{

هرگز نمی توانیم به شاخص تکیه کنیم. باید تا آنجا که امکان دارد ریسک معاملاتمان رابا توجه به سرمایه شخصی خودمان پایین بیاوریم

}
داغ ترین مطالب اتاق گفتگو

جهت مشارکت در گفتگو از طریق بخش اعضاء وارد سایت شوید. 

مطلب ۹۱۹۰۰۸
توسط کاربر ۴۸۷۳۹ : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۰۹:۱۱:۴۷
تا این لحظه که بازار مثبتی را شاهد میباشیم ، از حمایت حقوقی خبری نیست و خرید ها توسط حقیقی انجام شده
نتیجه نظرات : ۴۷ - ۲۷ = ۲۰
کاربر ۱۵۴۲۰ : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۰۹:۳۸:۲۵
حقوقی همین که عرضه نکنه خودش یه جور حمایت محسوب میشه!!!
مطلب ۹۱۸۹۸۷
توسط alinocr : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۰۰:۳۱:۳۷
خدایا به امید یه بازار خوب به تو پناه می بریم
نتیجه نظرات : ۳۶ - ۱۸ = ۱۸
مطلب ۹۱۸۹۹۵
توسط ثبور : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۰۸:۲۲:۳۳
باتوجه به بلوکه شدن سرمایه های سهامداران توسط پالایشگاهیهاازنظرحقوقی چه اقدامی جهت احقاق حق سهامداران میتوان انجام داد..؟
نتیجه نظرات : ۲۰ - ۷ = ۱۳
امین التجار : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۰:۵۸:۴۸
فطانت گفته حداکثر تا 15 بهمن باز میشن
کاربر ۴۴۲۳۸ : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۰۸:۴۱:۴۰
صبور باش
مطلب ۹۱۹۱۱۷
توسط m.m.n : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۶:۰۸:۱۲
بد نیست شرکت ها به جای این همه افزایش سرمایه و جذب بیشتر نقدینگی بازار یکم به فکر سود سازی باشند
نتیجه نظرات : ۲۱ - ۹ = ۱۲
لاک پشت(استراتژی لاک پشتی) : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۲۰:۰۳:۰۵
افرین .این موردی که شما گفتید از موارد بسیار مهم یک شرکت است
نگاه مثبت : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۸:۲۹:۱۵
البته بستگی به نحوه انجام افزایش سرمایه دارد.بصورت جایزه مناسب است.از اندوخته وانباشته تقسیم نشده شرکت استفاده می شود/افزایش سرمایه راحت تر و بدون اتلاف زمان اضافه می شود/چیزی بنام حق تقدم .واریز وجه .فروش حق تقدم استفاده نشده .و ........ از همه مهمتر واریز وجه را ندارد
اگر شرکت بتواند با سرمایه جدید سود بیشتری هم پیش بینی کند .چه بهتر
مطلب ۹۱۹۰۲۷
توسط کاربر ۵۰۰۴۶ : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۰:۰۴:۴۵
سلام دوستان

