صندوق سرمایه گذاری سرو سودمند مدبران با دارایی حدود ۶٢٨ میلیارد تومانی بزرگترین صندوق مجموعه مدبران هماست. این صندوق که از نوع صندوق های قابل معامله (ETF) با نماد "سرو" می باشد سابقه فعالیت حدود دو ساله در بازار سرمایه دارد. بازدهی سرو در یک ساله اخیر حدود ٢٠۴ درصد بوده که از این حیث صندوق را در رتبه دوم پر بازده ترین صندوق های سهامی بازار قرار داده است...

شرکت مشاور سرمایه گذاری ترنج(مدبران هما) یکی از خوشنام ترین نهاد های مالی فعال در بازار سرمایه است که طیف گسترده ای از خدمات مالی را به سرمایه گذاران ارائه می دهد. این شرکت در کنار فعالیت های مرتبط با مشاوره سرمایه گذاری و همچنین ارائه خدمات سبدگردانی فعالیت های گسترده ای نیز در زمینه انواع صندوق های سرمایه گذاری دارد. مانده دارایی تحت مدیریت این شرکت در بخش صندوق ها رقمی بیش از هزار میلیارد تومان است که در قالب چهار صندوق گروه مدبران هما آن ها را مدیریت می کند.

صندوق سرمایه گذاری سرو سودمند مدبران با دارایی حدود 628 میلیارد تومانی بزرگترین صندوق مجموعه مدبران هماست. این صندوق که از نوع صندوق های قابل معامله (ETF) با نماد "سرو" می باشد سابقه فعالیت حدود دو ساله در بازار سرمایه دارد. بازدهی سرو در یک ساله اخیر حدود 204 درصد بوده که از این حیث صندوق را در رتبه دوم پر بازده ترین صندوق های سهامی بازار قرار داده است.

صندوق افرا نماد پایدار عمری حدود یک ساله دارد و در اوراق با درآمد ثابت فعالیت می کند. این صندوق از جمله صندوق هایی است که در دوره فعالیت خود تقسیم سود نداشته و بازدهی آن صرفا از طریق تغییرات قیمتی حاصل می شود. این صندوق در یک سال گذشته بازدهی حدود 28 درصدی به دارندگان واحدهای خود اعطا کرده که نسبت به نرخ اوراق با درآمد ثابت و همچنین عملکرد بسیاری دیگر از صندوق ها کارنامه ای قابل قبول به شمار می رود.

صندوق بازارگردانی چند سهمی تاک دانا در آذر ماه سال جاری فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر بازارگردانی نمادهای "وبرق" ، "سپیدار" و "سرو" را بر عهده دارد. با توجه به تازه تاسیس بودن این صندوق و تنها گذشت سه ماه از آغاز فعالیت آن، به نظر می رسد در ماه ها و سالهای آینده تعداد سهام موضوع بازارگردانی این صندوق و به تبع آن دارایی های تحت مدیریت آن با رشد قابل توجه همراه شود.

علاوه بر صندوق های فوق، مجموعه مدبران هما در حال راه اندازی صندوق جسورانه سرو می باشد که در دی ماه پذیره نویسی آن در بازار انجام شده و در حال حاضر در حال طی روال اداری جهت آغاز فعالیت است.

سابقه فعالیت مدبران هما نشان می دهد شرکت به صورت متوسط در هر سال اقدام به راه اندازی یک صندوق سرمایه گذاری کرده که این امر در کنار گسترش فعالیت های شرکت در حوزه های مشاور سرمایه گذاری و سبدگردانی، نشان از رشد بسیار سریع این گروه دانش پایه و حرفه ای است. با این روند نقش این گروه در ماه ها و سال های آینده بیش از پیش در بازار پر رنگ خواهد شد و سرمایه گذاران از فعالیت های این گروه بیشتر خواهند شنید.