{

انسان ها سخنان شما را فراموش می کنند . انسان ها عمل شما را فراموش می کنند اما آنها هیچ گاه فراموش نمی کنند که شما چه احساسی را برایشان به وجود آوردید.

}
داغ ترین مطالب اتاق گفتگو

جهت مشارکت در گفتگو از طریق بخش اعضاء وارد سایت شوید. 

مطلب ۹۵۳۸۹۲
توسط بورس دوست : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۱:۱۰:۳۵
درود ...کاش قبلا برنامه ریزی و هماهنگی میکردیم و با نخریدن عرضه اولیه امروز ، اعتراض مان را به وضعیت موجود نشان میدادیم
بورس دوست
نتیجه نظرات : ۲۴ - ۵ = ۱۹
Frahad_2014 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۱:۳۸:۴۸
دقیقا موافقم. چرا برای یه عرضه اولیه که معلوم نیست چقدر تو این بازار نصیب حقیقی بکنه پول تو جیب دولت و کارگزاری بکنیم؟!
مطلب ۹۵۳۸۹۱
توسط علی شیراز : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۱:۰۸:۰۵
آقای کریمی لطفا این سیگنال هایی که برا خرید و فروش میدین یک تحلیلی ، شایعه ای، سندی، مدرکی هم بدین ، فقط میاین میگین این سهم به زمین گرم خورد، این سهم در آستانه پرواز است ، یرخی که نمیشه
بقیه هم عکس کریمی رو که میبینن نخونده منفی رو میدن
اینجوری بی اعتمادی به اتاق گفتگو حاکم میشه
نتیجه نظرات : ۱۸ - ۳ = ۱۵
محمد40 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۱:۱۸:۲۴
حق با شماست ایشان فقط جوسازی میکنه معلوم نیست برای کی کار میکنه
مطلب ۹۵۳۸۶۴
توسط کاربر ۵۷۱۵۸ : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۰۹:۴۸:۵۷
درود برشما دوستان عزیز

عزیزان هیچوقت به حرفهای حتی کارشناسان درمورد بورس صد در صد اطمینان نکنید و با بررسی خودتون سهام رو بخرید.

بنده با این که میدونستم امروز هم بازار خرابه دیروز با مشورت از یکی از کسانی که 15 ساله فعالیت داره و سود خوبی هم نصیبش میشه همیشه خکاوه رو در صف فروش گرفتم و گفت امروز کامل مثبت میشه و میتونی بفروشی .

حالا این حال روز خکاوه هست که مشاهده میکنید . حتی فردا هم این سهم برنمیگرده بنظرم.
نتیجه نظرات : ۱۸ - ۵ = ۱۳
58200 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۱:۵۸:۱۵
انگار دوستت راست میگفت بازار برگشت حداقل بهتر میتونی بفروشی
امـــــــید : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۰:۳۹:۱۲
گروه خودرویی قبلا لیدرش خودرو بود ولی چندین ماهه که خپارس شده لیدر و خپارس رو کل گروه به خصوص سه چهار تا خودرویی پیشرو که خکاوه هم یکی از اوناس تاثیر میزاره.
مطلب ۹۵۳۸۵۸
توسط ali20.bourse24 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۰۹:۱۶:۳۱
اکثر صف فروش ها را حقوقی ها درست کردن.
امروز بازار متعادل خواهد شد.
نتیجه نظرات : ۱۴ - ۴ = ۱۰
مطلب ۹۵۳۸۶۹
توسط Frahad_2014 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۰:۰۰:۴۵
حقوقی خودرو عجب حمایتی میکنه از سهم!!!!!!!!!! معلومه خودش خیلی به ارزشمند بودن این سهم باور داره!! چنان میفروشه که انگار کارخانه مورد اصابت بمب قرار گرفته. روی قیمت 241 تومن عرض کردم که اگه حقوقی به این کارش ادامه بده چه بلایی سر این سهم میاد.
نتیجه نظرات : ۱۴ - ۴ = ۱۰
Frahad_2014 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۰:۵۱:۲۱
ممنون از شما mora04 ، قطعا همینطوره. البته فکر کنم دیگه تعدیل منفی تو قیمت سهم تا حالا پیشخور شده باشه. خودرو که کلا سودی به سهامداراش پرداخت نمیکرد که مثلا حالا بخوان خیلی نگران عدم سوددهی اون باشن.
mora04 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۰:۲۰:۴۱
سلام
شاید خبر از صورت های مالی شرکت دارند(تعدیل منفی، پوشش ضعیف)..!
حقوقی ها فروشنده بعد از افت و گزارش شش ماهه دوباره میخره(با قیمت های کمتر)
مطلب ۹۵۳۸۵۷
توسط 58200 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۰۹:۱۲:۳۶
سلام.تنها راهه خاتمه بازار منفی یه اعتصاب هفتگیه شدیده تا به دادمون برسن .اینجا ایران است
نتیجه نظرات : ۱۳ - ۵ = ۸
مطلب ۹۵۳۸۸۱
توسط 58200 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۰:۳۳:۱۳
ساعت 11 بازار برمیگرده و فردا مثبت.تحت جو قرار نگیرید الان فروش منطقی نداره.انتخاب با دوستان
نتیجه نظرات : ۱۳ - ۵ = ۸
مطلب ۹۵۳۸۷۳
توسط mora04 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۰:۱۶:۵۰
هشدار 4 وزیر به رییس جمهور
http://fararu.com/fa/news/248644/%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-4-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1
نتیجه نظرات : ۸ - ۳ = ۵
مطلب ۹۵۳۸۷۸
توسط mohamad5007 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۰:۲۸:۱۵

