همچنین رشد قیمت ارز که خوش بینی به عوامل بنیادی و گزارشات پیش روی شرکت ها را تقویت کرد، دیماه را با ثبت بازدهی ٣.۵ درصدی به پایان رساند

بورس۲۴ : نماگر اصلی بازار سهام هفته پایانی دی ماه را با رشد 2.8 درصدی پشت سر گذاشت و متاثر از قیمت کالاها در بازارهای جهانی و همچنین رشد قیمت ارز که خوش بینی به عوامل بنیادی و گزارشات پیش روی شرکت ها را تقویت کرد، دیماه را با ثبت بازدهی 3.5 درصدی به پایان رساند. در مجموع عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در سهام نیز در هفته پایانی این ماه درخشان بود و به ثبت بازدهی مثبت در اکثر قریب به اتفاق صندوق ها منجر شد در این میان تنها توسعه صادرات و سپهر آتی خوارزمی ضعیف ترین عملکرد را بر جای گذاشتند.

در میان برترین صندوق های دیماه پاداش سرمایه پارس، آوای ثروت کیان، سپهرکاریزما، مشترک نوید انصار و مشترک آگاه صدرنشین بودند که به ثبت بازدهی بیش از 16 درصدی در پاداش سرمایه پارس منتهی شد. متوسط بازدهی این صندوق در سه ماه گذشته نیز به 51 درصد رسیده است.

برای بررسی دقیق تر، اطلاعات و روند بازدهی 80 صندوق سرمایه گذاری در سهام در جدول زیر آورده شده است. لازم به ذکر است؛

درصد بازدهی صندوق هایی که از بازدهی شاخص کل در بازه های زمانی متفاوت بیش تر بوده است به رنگ سبز مشخص شده است. برای مثال همانگونه که مشاهده می نمایید طی ماه گذشته بازده صندوق های سرمایه گذای آوای ثروت کیان، کارگزاری بانک ملی و ...از بازده بازار(2.1%) بالاتر بوده است.

دوره برتر بازدهی، درصد تعداد روزهای کاری از آغاز فعالیت هر صندوق است که در آن روزها بازدهی صندوق از بازدهی شاخص کل برتر بوده است.

در محاسبه بتا نرخ تغییرات روزانه NAV صندوق ونرخ تغییرات روزانه شاخص کل استفاده شده است.