جهان درباره کره شمالی گرد هم خواهد آمد! معاون خزانه‌ داری آمریکا در جلسه استماع سنا گفت که موضع رئیس‌ جمهور کشورش درباره برجام، موجب تضعیف واشنگتن در قبال پیونگ‌ یانگ نمی‌ شود و جهان در خصوص رسیدگی به برنامه اتمی این کشور با یکدیگر متحد می شود...

بورس۲۴ : معاون خزانه‌ داری آمریکا در جلسه استماع سنا گفت که موضع رئیس‌ جمهور کشورش درباره برجام، موجب تضعیف واشنگتن در قبال پیونگ‌ یانگ نمی‌ شود و جهان در خصوص رسیدگی به برنامه اتمی این کشور با یکدیگر متحد می شوند. 

«سیگال ماندلکر» معاون وزیر خزانه‌ داری آمریکا در امور تروریسم و جرایم مالی در پاسخ به سوال سناتور براون مبنی بر اینکه آیا موضع «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور آمریکا موجب تضعیف آمریکا در قبال کره شمالی می‌ شود؟ گفت: خیر. این‌ ها دو مشکل کاملاً مجزا می‌ باشد و جهان درباره کره شمالی گرد هم خواهد آمد».

وی ادامه داد کره شمالی «به طور باورنکردنی تا امروز در فرار از تحریم‌ ها ما مهارت داشته است».

این مقام وزارت خزانه‌ داری آمریکا هشدار داد که اگر چین روابط تجاری خود با کره شمالی را متوقف نکند، واشنگتن وارد عمل می‌ شود.

وی توضیح داد: «اگر چین روابط بانکداری خود با کره شمالی را متوقف نکند، ما به طور قطع وارد عمل می‌ شویم».

با این حال ماندلکر گفت که چین با آمریکا در اعمال فشار به پیونگ یانگ همکاری می‌ کند.

کمیته بانکداری، مسکن و امور شهری سنا آمریکا یک جلسه استماع با عنوان «ارزیابی اجرای تحریم ها و گزینه های سیاسی در قبال کره شمالی: چشم‌ اندازهای دولت» تشکیل داده است.

«سیگال ماندلکر» معاون امور تروریسم و جرایم مالی وزارت خزانه داری آمریکا، ««سوزان تورنتون» معاون دفتر امور آسیای شرقی و اقیانوسیه وزارت خارجه آمریکا در این جلسه حضور پیدا کردند.

منبع: فارس