بورس تهران با وجود حاکمیت شرایط احتیاطی معامله‌گران در فضای انتخاباتی، با حمایت معامله‌گران حقوقی و افزایش ورود نقدینگی به بازار توانست عملکردی مثبت بر جای گذارد و انعکاس این روند بر عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در سهام .....

بورس۲۴ : بورس اوراق بهادار تهران طی هفته گذشته با وجود حاکمیت شرایط احتیاطی معامله‌گران که متاثر از جو انتخاباتی شکل گرفته است، با حمایت معامله‌گران حقوقی و افزایش ورود نقدینگی به بازار توانست عملکردی مثبت بر جای گذارد. انعکاس این روند بر عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در سهام نیز به ثبت بازدهی مثبت در اکثر قریب به وقوع این صندوق ها منجر شد که در این میان توسعه صادرات، پارسیان، اندیشمندان پارس نگر خبره، مشترک رضوی و ارزش کاوان آینده توانستند با ثبت درخشان ترین عملکرد در صدر لیست برترین های هفته قرار گیرند.

در جدول زیر جزئیات روند قیمتی و بازدهی حدود 90 صندوق سرمایه گذاری آورده شده است. 

لازم به ذکر است صندوق های سرمایه گذاری عموما برای افرادی با ریسک پذیری کمتر، که علم زیادی به روش های تحلیلی ندارند یا زمان کافی برای مدیریت سهام خود را در اختیار ندارند، مناسب می باشد، هر واحد صندوق از تقسیم کل ارزش دارایی بر سرمایه به دست می آید که آن را با NAV یا خالص ارزش دارایی ها می سنجیم. در جدول زیر این شاخص برای 10 صندوق با بیشترین NAV نشان داده شده است. لازم به ذکر است این فاکتور لزوما بیانگر عملکرد بهتر در کوتاه مدت نمی باشد بلکه ملاک خوبی برای جذب نقدینگی در میان علاقه مندان به صندوق ها تلقی می شود.