بررسی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در سهام از کسب بازده بیش از ۴٠ درصدی ٩ صندوق طی شش ماهه گذشته خبر می دهد. که در این بین صندوق هایی همچون گنجینه ارمغان الماس و...

بورس۲۴ : نماگر بازار، هفته پرنوسان بورس را با افت 0.8 درصدی شاخص کل پشت سر گذاشت که این موضوع بیش از همه به رویه قیمت گذاری کالاهای پتروشیمی و فلزی و ابهام موجود قیمت این محصولات در بازار کالا باز می گردد. بر همین اساس بازدهی بورس از ابتدای سال جاری به سطح 35.5 درصد رسیده است.

صندوق های سرمایه گذاری در سهام با وجود افت خیز بازار، عمدتا توانستند این هفته را با کسب بازدهی مثبت به پایان رسانند اگرچه صندوق های بورسیران، بانک خاورمیانه و دماسنج با افت بیش از 1 درصدی در این مدت ضعیف ترین عملکرد را بر جا گذاشتند. در این میان صندوق های نیکوکاری ندای امید، آتیه درخشان مس، البرز، گنجینه ارمغان الماس و ثروت آفرین تمدن با کسب سود بالای 2 درصد صدرنشین این هفته بودند.

همچنین بررسی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در سهام از کسب بازده بیش از 40 درصدی 9 صندوق طی شش ماهه گذشته خبر می دهد. که در این بین صندوق هایی همچون گنجینه ارمغان الماس و تدبیرگران فردا با کسب سود  حدود 50 درصدی بالاترین میزان بازده را نصیب سهامداران کردند.

برای بررسی دقیق تر، اطلاعات و روند بازدهی صندوق سرمایه گذاری در سهام با جزئیات در جدول زیر آورده شده است. لازم به ذکر است؛ دوره برتر بازدهی، درصد تعداد روزهای کاری از آغاز فعالیت هر صندوق است که در آن روزها بازدهی صندوق از بازدهی شاخص کل برتر بوده است. در محاسبه بتا نرخ تغییرات روزانه NAV صندوق ونرخ تغییرات روزانه شاخص کل استفاده شده است. درصد دارایی های نقدی جمع درصد وجه نقد و اوراق مشارکت می باشد.