شدت گرفتن روند صعودی دلار در هفته اخیر، قیمت‌ این ارز را که از حدود یک ماه پیش رو به رشد بود به طور بی‌سابقه‌ای در سه سال گذشته به بیش از ٣٩٠٠ تومان رساند و حتی مرز ۴٠٠٠ تومانی را هم لمس کرد....

بورس۲۴

شدت گرفتن روند صعودی دلار در هفته اخیر، قیمت‌ این ارز را که از حدود یک ماه پیش رو به رشد بود به طور بی‌سابقه‌ای در سه سال گذشته به بیش از 3900 تومان رساند و حتی مرز 4000 تومانی را هم لمس کرد. بازار نیز متاثر از این موضوع، نوسانات قابل ملاحظه ای را تجربه کرد که در کنار تعطیلی های هفته نهایتا تاثیر نسبتا منفی را برای عملکرد صندوق ها در پی داشت، بطوریکه بیش از نیمی از صندوق ها بازدهی منفی را در کارنامه خود ثبت کردند. در این میان صندوق های پارسیان، نیکان پارس، بورسیران، رضوی و امین آوید توانستند با کسب بیشترین بازدهی در صدر 5 صندوق برتر هفته جای گیرند. صندوق سرمایه گذاری پارسیان که در این مدت سود 3.7 درصدی را نصیب سهامداران خود کرده است، در یکسال گذشته نیز با کسب سود 46.6 درصدی به بازدهی بیش از بازده بازار (27.7%) دست یافته است.

در جدول زیر اطلاعات 90 صندوق سرمایه گذاری به همراه بازدهی و روند قیمت ارائه شده است (لازم به ذکر است جدول بر اساس بازدهی هفته مرتب شده است)