هشدار 4 وزیر به رییس جمهور
وزرای اقتصاد،صنعت،کار و دفاع در نامه‌ای مشترک به رئیس جمهور با انتقاد از برخی تصمیمات و سیاست‌های ناهماهنگ دستگاه‌ها، هشدار دادند اگر تصمیم ضرب‌الاجل اقتصادی گرفته نشود، رکود تبدیل به بحران خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در نامه مشترک علی طیب نیا، محمدرضا نعمت زاده، علی ربیعی و حسین دهقان وزرای اقتصاد، صنعت، کار و دفاع به حسن روحانی رئیس جمهور آمده است: «همانطور که مستحضرید از دی ماه ۱۳۹۲ تاکنون بازار سرمایه متاثر از تحولات و متغیرهای کلان بین المللی و داخلی از جمله کاهش بهای نفت و کالای اساسی از جمله فلزات و همچنین تحریم‌ها و برخی تصمیمات و سیاست‌های ناهماهنگ دستگاه‌ها در داخل کشور شاهد افتی کم سابقه گردیده است به نحوی که از دی ماه سال ۱۳۹۲ تاکنون ظرف مدت ۱۹ ماه ارزش بازار بر اساس شاخص قیمت ۴۲ درصد کاهش یافته و به لحاظ افت ارزش، بازار کاهشی معادل ۱۸۰ هزار میلیارد تومان را شاهد است.

به گزارش مهر، (ارزش بازار از ۵۱۱ هزار میلیارد تومان در دی ماه ۱۳۹۲ امروز به عدد ۳۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است) و امروز در پی دستاورد بسیار ارزشمند و بزرگ هسته ای ملت ایران و در عین وجود پی آمدهای مثبت اقتصادی فراوان آن ابهاماتی نیز در بازار ایجاد شده که باید سریعا واکنش نشان داد.»

در این نامه می‌خوانیم: «براساس پیش بینی های بودجه ای شرکت‌ها که در بازار سرمایه موجود است و واقعیت‌های موجود در عملیات صنایع مختلف بورسی در برهه کنونی اگر به صورت ضرب الاجل و براساس قواعد حاکم در شرایط بحران اتخاذ تصمیم نگردد، بیم آن می رود که این رکود تبدیل به بحران و آنگاه بی اعتمادی شود که برای زدودن آثار آن شاید مدت‌ها وقت لازم لاشد.»

در ادامه نامه مشترک چهار وزیر کابینه یازدهم به رئیس جمهور، عوامل اصلی افت بازار سرمایه کشور مورد اشاره قرار گرفته و به شرح ذیل آمده است: « ۱) جدول زیر سهم هر یک از صنایع مهم و اثر گذار را در کاهش حدود ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی نشان می دهد.
هشدار 4 وزیر به رییس جمهور

توجه به این نکته ضروری است که ۳۵ درصد ارزش بازار مربوط به محصولات شیمیایی و فرآورده های نفتی و ۱۴ درصد ارزش بازار مربوط به فلزات اساسی و استخراج کانه های فلزی و ۱۳ درصد ارزش بازار نیز مربوط به بانک‌ها و موسسات اعتباری می باشد. لذا پنج ردیف اول جدول فوق ۶۲ درصد ارزش بازار سرمایه کشور را شامل می شود.

۲ ـ جهت تحلیل علل این کاهش باید به دو دسته عوامل بین المللی و عوامل داخلی اشاره نمود، در حوزه عوامل بین المللی باید به روند کاهشی قیمت‌های جهانی کالاهای پایه ای و نفت اشاره نمود که اعداد جدول زیر بیانگر کاهش شدید در دوره مورد بررسی می باشد.

