بررسی های بورس ٢۴ نشان می دهد بیشتر صندوق های سرمایه گذاری در سهام توانستند هفته پایانی مردادماه را با ثبت بازدهی مثبت پشت سر بگذارند...

بورس۲۴ : بازار سهام این روزها اگرچه با دریافت رای اعتماد وزرای دولت دوازدهم شرایط روشن‌تری از برنامه‌های آتی دولت شاهد است اما قرار گرفتن شاخص کل در کانال 82 هزار واحدی، نگرانی از اصلاح مجدد قیمت‌ها را میان برخی فعالان افزایش داده است. در این شرایط اکثر صندوق های سرمایه گذاری در سهام توانستند هفته پایانی مردادماه را با ثبت بازدهی مثبت پشت سر گذارند که در این میان بانک خاورمیانه، آرمان، آتیه درخشان مس، بانک دی و توسعه صادرات با بالاترین بازدهی در صدر قرار دارند. در بررسی روند صندوق ها در یک ماهه گذشته نیز صندوق ایساتیس با ثبت بازدهی مثبت 9 درصدی درخشان ترین عملکرد را بر جای گذاشته است و پس از آن صندوق های بذر امید آفرین، زرین پارسیان، آتیه درخشان مس، مشترک آرمان قرار دارند.

لازم به ذکر است در جدول فوق درصد بازدهی صندوق هایی که از بازدهی شاخص کل در بازه های زمانی متفاوت بیش تر بوده است به رنگ سبز مشخص شده است. برای مثال همانگونه که در جدول فوق مشاهده می نمایید طی یک ماه گذشته بازده صندوق های سرمایه گذای آرمان، آتیه درخشان مس، بانک دی و ...از بازده بازار (1.7%) بالاتر بوده است. همچنین دوره برتر بازدهی درصد تعداد روزهای کاری از آغاز فعالیت هر صندوق است که در آن روزها بازدهی صندوق از بازدهی شاخص کل برتر بوده است.