اساتید محترم ایا قبول دارید شرکتهایی که ظرف دو ماه بیشتر از 30 درصد قیمت سهام انها با فراز و نشیب همراه هست یک جایه کاره خودشون لنگ میزنه و دستهای پنهان خودشون در کاره - مگر حقیقی های احساسی و حوادث گوناگون چند در صد میتونه تاثیر گذار باشه انهم در تمام صنایع نه در یک صنعت.
من فکر میکنم بورس هم شده مثل تجارت بازار که میگن فلان محصول فقط دست فلانی هستش یعنی انحصار کامل.
اقای ایکس و ایگرگ در راس حقوقی ها همه حقوق بگیر هستن باکمی مواجب بیشتر - همه دور یک میز تصمیم میگیرند فقط ما دور اون میز نیستیم.
نظر و راهنمایی اساتید بزرگوار و افراد کارکشته در این اتاق وزین برای ما مبتدیان بسیار بسیار حائز اهمیت است لطفا دریغ نفرمایید.
نتیجه نظرات : ۲۷ - ۱۶ = ۱۱
مطلب ۹۱۹۱۲۰
توسط jamshidbig : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۶:۱۷:۵۶
الهی
شرکت وبیمه را عافیت و از هر گونه گزند نگه دار تا برای سال بعد هم 8 ریال سودآوری کند.
نتیجه نظرات : ۱۸ - ۷ = ۱۱
نگاه مثبت : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۹:۳۷:۵۰
جالب بود .صرف نظر از مطلب شوخی شما
وبیمه سهمی است که بیشتر از شایعات و شنید ها جو می گیرد تا صورت های مالی و واقعیات.اگر روند سهم را درست بشناسی هر سال 50 تا 100 درصدی بازدهی دارد.واگر با روند سهم آشنا نباشی سالانه 50 درصد سرمایه اختصاص به وبیمه راحت ذوب می شود
ببخشید
مطلب ۹۱۹۱۱۳
توسط کاربر ۳۴۲۲۶ : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۴:۵۳:۰۵
در پایان معاملات امروز شاخص کل با رشد 76 واحدی به ارتفاع 65105 رسید و 581 میلیون سهم به ارزش 1870 میلیارد ریال داد و ستد شد. حکشتی 43 واحد تاثیر منفی و وبصادر 28 واحد تاثیر مثبت بر شاخص گذاشتند.......باز هم امید ..ایندفعه به دهه فجر تا چه پیش اید ..تا روزی دیگر بدرود
نتیجه نظرات : ۱۵ - ۵ = ۱۰
مطلب ۹۱۹۰۷۱
توسط MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۲:۰۹:۱۱
مهاجرت ۱۲ هزارمیلیارد تومان سرمایه از بورس به پارکینگ پول
با شتاب‌گرفتن نزول بورس، روند مهاجرت نقدینگی به پارکینگ پول هم شدت گرفته است.

براساس آمار موجود حجم سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت در حال افزایش است.به گزارش همشهری، با افزایش ریسك سرمایه‌گذاری در بورس، حجم تقاضا برای‌خرید اوراق با درآمد ثابت نظیر اوراق مشاركت، كه از آن در ادبیات مالی به پاركینگ پول تعبیر می‌شود، افزایش یافته است. از 15دی‌ماه پارسال كه نزول شاخص‌های بورس آغاز شد روز به‌روز ارزش معاملات بازار سهام كاهش یافته و تاكنون 38میلیارد دلار از ارزش بورس تهران كاسته شده است.

به همین دلیل سهامداران غیرحرفه‌ای درحال فرار از بورس‌ هستند. در حال حاضر این نگرانی وجود داردكه پول‌هایی‌كه از بورس خارج می‌شوند به كجا می‌روند. نمودار‌های آماری می‌گویند در فقدان بازارهای سرمایه‌گذاری فعال‌ در اقتصاد ایران و با درنظر گرفتن تورم 18تا20درصدی، سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند اوراق مشاركت با نرخ سود 20تا 23درصدی خریداری كنند؛ البته اخیرا دولت با انتشار اوراق‌ مشاركت با نرخ سود21درصد، نشان داد كه انتظار ندارد تورم در ماه‌های آینده از این سطح بیشتر كاهش یابد.

خروج نقدینگی در بورس این روز‌ها برای اقتصاد ایران ‌كه حال و روز خوشی ندارد خبر خوشی نیست چون می‌تواند منجر به ایجاد تلاطم در بازار‌های دیگر شود. درواقع با نزول بورس، فضای حاكم بر اقتصاد ایران‌كه ‌ركود و تورم همزمان را تجربه می‌كند دچار چالش جدی شده است. بورس تنها برگ برنده دولت یازدهم در بخش اقتصاد بود و این خطر وجود دارد كه درصورت خروج نقدینگی از بورس به سمت سایر بازار‌ها نظیر دلار و طلا، بار دیگر تورم‌های پنهان بیشتری ظهور كند.