هشدار 4 وزیر به رییس جمهور
۳) افزایش قیمت دلار مبادله ای از ۲۷۹۹ تومان در پایان سال ۱۳۹۳ به ۲۹۹۶ تومان، هم اکنون افزایشی معادل ۲۰۰ تومان به ازای هر دلار موجب افزایش بهای تمام شده محصولات در داخل کشور شده است که در پیش بینی شرکت‌ها ملحوظ نیست و در آینده آثار آن در تعدیل سودآوری شرکت‌ها خواهد آمد.

۴) باتوجه به نقش بانک‌ها و موسسات اعتباری در هدایت جریان‌های نقدی و ایجاد تحرک در صنایع توجه به ارقام و اطلاعات مالی این گروه اهمیت ویژه ای دارد. مزید استحضار حضرتعالی سود تقسیمی این گروه از ۶۷۰۰ میلیارد تومان سال قبل به ۱۹۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۳ رسیده است و با توجه به روند عملیات بانک‌ها و الزامات بانک مرکزی جهت جبران کسری ذخایر تا ۵ سال آتی بازار بهبود مناسبی در این حوزه را پیش بینی نمی نماید.

۵) در بعد عوامل داخلی کاهش ارزش بازار شرکت‌های فعال در بازار سرمایه، می توان به نبود تقاضای کافی برای محصولات، مشکل حاکم بر فعالیت‌های اقتصادی و افزایش انباشت موجودی و حساب‌ای دریافتنی صنایع مختلف اشاره نمود. به عنوان نمونه در صنعت خودرو صورت‌های مالی زیان انباشته ای معادل ۴.۲۰۰ میلیارد تومان را نشان می دهد و این در حالی است که به دلیل بحران نقدینگی، صنعت مزبور در معرض توقف است و موجودی انبار محصول خودروسازان به متجاوز از ۱۰۰.۰۰۰ خودرو کف کارخانه رسیده است.

وضعیت مشابهی در صنعت فولاد، صنعت مس، مسکن، سیمان، کاشی و سرامیک و معدنی ها به عینه مشهود است. در صنعت پتروشیمی که بیش از ۳۵ درصد از ارزش بازار سرمایه را تشکیل می دهد، سیاست‌های نامعلوم تعیین نرخ خوراک گاز و همچنین افزایش قیمت دلار مبادله‌ای که موجب افزایش بهای تمام شده آنها شده است، به رکود این بخش دامن می زند، همچنین کنترل قیمت محصولات تولیدی بعضی از شرکت‌های بورسی مانع از تعدیل متناسب درآمدها و هزینه ها گردیده است.

۶) دستاوردهای بزرگ هسته ای اگر چه موقعیت بسیار ممتازی برای کشور شده است و پیامدهای اقتصادی مثبت فراوانی در آتی به همراه خواهد داشت لیکن کاهش تقاضا در بازار به دلیل انتظار در کاهش قیمت کالاها مشهود است. ضمن اینکه توقع در بازار سرمایه ورود رقبای جدید خارجی برای شرکت های بورسی است و این نکته خود صنایع داخلی را با چالش مواجه نموده و می بایست برای آن سیاست شفافی اتخاذ و اعلام گردد.

۷) برخی از نمادهای معاملاتی شرکت ها هم اکنون در بازار سرمایه بسته است. از جمله این نهادها، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، پالایشگاه بندرعباس، پالایشگاه لاوان، پالایشگاه شیراز، سنگ آهن چادرملو، سنگ آهن گل گهر، بانک پارسارگاد، بانک پارسیان، بانک سرمایه و بانک ایران زمین است که پیش بینی می شود بازگشایی نمادهای مزبور ظرف یک هفته آتی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ واحد شاخصهای بورس را کاهش دهد.

۸) نگاهی به اعداد و ارقام محقق شده طبق صورت‌های مالی ۹۳ نسبت به ۹۲ و پیش بینی شرکت‌ها برای سال ۹۴ نشان می دهد: مالیات ابزاری شرکت‌ها در سال ۹۳ نسبت به ۹۲ از ۴۲۵۲ میلیارد تومان با ۳۷ درصد کاهش به ۲۶۸۲ میلیارد تومان رسیده است.

