{

افراد با من آن گونه رفتار می کنند که من به آن ها اجازه می دهم

}

سیگنال‌ های مثبت در بازار سهام / حرکت متعادل نمادها

معاملات امروز بازار سهام در ساعات آغازین، نسبت به روزهای گذشته روند متعادلی را طی می‌ کند و در این میان سیگنال ‌های مثبتی در جریان خرید و فروش ‌ها وجود دارد.

به گزارش  فارس، معاملات امروز بازار سهام با 35 دقیقه تأخیر آغاز شد و در دقایق ابتدایی معاملات، دماسنج بازار روند مثبتی هم را نشان داد.

بنابراین گزارش، نماد معاملاتی شبندر (پالایش نفت بندرعباس) که روز گذشته روند منفی به خود داشت، امروز به صورت متعادل ‌تری خرید و فروش می ‌شود، به طوری که با کمی تعدیل مثبت در حال پیگیری است.

در این میان گروه‌ های بانکی، سیگنال‌های مثبت به بازار داده و با افزایش نسبی قیمت در روند متعادل بازار سهیم هستند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، شاخص آزاد شناور، شاخص 30 شرکت بزرگ و شاخص بازار دوم نسبت به روز گذشته با حرکت مثبت در حال پیگیری هستند و در مقابل شاخص 50 شرکت فعال ‌تر با 11 واحد منفی و شاخص کل با کاهش جزئی را تجربه‌ کرده‌ اند.

همچنین برخی نمادها از جمله داملران، سرامیک‌ های صنعتی اردکان، تولیدی مهرام و لنت ترمز ایران بیشترین افزایش قیمت را داشتند و در مقابل مدیریت پروژه‌ های نیروگاهی که روزهای خوبی را در هفته‌ های گذشته سپری می ‌کرد امروز بیشترین کاهش قیمت بازار را به خود اختصاص داده است.

به گزارش فارس، ارزش بازار نیز در مرز 280 هزار میلیارد و 560 میلیون تومان در گردش است.

بر اساس این گزارش، شاخص کل فرابورس با افزایش قابل توجه 17 واحدی به 635 واحد نزدیک شده و تا به این لحظه بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص را پتروشیمی مارون، پالایش نفت تهران، پتروشیمی زاگرس، پالایش نفت لاوان و ذوب آهن داشته است.

گفتنی است، پیش از این کارشناسان بازار تاکید کرده بودند که افت پیاپی بازار سهام منطقی نیست، چرا که اخبار بین ‌المللی بر بازارهای جهانی نه تنها تاثیر منفی نگذاشته بلکه در برخی موارد نیز این بازارها روند مثبت به خود گرفته ‌اند.