مهاجرت نقدینگی به پاركینگ پول

جدول‌های آماری نشان می‌دهد روند سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت در دی‌ماه امسال به بالاترین حد خود پس از اردیبهشت‌ماه رسیده است. نمودار‌های آماری نشان می‌دهد یك همگرایی معنادار میان نوسان شاخص بورس و میزان خرید و فروش اوراق با درآمد ثابت نظیر اوراق مشاركت و اوراق بدهی وجود دارد. در ماه‌هایی‌كه شاخص بورس با نزول بیشتری مواجه شده است سرمایه‌گذاران ترجیح داده‌اند سود كمتر ولی مطمئن‌تری به‌دست بیاورند، به همین دلیل سراغ اوراق مشاركت رفته‌اند.

در دی‌ماه امسال میزان معاملات انجام شده در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس به رقم 1550میلیارد تومان رسیده است، درحالی‌كه این میزان در ماه‌های مهر و آبان كه شاخص‌های بورس روند صعودی را در پیش گرفته بودند رو به كاهش بود اما از 3 آذر‌ماه كه روند نزولی شاخص‌های بورس دوباره آغاز شد حجم معاملات انجام شده در اوراق بادرآمد ثابت دوباره افزایش یافته است.

براساس آمار موجود سرمایه‌گذاران از ابتدای سال تاكنون 76 هزارو 600 میلیارد تومان اوراق بهادار در بورس تهران و فرابورس دادوستد كرده‌اند كه از این میزان 12هزارو 200میلیارد تومان به بازار اوراق با درآمد ثابت اختصاص داشته است.ازسوم آذرماه همزمان با مشخص شدن نتایج مذاكرات هسته‌ای تاكنون 15درصد از كل معاملات بازار سرمایه به معاملات اوراق بدهی اختصاص یافته است. اگرچه خرید اوراق مشاركت در تحلیل‌های اقتصادی نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار‌های دیگر خبر خوشی است اما نشان‌دهنده جابه جایی بزرگی در حجم نقدینگی است.
نتیجه نظرات : ۲۵ - ۱۷ = ۸
آتانا59 : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۷:۱۶:۴۱
اوراق مشارکت هم دست دولته و اختیار پولت و نداره-اگه اقتصاد سقوط کنه میخوای بری اصل پولت و بگیری میگن نداریم-میخوای چیکار کنی؟؟تظاهرات کنی؟؟ فعلا پول نقد فقط تو خونه ها و اونهم زیر بالش و اونهم تا صبح سه بار زیر بالشت و نگاه کن که دزدای حرفه ای نیومده باشن خونه ات و بدون آنکه خبردار بشی پولت و از زیر بالشت کشیده باشن
مطلب ۹۱۹۱۴۰
توسط لاک پشت(استراتژی لاک پشتی) : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۲۰:۱۲:۴۶
دوستان حکشتی هنوز تا 2 روز دیگر باید منفی شود...

گول نخرید همه سهم ها افت شدید کردند.چه بخواهیم چه نخواهیم حکشتی هم افت خواهد کرد.

نتیجه نظرات : ۹ - ۲ = ۷
مطلب ۹۱۹۰۱۸
توسط امیـــــــــــــــد : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۰۹:۳۹:۴۵
به امید تداوم روزهای خوب ...
نتیجه نظرات : ۳۱ - ۲۵ = ۶
مطلب ۹۱۹۱۰۵
توسط کاربر ۵۰۹۰۴ : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۴:۰۲:۵۲
یه چیزی رو دوستانه به افرادی که فاز منفی میدن تا سهام رو مفت تر جمع کنن میگم اگه این وضع ادامه پیدا کنه فقط باعث هراس هرچه بیشتر سهمدارا حقیقی و هجوم سرمایه از بورس به بازار طلا میشه که نتیجه این خطر بعدا خودشو نشون میده پس جدا میگم از این کارها دست بردارید که دامنتون رو بد جور میگیره... \"از ضرر دیگران خشنود نشوید\"
نتیجه نظرات : ۱۶ - ۱۰ = ۶
مطلب ۹۱۹۰۲۰
توسط manager87 : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۰۹:۴۱:۰۶
هوالرزاق

دوستانم سلام


تبریک بخاطر سبزی بازار و اما بعد.........