تسهیلات مالی در سه ماهه اول ۹۴ نسبت به سال ۹۲ از مبلغ ۴۰۶۳۳ میلیارد تومان با افزایش ۱۷ درصد به مبلغ ۴۷۳۶۲ میلیارد تومان رسیده ولی هزینه مالی شرکت‌ها در سال ۱۳۹۲ مبلغ ۶.۶۰۰ میلیارد تومان بوده است در حالی که این عدد در سال ۱۳۹۳ به ۸.۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است که این افزایش نشان دهنده افزایش نرخ سود تسهیلات اعطایی در سال ۱۳۹۳ می باشد. قابل توجه اینکه بخشی از افزایش رقم تسهیلات به میزان هزینه مالی پرداخت شده شرکت می باشد این در حالی است که مانده تسهیلات نظام بانکی متجاوز از ۷۰۰.۰۰۰ میلیارد تومان و سهم شرکت های معظم بورسی از این رقم کمتر از ۷ درصد می باشد.»

نامه مشترک علی طیب نیا، محمدرضا نعمت زاده، علی ربیعی و حسین دهقان وزرای اقتصاد، صنعت، کار و دفاع به حسن روحانی رئیس جمهور در نیمه دوم شهریورماه نوشته شده و هنوز از پاسخ حسن روحانی به این نامه خبری در دست نیست.
نتیجه نظرات : ۸ - ۳ = ۵
مطلب ۹۵۳۹۰۱
توسط صداقت محض : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۱:۵۸:۰۷
باسلام

عرضه اولیه غفارس 450سهم به معامله گران آنلاین به قیمت 2450ریال ساعت 12:40
نتیجه نظرات : ۵ - ۰ = ۵
مطلب ۹۵۳۸۹۶
توسط مایکل اسکافیلد : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۱:۲۹:۴۷


جهان نیوز/بالاخره مشاور عالی بورس پرده از حقایق برداشت: رکود اقتصادی سبب کاهش سوددهی شرکت ها و عدم اقدام موثر دولت در بهبود شاخص و موکول کردن رونق به بعد از امضای نهایی \\\"برجام\\\" و پایین نگه داشتن دستوری بورس جهت ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاران خارجی از دلایل افت شاخص بورس هستند.
.
.
..
.
.

دولت برای توافق هسته ای برنامه داشت باید وضعیت اقتصادی رو وخیم نگه نی داشت تا بتونه به تندروها فشار بیاره و بگه وضعیت کشور بحرانیه تا توافق تصویب بشه شک نکن تا یک ماه دیگه که توافق اجرایی بشه بورس رو میکشن بالا تا بگن دیدید با توافق وضعیت اقتصادی کشور خوب شد احتمالا پس فردا هم سود بانکی رو 2 درصد بیارن پایین و استارت کار رو بزنن .الان سهم بخر بنداز یک گوشه تا آخر سال نگاش نکن مخصوصا که آخر سال انتخابات مجلس هم هست و قطعا باید وضعیت اقتصادی رو بهتر نشون بدن تا طرفدارهای روحانی بتونن رای بیارن . الان پولت رو بزاری بانک تا آخر سال 10 درصد گیرت میاد ولی اینجا تا آخر سال حداقل 30 درصد سود میکنی در بدترین حالت همین 10 درصد بانکی رو بدست میاری .
نتیجه نظرات : ۴ - ۱ = ۳
مطلب ۹۵۳۸۹۹
توسط ali20.bourse24 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۱:۴۱:۴۰
خپارس فرصت فروش است......................
خپارس صف خرید شد.
دوست عزیز خواهشمندیم کمتر مطالب بیخود و منفی بزار.
مطالب شماهایی که واسه تفریح یا هر دلیل دیگه اینجا مطلب میزنید بدون شک تاثیر خودش رو خواهد گذاشت.
نتیجه نظرات : ۵ - ۳ = ۲
مطلب ۹۵۳۸۷۷
توسط ساجییی : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۰:۲۴:۳۵
آخرین مهلت حق تقدم یک شرکت بورسی

http://goo.gl/SeYuWl
نتیجه نظرات : ۶ - ۵ = ۱
مطلب ۹۵۳۹۰۰
توسط Frahad_2014 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۱:۴۳:۰۵
دیروز عرض کردم که خپارس بعید است که از 87 تومان پایینتر برود و وقت برگشت رو به بالای آن است! منظور این بود که گوش به فاز منفی دادنهای آنهایی که منتظرند در قیمت پایینتر شکارش کنند ندهید!!!
نتیجه نظرات : ۳ - ۲ = ۱
مطلب ۹۵۳۸۷۱
توسط Frahad_2014 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۰:۱۳:۴۵
دوستانی که خودرو را نگه داشتن قیمت 181 تومان هم برای خودرو قیمت حساسی است که اگر از روی آن بر نگردد احتمال ریزش تا 156 تومان میرود.
نتیجه نظرات : ۷ - ۷ = ۰
مطلب ۹۵۳۹۰۴
توسط کاربر ۱۵۴۲۰ : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۲:۰۳:۱۸
غفارس امروز به هر کد 450 عدد تعلق میگیرد

