بورس٢۴: صندوق هایی همچون سکه مفید، بانک توسعه تعاون، سهام بزرگ کاردان، ذوب آهن نویرا و بانک خاورمیانه با کسب بالاترین بازدهی صدر نشین بودند که عملکرد صندوق س. در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید با سود حدود...

بورس۲۴ : بورس تهران در جریان معاملات پرنوسان هفته گذشته توانست رشد حدود 0.2 درصدی را کسب کند. بهبود معاملات گروه پالایشی به دنبال حذف سقف دامنه نوسان قیمت فراورده های نفتی در بورس کالا و همچنین نگاه ویژه معامله گران به تک سهام ها و گروه های حاشیه ای بازار به صعود شاخص کل منجر شد. صندوق های سرمایه گذاری در سهام نیز در این مدت عمدتا عملکرد مثبت و قابل قبولی را به ثبت رساندند که در این بین صندوق هایی همچون سکه مفید، بانک توسعه تعاون، سهام بزرگ کاردان، ذوب آهن نویرا و بانک خاورمیانه با کسب بالاترین بازدهی صدر نشین بودند که عملکرد صندوق س. در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید با سود حدود 8 درصدی بیش از همه شاخص بود اما از سوی دیگر آوای ثروت کیان، خوارزمی، کاریزما، صبا و نوین پایدار نیز ضعیف ترین عملکرد را بر جا گذاشتند.

بررسی روند صندوق های سرمایه گذاری در سهام طی شش ماهه گذشته نشان می دهد، صندوق دماسنج در این مدت با بازده بیش از 71 درصد توانسته است، بالاترین سود را برای سهامداران به ارمغان آورد. صندوق های ارمغان الماس، کارگزاری بانک ملی، کاریزما و فارابی نیز در بین 5 صندوق برتر قرار دارند.


برای بررسی دقیق تر، اطلاعات و روند بازدهی صندوق سرمایه گذاری در سهام با جزئیات در جدول زیر آورده شده است. لازم به ذکر است؛ دوره برتر بازدهی، درصد تعداد روزهای کاری از آغاز فعالیت هر صندوق است که در آن روزها بازدهی صندوق از بازدهی شاخص کل برتر بوده است. در محاسبه بتا نرخ تغییرات روزانه NAV صندوق ونرخ تغییرات روزانه شاخص کل استفاده شده است. درصد دارایی های نقدی جمع درصد وجه نقد و اوراق مشارکت می باشد.