رییس جلسه در پاسخ به سوال سهامداران در خصوص علت کاهش ای پی اس گفت: از جمله دلایل این موضوع می توان به سه دلیل اشاره کرد، کاهش نرخ محصولات، افزایش نرخ خوراک، و عدم راه اندازی فاز ٣.

بورس۲۴ : جلسه مجمع عمومی به طور فوق العاده برای تعیین اعضای هیات مدیره شرکت پتروشیمی پردیس امروز با حضور 87.84 درصد از سهامداران، اعضای هیات مدیره، مدیرعامل، نماینده سازمان بورس و بازرس قانونی تشکیل شد.

گزارش خبرنگار بورس۲۴ حاکی از آن است : در ابتدای این جلسه توکلی نماینده سهامدار عمده و رییس مجمع اعضای هیات مدیره انتخابی را اعلام کرد و از آنجایی که کاندید دیگری نبود، هیات مدیره سابق به عنوان هیات مدیره فعلی نیز انتخاب شدند.

این اعضا به این شرح هستند: شرکت نفت و گاز پارسیان، شرکت سرمایه گذاری غدیر، شرکت بازرگانی پتروشیمی، پارسان، بازرگانی و تجارت هامون سپاهان، خدمات مدیریت هامون سپاهان

در ادامه جلسه توکلی رییس جلسه در پاسخ به سوال سهامداران در خصوص علت کاهش ای پی اس گفت: از جمله دلایل این موضوع می توان به سه دلیل اشاره کرد، کاهش نرخ محصولات، افزایش نرخ خوراک، و عدم راه اندازی فاز 3.

وی ادامه داد: این فاز طی هفته آتی به بهره برداری خواهد رسید، البته در واحد اوره اقدام به تست محصول کرده ایم و آمونیاک نیز به مراحل پایانی خود نزدیک است. این واحد در ابتدای کار خود را با 70 درصد ظرفیت آغاز خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که فروش های صادراتی به چه صورت است، گفت: فروش های صادراتی شرکت تماما نقدی و به اروپا و هند است. پتروشیمی پردیس ارتباطی با چین ندارد.

توکلی خبر داد: بودجه جدید شرکت ظرف هفته آتی به کدال فرستاده و منتشر خواهد شد. انتظار ما حرکت رو به رشد پتروشیمی پردیس است و رفتار بازار کمی مخالف با انتظار ما می باشد.

وی در خصوص رابطه با پتروشیمی مبین بیان داشت: رابطه ما با پتروشیمی مبین واسطه گری بوده و این پتروشیمی گاز از وزارت نفت گرفته و به ما تحویل می دهد در نتیجه تخفیفی نیزنمی تواند برای ما در نظر بگیرد.

توکلی درباره اورهال فاز 1 گفت: این موضوع نیز به زودی نیز آغاز و انجام خواهد شد. این برنامه نیز به نوبه خود همانند فاز 3 به حرکت رو به جلوی مجموعه پردیس کمک خواهد کرد.

توکلی در پایان گفت: نرخ فروش امونیاک شرکت 200 دلار است.