ورود بانک پاسارگاد تسریع شود.

 

خبر تکمیلی...

مجمع عادی به طور فوق العاده شرکت کنتور سازی ایران با حضور بیش از 59 درصد از سهامداران صبح امروز تشکیل جلسه داد.

این مجمع به منظور تعیین اعضای جدید هیئت مدیره این شرکت پر چالش برگزار شد و بانک پاسارگاد رسما برای حل مشکل این شرکت ورود کرد و مدیر امور مالی و خزانه بانک پاسارگاد در این مجمع ریاست را بر عهده داشت.

مهدی دهقان رئیس مجمع جمالیان و اجاقی به عنوان نظار و هادی غنچه به عنوان دبیر مجمع انتخاب شد.

احمد علی عاملی به عنوان سهامدار عمده این شرکت در جمع سهامداران در خصوص عملکرد کنتور سازی گفت: این شرکت 50 سال سابقه فعالیت دارد و تا کنون از فعالیت باز نایستاده است .

وی گفت: 934هزار مورد موجودی در بنادر و گمرکات به منظور تولید کنتور ها مانده و ترخیص نشده است. برای تولید بیش از 400 هزار دستگاه به منظور تولید و عرضه قرارداد داریم و برنامه انتقال خطوط  کنتور های قدیمی به عراق در دستور کار است.

عاملی گفت: خطوط صادراتی به عراق ، تاجیکستان ، سوریه داریم و در زمینه تولید کنتور های هوشمند در حال انجام اقدامات جدیدی هستیم و برنامه اجرای پروژه کنتور های جدید را داریم.

وی همچنین در خصوص پروژه صندوق های فروشگاهی گفت: شرکت آمادگی حضور در این پروژه را دارد و 1100 دستگاه آماده دارد که با حضور بانک پاسارگاد در شرکت نرم افزارهای این پروژه ها هم عملیاتی می شود.

رئیس مجمع پس از اظهارات عاملی در خصوص ورود بانک پاسارگاد به این شرکت گفت: بانک پاسارگاد با هدف مالکیت بر این مجموعه ورود نکرده و صرفا در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی خود و با هدف اصلاح مشکل به این ماجرا وارد شده است.

دهقان ادامه داد: به منظور تحویل گرفتن امور در ابتدا باید حسابرسی ویژه برای مشخص شدن صورت های مالی سال 94 انجام شود و حسابرسی برای سال های 95 و شش ماهه 96 ، سهامداران صبور باشند تا مراحل حسابرسی ویژه  عملیاتی شود و و اطلاعات لازم به بورس ارائه شود تا پس از آن نماد بازگشائی شود .

مجمع امروز کنتور سازی با حاشیه خاصی همراه نبود و سهامداران صرفا خوستار تعیین تکلیف هر چه سریعتر وضعیتشان بودند.

در نهایت مجمع امروز حسابرسی ویژه را تصویب نمود و شرکت آزمون پرداز ایران مشهود به عنوان حسابرس ویژه انتخاب شد.

همچنین هادی غنچه به عنوان سرپرست کنتور سازی منصوب شد.

ابعاد مشکل شرکت کنتور سازی به درجه ای از اهمیت رسیده بود که وزارت اقتصاد، وزارت صنعت و سازمان بورس مستقیما برای حل این مشکل ورود کردند و بانک پاسارگاد هم به عنوان مجری در حل مشکل این شرکت قدیمی و باسابقه ورود کردند.

اعضای هیئت مدیره جدید کنتور سازی :

صنایع تابان انرژی پاسارگاد

شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات داده آرمان کیش

شرکت پدیده تابان تجارت

ایوب قنبری و هادی غنچه