مجید قاسمی مدیر عامل بانک پاسارگاد در بازدید از ذوب آهن اصفهان این شرکت را یکی از پتانسیل های بزرگ اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و گفت : بانک پاسارگاد آمادگی دارد تا قدم های بزرگی در جهت همکاری با ذوب آهن و توسعه این شرکت بردارد تا در مسیری که این مجتمع عظیم صنعتی را به یک بنگاه بسیار موفق هدایت کند ، نقش داشته باشد...

بورس۲۴ : مدیران بانک پاسارگاد از کارخانه های فولادسازی ذوب آهن اصفهان بازدید کردند و به همکاری بانکی در همه حوزه ها به این شرکت فرابورسی چراغ سبز نشان دادند.

در این دیدار مجید قاسمی مدیر عامل بانک پاسارگاد که طی 4 سال از سال 1376 تا 1380 به عنوان رئیس هیئت مدیره ذوب آهن با این شرکت همکاری و ارتباط داشته ضمن ابراز خرسندی از نقش و توانمندی های ذوب آهن در عرصه تولید و توسعه صنعت ، این شرکت را یکی از بنگاه های بزرگ اقتصادی تاثیر گذارکشور با آینده ای درخشان دانست و گفت : ذوب آهن با توجه به سیاست ها و برنامه های مدیریت فعلی و شرایط موجود ، آینده خوبی در پیش رو دارد .

مدیر عامل بانک پاسارگاد ضمن اشاره به مسئولیت های اجتماعی بانک پاسارگاد و اهداف بلند مدت این بانک در خصوص حمایت از تولید و اشتغال، آمادگی خود را برای همکاری بیشتر با این مجتمع بزرگ صنعتی و فراهم آوردن تسهیلات مورد نیاز آن اعلام کرد و از مسئولین ذوب آهن درخواست نمود که ضمن همکاری با تمام بانک ها و اعلام انتظارات خود با مقایسه عملکرد آن ها بهترین بانک را برای ادامه همکاری خود بر گزینند .

قاسمی ذوب آهن اصفهان را یکی از پتانسیل های بزرگ اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و گفت : بانک پاسارگاد آمادگی دارد تا قدم های بزرگی در جهت همکاری با ذوب آهن و توسعه این شرکت بردارد تا در مسیری که این مجتمع عظیم صنعتی را به یک بنگاه بسیار موفق هدایت کند ، نقش داشته باشد .

همچنین احمد صادقی در این دیدار ضمن قدردانی از همکاری های ارزشمند بانک پاسارگاد در طی سال های گذشته با ذوب آهن اصفهان، گزارشی از وضعیت این شرکت و اقدامات و طرح های آن برای برون رفت از مشکلات مالی و بازگشت به دوران رونق و سودآوری را ارایه نمود و گفت: در سال 95 به میزان 700 هزار تن صادرات داشته ایم و در سال 96 نیز برای صادرات یک میلیون تن از تولیدات خود برنامه ریزی کرده ایم .

وی افزود : در سال 95 علی رغم افزایش قابل توجه قیمت زغال سنگ خارجی( به سه برابر و نیم قیمت خود )و همچنین افزایش قیمت زغال سنگ داخلی و از طرفی کاهش تولید نسبت به برنامه های پیش بینی شده ، با انجام طرح های گوناگون مالی و اقتصادی در جهت کاهش هزینه های تمام شده تولید به نتایج مناسبی رسیدیم و در پایان سال 95 از زیان های عملیاتی دور شده ودر ادامه فعالیت ها در سال جاری از زیان کلی نیز خارج خواهیم شد .

صادقی در ادامه به طرح های مختلف ذوب آهن در زمینه اصلاح ساختارهای اقتصادی و تولیدی شرکت از جمله فروش زمین های متعلق به ذوب آهن در منطقه لنجان و اصفهان ، طرح تزریق پودر زغال ، پروژه کاهش HMR و دیگر طرح ها اشاره نمود و چشم انداز روشن آنها را تشریح کرد .

منبع : سایت رسمی ذوب آهن