طی سه ماهه گذشته در حالیکه بازدهی بورس به منفی ٢.۶ درصد رسیده است بیش از نیمی از صندوق های سرمایه گذاری بازدهی مثبت را برای سهامداران خود به ارمغان آورده اند که در این میان دماسنج و نقش جهان ...

بورس۲۴ : بورس تهران در آخرین روزهای معاملاتی سال 97 با کمبود نقدینگی و برتری عرضه بر تقاضا به ویژه در نمادهای مطرح بازار مواجه می باشد که این امر عقب نشینی شاخص کل را نیز در پی داشته است. در این میان اکثر صندوق های سرمایه گذاری در سهام متاثر از جو بازار، این هفته را با افت بازدهی و شناسایی زیان پشت سر گذاشتند به طوریکه از میان 75 صندوق تنها تعداد انگشت شماری از جمله آرمان اندیش، اندیشه خبرگان سهام، ارزش آفرین، بانک توسعه تعاون، سینا و ... موفق به کسب سود در هفته منتهی به 17 اسفندماه شدند.

سپهرآتی خوارزمی و دماسنج با افت بیش از 3 درصد و صندوق های سپهر اول، گوهرفام و امین تدبیرگران فردا با شناسایی زیان حدود 2 درصد در این مدت ضعیف ترین عملکرد را به ثبت رساندند.

همچنین طی سه ماهه گذشته در حالیکه بازدهی بورس به منفی 2.6 درصد رسیده است بیش از نیمی از صندوق های سرمایه گذاری بازدهی مثبت را برای سهامداران خود به ارمغان آورده اند که در این میان دماسنج و نقش جهان با سود حدود 10% صدرنشین هستند و صندوق های ذوب آهن، گنجینه رفاه، اندیشه خبرگان سهام و ... نیز در رده های بعدی قرار دارند.

در جدول زیر برای بررسی دقیق تر، جزئیات اطلاعات و روند بازدهی صندوق سرمایه گذاری در سهام ملاحظه می گردد.