قربون چشای قشنگتون برم بیایم دست تو دست همدیگه همین فرمونو بریم جلو و به هر سهامدار دیگم که میشناسیم همین توصیه رو بکنیم.باور کنید بعد از خدا تنها خود ماییم که از سرمایمون حفاظت میکنیم.بیاین با هر خبر بی ربطی قافیه رو نبازیم.

موفق باشید
نتیجه نظرات : ۲۹ - ۲۵ = ۴
مطلب ۹۱۹۱۳۲
توسط 35khalili : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۹:۲۹:۰۴
اجرایی شدن کاهش حجم مبنا و بازنگری دامنه نوسان

معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران از اجرایی شدن کاهش حجم مبنا و بازنگری دامنه نوسان تا پایان سال خبر داد و گفت: ممکن است کاهش حجم مبنا در راستای افزایش نقدشوندگی بازار، زودتر به اجرا درآید.

علی صحرایی در گفت وگو با خبرنگار پاسارگادتحلیل، در رابطه با بازنگری دامنه نوسان و کاهش حجم مبنا اظهاز داشت: کاهش حجم مبنا و بازنگری دامنه نوسان 2رکن اساسی بازارهای استاندارد جهانی هستند و هر چه ما به این شرایط استاندارد جهانی نزدیکتر شویم بازاری مطلوب تر خواهیم داشت.

وی ادامه داد: هر بورسی شرایط محیطی خود و رفتار بازیگرانش اعم از سرمایه گذار حقیقی و حقوقی را مد نظر قرار می دهد که در آن ملاحظات محیطی را لحاظ می کند. در این خصوص بورس مطالعات خود را در مورد دامنه نوسان و حجم مبنا انجام داده و پیشنهادات آن نیز ارایه شده است. حال بازار در انتظار جزییات آن برای اطلاع رسانی است.

معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران افزود: این اقدامات در صورت مناسب بودن شرایط و محیا بودن بازار به اطلاع فعالان بازار می رسد و زمان اجرای آن مشخص خواهد شد.

صحرایی اعلام کرد: به احتمال بسیار زیاد این موضوع طی سال جاری عملیاتی و به اجرا در می آید و ممکن است کاهش حجم مبنا در راستای افزایش نقدشوندگی زودتر اجرایی شود؛ شاید ظرف چند روز آینده.

وی با اعلام کاهش فروش در بورس ادامه داد: بازار نیز دیگر فروشنده آنچنانی ندارد و فعلا منتظر نتیجه مذاکرات گروه 1+5 است. اما آنهایی که در بازار ریسک پذیر هستند در قیمت های فعلی معامله می کنند. اگر نگاهی به آمارهای خرید و فروش روزانه داشته باشیم متوجه می شویم که سرمایه گذاران حقیقی در شرایط فعلی حضور قابل توجهی دارند. امروز(5بهمن) 67درصد خرید و فروش داشتند.
نتیجه نظرات : ۷ - ۳ = ۴
مطلب ۹۱۸۹۹۲
توسط کاربر ۲۵۶۵۱ : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۰۷:۵۹:۳۹
سلام دوستان علت توقف وپارس چیه
نتیجه نظرات : ۸ - ۵ = ۳
مطلب ۹۱۹۰۰۵
توسط اما . . . : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۰۹:۰۰:۲۳
یک منبع آگاه از دستور مهم وزیر صنعت مبنی بر حمایت از شرکت های خودرو ساز خبر داد که طبق آن از دیروز ثبت سفارش واردات خودرو لغو شده است.
نتیجه نظرات : ۳۵ - ۳۲ = ۳
مطلب ۹۱۹۱۴۱
توسط m.m.n : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۲۰:۱۹:۳۳
هشدار
بدلیل افرایش هزینه ی تمام شده ، سود کاذر بشدت کاهش پیدا کرده و ریسک سهم را زیاد کرده است
نتیجه نظرات : ۶ - ۳ = ۳
مطلب ۹۱۹۰۵۹
توسط المدار : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۱:۱۸:۴۲
چرا حقوقی دست از سر ایرانول ور نمی دارد واقعا که شورشا در اورده
نتیجه نظرات : ۲۴ - ۲۲ = ۲
صمیمیت : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۹:۳۸:۲۵
ظاهرا تعدیل منفی داره
مطلب ۹۱۹۰۶۳
توسط نگاه مثبت : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۱:۵۰:۰۶
امروز بهتر از دیروز

