مطابق انتظاری که پیش تر داشتیم ، ظرف ٢٠ روز کاری شاخص انبوه سازی به محدوده ٧۵٠ واحد رسید و با رسیدن به این محدوده و برخورد با کف کانال و تشکیل پترن هارمونیک reAB=CD شاهد افزایش تقاضا و رشد قیمتی نمادهای این گروه بودیم. به لحاظ نموداری ...

تحلیل تکنیکال شاخص گروه انبوه سازی :

 

مروری بر تحلیل قبلی مورخ 7 شهریور ماه سال جاری

پس از ثبت قله 950 واحدی در روزهای ابتدایی سال 95 ، مدت هاست که نمادهای این گروه روند اصلاحی را در پیش گرفتند و بالطبع شاخص این گروه با افت ارزش مواجه شده است. به نظر می رسد قیمت در حال تشکیل پترن reAB=CD می باشد. PRZ الگوی مذکور حوالی 750 - 755 واحد قرار دارد. محدوده مذکور محل تلاقی تراز 61.8 درصد اصلاحی و تراز 100 درصد پروجکشن موج متناظر است. انتظار داریم که ظرف 20 روز کاری آینده قیمت سطح مذکور را لمس کند و در صورت افزایش تقاضا ، انتظار رشد شاخص انبوه سازی تا حوالی 900 - 930 واحد دور از ذهن نخواهد بود.

 

 

برای مشاهده تحلیل قبلی در سایت اینجا را کلیک کنید.

 

تحلیل به روز گروه انبوه سازی :

 

مطابق انتظاری که پیش تر داشتیم ، ظرف 20 روز کاری شاخص انبوه سازی به محدوده 750 واحد رسید و با رسیدن به این محدوده و برخورد با کف کانال و تشکیل پترن هارمونیک reAB=CD شاهد افزایش تقاضا و رشد قیمتی نمادهای این گروه بودیم. به لحاظ نموداری اگر قیمت بخواهد رفتار هارمونیک از خود به نمایش بگذارد این بار باید در قالب یک پترن AB=CD حرکتی مشابه بازوی BC موجود در نمودار داشته باشد و به این ترتیب باید شاهد رشد شاخص این گروه تا محدوده 1060 - 1065 واحد باشیم. با این حال در این میان یک مقاومت بسیار مهم حوالی 910 - 915 واحد دارد که محل تلاقی ترند نزولی و خط میدلاین کانال می باشد.

در روزهای آینده باید شاهد واکنش قیمت به سطح مقاومتی 915 واحد باشیم. در صورتیکه قیمت موفق به عبور از این سطح شود انتظار داریم ظرف 3 تا 4 ماه آینده قیمت به هدف 1065 واحدی برسد.