ولی در روزهای آینده سهام کل شرکت!
نتیجه نظرات : ۴ - ۴ = ۰
مطلب ۹۵۳۸۸۲
توسط بورس دوست : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۰:۳۴:۱۲
درود ؛ بازگشائی شمواد دیروز و امروز اشتباه است
علت .......طبق پیام مدیر عامل محترم به اینچانب و پیگیری های دوستان از بانک توسعه بابت تصفیه وام ارزی و بخشودگی جرایم دیر کرد که شمواد مشمول آن است 25% ان پرداخت و مابقی نیز طی دو ماه آینده باتسهیلات بانکی انجام خواهد شد و افزایش سرمایه ای که در آخرین گزارش شرکت هم قید شده و از محل تجدید ارزیابی بوده و این هفته کارشناسی و هفته آتی نامه دریافت و هفته بعدش هم به سازمان ارسال میشود (احتمالا تواما با شپلی باشد ) نیز مهم است ، و مهتر از آن اینست که گزارش اولین پیش بینی سال مالی جدید که دو مورد فوق و احتمالا توافقی که جهت همکاری طرح توسعه با شرکت فارابی انجام شده چون گزارش تهیه و به سهامدار عمده ارسال تا نظر ایشان نیز اعمال گردد و 45 روز دیر کرد زمانی دارد هنوز نرسیده تا سهامدار و معامله گر بدرستی از شفافیت کار آگاه بوده و انجام به معامله کند ؛ لذا از دیروز و امروز بنده و دوستان با تماس بامسئولین شرکت و مدیر عامل محترم و سازمان درخواست کردیم اجازه دهند تا اولین گزارش پیش بینی بیاید و بعد بازگشائی شود و ظاهرا سازمان بدون هماهنگی با شرکت و با تکیه بر گزارش حسابرسی ششماه گذشته و گزارش 9 ماهه که متعلق به سه ماه پیش است اقدام میکند و به من مسئول مربوطه گفت ما موظفیم بعد دو روز از گزارش باز کنیم که عرض کردم گزارش مهمتر که اولین پیش بینی است لحاظش مهم و یکی از اهداف خدمتی و مهمترینش حمایت از حقوق سهامدار حقیقی و جز است ؛ بهر حال پیگیر این ماجرا هستیم ؛خواستم دوستان اتاق نیز در جریان بوده و البته شپلی نیز در این شرایط از منفی برگشت و به سمت مثبت کامل در حرکت بوده که در چنین بازاری جای تقدیر دارد و امیدوارم شمواد ما هم به جایگاه خوبش برسد و البته همه دوستان سهامدار دیگر نیز به سود کافی و حقوق خود دست یابند ؛ برقرار باشید ؛ بورس دوست
نتیجه نظرات : ۵ - ۵ = ۰
مطلب ۹۵۳۸۵۹
توسط رنانی 2 : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۰۹:۲۰:۵۴
دوستان برای تنبیه خودروسازان سهام خودرویی نخریم بالاخره ما هم جزیی از مردمیم
نتیجه نظرات : ۱۰ - ۱۲ =
مطلب ۹۵۳۸۷۶
توسط ساجییی : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۰:۲۳:۵۰
توضیحاتی درمورد خرید 49 درصدی سهام یک شرکت سهامی خاص

http://goo.gl/1XOGSn
نتیجه نظرات : ۴ - ۶ =
مطلب ۹۵۳۹۰۵
توسط کاربر ۱۵۴۲۰ : ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۱۲:۰۷:۰۸
وقتی بازار از منفی به مثبت تبدیل میشود اکثر کسانیکه در معاملات امروز و روزهای گذشته در قیمت منفی خرید کرده اند در قیمتی بالاتر در نقش فروشنده ظاهر میشوند تا بلکه مقداری از زیان های خود را پوشش دهند که این رویداد از رشد بیشتر بازار جلوگیری میکند.
نتیجه نظرات : ۲ - ۴ =


- صفحه ۱ -  ۲  -  ۳  -  ۴  -  ۵  -  ۶  -  ۷  -  ۸  -  ۹  -  ۱۰  - صفحه بعد
کاربران با داغ ترین مطالب امروز
بورس دوست
تعداد پست : ۱۱۳۲
علی شیراز
تعداد پست : ۰
کاربر ۵۷۱۵۸
تعداد پست : ۰
ali20.bourse24
تعداد پست : ۰
Frahad_2014
تعداد پست : ۰