هر چند متاسفانه وقتی لیدر یک گروه مثبت می شود.خریدها در نمادهای دیگر ان گروه بیشتر خواهد شد.دیگر کسی توجه به خود سهم ندارد بیشتر توجه انها به لیدر گروه است.(احتمال می دهم به دید نوسانگیری باشد)
نتیجه نظرات : ۲۳ - ۲۱ = ۲
نگاه مثبت : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۳:۵۵:۴۳
سلام کیوان عزیز
واقعیت روند بازار خسته کننده است .یک روز صف فروش فردا بدون خبر خاصی مثبت .صندوق برای افت ننمودن سهمی شروع به حمایت می کند.نمادهای همگروه بازیان انباشته تا صف خرید هم پیش می رود.(با صبر و حوصله و بدون عجله در حال خرید وتوسم در محدوده 300 تا 305 هستم تا میانگین خرید 340 را کاهش دهم)
کیوان آرمانی : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۲:۵۱:۱۸
سلام نگاه مثبت عزیز
به نظر بنده هم سبزی بازار امروز فقط گول زدن حقیقی ها بوده و از فردا دوباره قرمزی بازار را شاهد خواهیم بود.
البته امیدوارم که اشتباه کرده باشم.
ولی خریدهای کلان دیروز حقوقی و عدم حمایت امروز آنها اینگونه به نظر می رسد.
موفق و پیروز باشید
مطلب ۹۱۹۰۱۳
توسط سعید بورسی : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۰۹:۳۰:۴۳
دوستان . سهم خوبتون را با یک مثبت نفروشین. امیدواریم حرکت امروز بورس که اتفاقا بسیار متعادل و منطقی است باعث جذب نقدینگی های جدید شود
نتیجه نظرات : ۱۸ - ۱۷ = ۱
نیما : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۳:۰۴:۵۵
نمیخوام ناامیدتون کنم...ولی خیلی ها معتقدند این سبزی فقط یه پولبکه... فقط امیدوارم این روزا کسی تو صف خرید خرید نکنه...
مطلب ۹۱۹۰۶۰
توسط لاک پشت(استراتژی لاک پشتی) : ۱۳۹۳/۱۱/۵ - ۱۱:۴۲:۱۷
حکشتی باید بدون محدودیت باز می شد

نتیجه نظرات : ۳۱ - ۳۰ = ۱


- صفحه ۱ -  ۲  -  ۳  -  ۴  -  ۵  -  ۶  -  ۷  -  ۸  -  ۹  -  ۱۰  - صفحه بعد
کاربران با داغ ترین مطالب امروز
کاربر ۴۸۷۳۹
تعداد پست : ۰
alinocr
تعداد پست : ۰
ثبور
تعداد پست : ۰
m.m.n
تعداد پست : ۰
کاربر ۵۰۰۴۶
تعداد پست : ۰

دوره های آموزش استراتژی های معاملاتی کاربردی در بازار سهام ایران