{

  نگرش شما به زندگی نه تنها مشخص می کند که شما چه کسی هستید بلکه کیفیّت زندگی شمارا نیز تعیین می کند

}
صنايع پتروشيمي و پالايشگاه

جهت مشارکت در گفتگو از طریق بخش اعضاء وارد سایت شوید. 

مطلب ۸۷۱۸۱۱
توسط 9010 : ۱۳۹۳/۶/۲۸ - ۱۴:۵۹:۵۴

کد خبر: ۳۶۶۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۵
صفحه نخست » خبر
خبرهایی که بورس تهران را مثبت می‌کند
یک فعال بازار سرمایه با بیان اینکه بورس تهران در صورت مثبت بودن نتیجه مذاکرات هسته‌ای و انتشار گزارش 6 ماهه شرکت‌ها روند رو به رشدی را آغاز می‌کند، تاکید کرد: دید میان مدت در بورس در افزایش سودآوری سهامداران موثر است.
به گزارش صبحانه، ابراهیم عنایت- مدیرعامل کارگزاری بانک پارسیان- در گفت‌وگو با ایسنا به پیش بینی وضعیت بورس در 6 ماه دوم سال پرداخت و گفت:اخبار مثبت سیاسی و ارائه گزارش 6 ماهه شرکت‌ها می تواند در بهبود اوضاع بورس در نیمه دوم سال موثر باشد.

وی افزود:در حال حاضر بازار سرمایه در انتظار نتیجه مذاکرات هسته‌ای بوده و به دنبال نتیجه قطعی مذاکرات است، تا تاثیر مذاکرات را روی صورتهای مالی شرکتها مشاهده کند و دیگر با انتشار اخبار مثبت نسبت به خرید های سنگین اقدام نمی کند.

عنایت اضافه کرد:بنابراین فعالان بازار سرمایه به دنبال تاثیر مسایل سیاسی و اقتصاد کلان در بازار سرمایه هستند که اگر اخبار مثبتی در این حوزه ها منتشر شود، می‌توان امیدوار بود که بازار سهام در نیمه دوم سال روند مطلوب تری به خود بگیرد.

این فعال بازار سرمایه خاطرنشان کرد:علاوه بر این سهامداران بورس تهران در انتظار انتشار گزارش 6 ماهه شرکت‌ها هستند که اگر اطلاعات خوبی در این گزارش‌ها وجود داشته باشد نشان دهنده بهبود وضعیت بورس در نیمه دوم سال است.

وی با بیان اینکه مسایل سیاسی، اقتصادی و اخبار صنعت روی قیمت سهام شرکتها اثرگذار است، تاکید کرد:بنابراین نتیجه مذاکرات هسته‌ای و انتشار مطلوب گزارش‌های 6 ماهه شرکت‌ها در روند بازار سرمایه بسیار موثر است به طوری که اگر این دو مورد مثبت باشد بازار سرمایه روند رو به رشد خود را آغاز می کند.

این کارگزار بورس تصریح کرد:این در حالی است که سهامداران بدانند که در بورس تهران نباید به دنبال سودهای آنی بوده و کوتاه مدت فکر کنند، بلکه باید بلند مدت سرمایه‌گذاری کرده و یا حداقل دید میان مدت داشته باشند، زیرا کسانیکه دید میان مدت تری دارند ریسکشان پایین آمده و احتمال کسب سود آنها بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد:این در حالی است که مشکل بازار سرمایه این است که سهامداران به دنبال سودهای آنی بوده و خود را محدود به کسب سودهای کلان و لحظه‌ای می کنند.
نتیجه نظرات : ۷ - ۲ = ۵
مطلب ۸۷۱۶۰۹
توسط 9010 : ۱۳۹۳/۶/۲۶ - ۲۲:۵۱:۲۸

