چین دوباره سریع‌ ترین رشد اقتصادی جهان را به نام خود سند می زند! صندوق بین‌ المللی پول در گزارش اخیر خود که روز گذشته منتشر شد، خبرهای خوبی از بهبود اوضاع اقتصادی جهان ارائه کرده است...

بورس۲۴ : به گزارش واشنگتن‌ پست، صندوق بین‌ المللی پول در آخرین گزارشی که در باره چشم‌انداز اوضاع اقتصاد جهانی منتشر کرد، اعلام کرد: روند توسعه اقتصاد جهانی بهبود یافته است. 

مائوریس ابستفلد دبیر گروه انجام تحقیق صندوق بین‌ المللی پول گفت: اوضاع اقتصادی جهان روبه بهبود است و سرعت بهبود آن نسبت به قبل افزایش یافته است.

وی ادامه داد: تصویر اوضاع اقتصادی جهان در شرایط کنونی بسیار متفاوت‌ تر از تصویر آن در اوایل سال گذشته میلادی است؛ چرا که اوایل سال 2016 شاهد توسعه کند و مشقت‌ بار اوضاع اقتصاد جهان بوده‌ ایم.

به گزارش صندوق بین‌ المللی پول اقتصاد جهان در سال گذشته تنها 3.2 درصد رشد داشته است که نا امید کننده بوده است، این درحالی است که طی سال جاری اگر اوضاع به همین منوال پیش رود، رشد اقتصادی جهان به رقم 3.6 درصد خواهد رسید و سال آینده میلادی نیز 3.7 درصد توسعه خواهد یافت.

بنا به گزارش این صندوق چشم‌ انداز اقتصاد جهان باعث می‌ شود که کارشناسان به آینده خوش‌ بین باشند و همین امر باعث می‌ شود که اوضاع بازار کسب و کار در جهان بهبود یافته و مصرف‌ کنندگان خرید خود را افزایش دهند.

بنا به این گزارش واردات کشورهایی نظیر چین، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ژاپن افزایش یافته که نشانه خوبی است.

مؤسسه آکسفورد آکونومیکس اعلام کرده است که شرایط کنونی نوید افزایش رشد اقتصادی و بهبود علمکرد بازارهای مالی در سراسر جهان را می‌ دهد.

صندوق بین‌ المللی پول در گزارش خود همچنین پیش‌ بینی کرده است که چین دوباره با رسیدن به رقم 6.8 درصدی طی سال جاری سریع‌ ترین رشد اقتصادی جهان را در میان کشورها به خود اختصاص خواهد داد.

منبع: فارس