شبکه خبری سی ان بی سی،‌ با ارایه تحلیلی درباره بازار سهام ایران نوشت: با وجود تمایل بسیاری از ایرانی ها برای پیشبرد اقتصاد، بازار سهام ایران همچنان با پتروشیمی، معدن و فلزات ارتباط دارد. بورس اوراق بهادار تهران بخش بزرگی از عملکرد قابل اطمینان خود را در سال جاری به افزایش قیمت کالاهای جهانی مدیون است. علاوه بر این، بازار ارز نیز برای ایران مطلوب است، و کالاهای ایرانی ارزان تر و سرمایه گذاری برای شرکت های آسیایی و اروپایی ارزان تر است...

بورس۲۴ : بازار سهام ایران نشانه هایی از قدرت را نشان می دهد. این اتفاق در شرایطی حاصل شده که ترامپ در آستانه تصمیمی حیاتی درباره برجام است.
شبکه خبری سی ان بی سی،‌ با ارایه تحلیلی درباره بازار سهام ایران نوشت: شاخص بورس اوراق بهادار تهران به رغم کاهش یک درصدی در هفته اما 2 درصد در ماه، 4.5 درصد در سه ماه و 7 درصد در شش ماهه افزایش یافته است. به نوشته این خبرگزاری، در طول پنج ماه گذشته، حجم سرمایه گذاران خارجی در بورس اوراق بهادر تهران 67 درصد افزایش یافته است. جمهوری اسلامی از زمانی که معاهده هسته ای را امضا کرده با نتایج متفاوتی مواجه شده و از کسب و کار و سرمایه گذاران از اروپا و آسیا استقبال کرده است. از سوی دیگر ارزان بودن کالاهای ایرانی برای اروپایی ها و آسیایی ها، سرمایه گذاری در ایران را به صرفه کرده است.
سی ان بی سی در عین حال بر این نکته تاکید کرده که سرمایه گذاران ایرانی از بریتانیا،‌ اروپا، ترکیه،‌ روسیه،‌ کره جنوبی و چین در حال ورود به بورس تهران هستند و بیشتر این علاقه مندی در سرمایه گذاری در بخش مصرف کننده، زیرساخت و انرژی ایران بوده است.
پیشتازی پتروشیمی،‌ معدن و فلزات و سرمایه گذاری به صرفه
با وجود تمایل بسیاری از ایرانی ها برای پیشبرد اقتصاد، بازار سهام ایران همچنان با پتروشیمی، معدن و فلزات ارتباط دارد. بورس اوراق بهادار تهران بخش بزرگی از عملکرد قابل اطمینان خود را در سال جاری به افزایش قیمت کالاهای جهانی مدیون است. علاوه بر این، بازار ارز نیز برای ایران مطلوب است، و کالاهای ایرانی ارزان تر و سرمایه گذاری برای شرکت های آسیایی و اروپایی ارزان تر است.

منبع : Mine & Business Today