با توجه به تحولات در بازارهای جهانی و افت قیمت در بازارهای آسیایی در صورتی که مبنا قیمت گذاری بر همین منوال تعیین شود، می تواند جلوی حباب ناشی از هیجانات در بورس کالا گرفته شده ....

بورس۲۴ : طی روز جاری فولاد مبارکه به عرضه ورق گرم اقدام خواهد کرد که از این پس مبنای قیمت گذاری شرکت مطابق دستورالعمل جدید بر مبنای نرخ متوسط 15 روزه فوب منطقه CIS و ارز آزاد تعیین خواهد شد. بر همین اساس با فرض میانگین قیمتی از متوسط قیمت این محصول در بازار مورد نظر مطابق گراف، متوسط قیمت ورق گرم در محدوده 589 دلار می باشد(با توجه به میانگین وزنی متوسط قیمت ها متفاوت خواهد بود) که امروز فولاد مبارکه در نظر دارد ورق گرم را در محدوده 603 دلار عرضه نماید.

با توجه به تحولات در بازارهای جهانی و افت قیمت در بازارهای آسیایی در صورتی که مبنا قیمت گذاری بر همین منوال تعیین شود، می تواند جلوی حباب ناشی از هیجانات در بورس کالا گرفته شده و قیمت گذاری منطقی بر اساس شرایط عرضه و تقاضا در منطقه تعیین گردد که برای ثبات بازار و بهبود قیمت گذاری مطلوب تلقی می شود. در شرایطی قیمت های جهانی اندکی عقب نشینی کرده اند که فولاد مبارکه با پیش خور کردن سودهای آتی تا مرز 200 تومان در بازار بورس رشد قیمت را تجربه کرد اما برای ادامه راه به چیزی بیشتر از این نیاز خواهد داشت.