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سنا، با ابلاغ معاون برنامه ریزی وزارت نفت، فرآورده های نفتی خوراک واحدهای تولیدی از شمول اخذ عوارض 5 درصدی نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام، میعانات گازی و فرآورده های نفتی معاف شدند .در ابلاغیه معظمی، معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت خطاب به مدیران عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، آمده است :در راستای اجرای بند «ک» تبصره 2 قانون بودجه سال 1393 کل کشور، فرآورده های نفتی خوراک واحدهای تولیدی (مجتمع های پتروشیمی، روغن سازی و قیرسازی) که پالایشگاههای داخلی، از طریق بورس و یا بصورت مستقیم عرضه و تحویل می نمایند، مشمول اخذ عوارض 5 درصد موضوع بند فوق نمی باشند و بایستی براساس 95 درصد قیمت بین المللی، عرضه شوند .براساس بند \\\"ک\\\" تبصره 2 قانون بودجه سال 93 کل کشور، وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه ذی‌ربط، مکلف است نسبت به نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی و تأمین منابع مالی سهم دولت در توسعه پالایشگاه‌ها و زیرساخت‌های تأمین، ذخیره‌سازی و توزیع فرآورده‌ها اقدام کند و منابع مورد نیاز از محل افزایش پنج ‌درصد(5%) به قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی را به‌عنوان عوارض پس از واریز به خزانه تا سقف پانزده هزار میلیارد (15.000.000.000.000) ریال تأمین نماید. درآمد مذکور جزء درآمد شرکت محسوب نمی‌شود و معاف از مالیات می‌باشد و صددرصد (100%) آن برای موارد مذکور به مصرف می‌رسد .

نتیجه نظرات : ۱۱ - ۲ = ۹
مطلب ۸۷۱۳۰۰
توسط jonz : ۱۳۹۳/۶/۲۶ - ۱۱:۳۹:۱۳
خبر خوش معاون وزیر نفت برای پالایشگاه‌ها
در راستای اجرای بند «ک» تبصره 2 قانون بودجه سال 1393 کل کشور، فرآورده‌های نفتی خوراک واحدهای تولیدی (مجتمع‌های پتروشیمی، روغن سازی و قیرسازی) که پالایشگاه‌های داخلی، از طریق بورس و یا به صورت مستقیم عرضه و تحویل می‌کنند، مشمول اخذ عوارض 5 درصد موضوع بند فوق نیستند و باید براساس 95 درصد قیمت بین‌المللی، عرضه شوند.

به گزارش فارس به نقل از سنا، با ابلاغ معاون برنامه ریزی وزارت نفت، فرآورده های نفتی خوراک واحدهای تولیدی از شمول اخذ عوارض 5 درصدی نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام، میعانات گازی و فرآورده های نفتی معاف شدند.

در ابلاغیه معظمی، معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت خطاب به مدیران عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، آمده است:

در راستای اجرای بند «ک» تبصره 2 قانون بودجه سال 1393 کل کشور، فرآورده های نفتی خوراک واحدهای تولیدی (مجتمع های پتروشیمی، روغن سازی و قیرسازی) که پالایشگاههای داخلی، از طریق بورس و یا بصورت مستقیم عرضه و تحویل می نمایند، مشمول اخذ عوارض 5 درصد موضوع بند فوق نمی باشند و بایستی براساس 95 درصد قیمت بین المللی، عرضه شوند.

براساس بند \\\"ک\\\" تبصره 2 قانون بودجه سال 93 کل کشور، وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه ذی‌ربط، مکلف است نسبت به نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی و تأمین منابع مالی سهم دولت در توسعه پالایشگاه‌ها و زیرساخت‌های تأمین، ذخیره‌سازی و توزیع فرآورده‌ها اقدام کند و منابع مورد نیاز از محل افزایش پنج ‌درصد(5%) به قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی را به‌عنوان عوارض پس از واریز به خزانه تا سقف پانزده هزار میلیارد (15.000.000.000.000) ریال تأمین نماید. درآمد مذکور جزء درآمد شرکت محسوب نمی‌شود و معاف از مالیات می‌باشد و صددرصد (100%) آن برای موارد مذکور به مصرف می‌رسد.
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/828835/
نتیجه نظرات : ۲۸ - ۰ = ۲۸
هلیا صدری : ۱۳۹۳/۶/۲۷ - ۲۳:۵۶:۵۸
دربورس شنیده مردم 1600تومن بازم صبر لازم تا ببینیم
jht : ۱۳۹۳/۶/۲۶ - ۱۲:۴۱:۴۷
با این اوصاف فکر میکنید شبندر چند باز میشه ؟
مطلب ۸۷۰۸۳۷
توسط کاربر ۵۷۳۹۰ : ۱۳۹۳/۶/۲۵ - ۱۱:۲۲:۱۶
بازگشایی نماد معاملاتی شركت نفت ایرانول در نماد شرانل1
نتیجه نظرات : ۱۱ - ۲ = ۹
مطلب ۸۷۰۸۱۶
توسط کاربر ۵۰۷۲۷ : ۱۳۹۳/۶/۲۵ - ۱۰:۵۹:۵۰
سلام در مورد شیران وعلت حمایتهای حقوقی در این چند روز کسی تحلیلی نداره روند معاملاتش صعودی و تکلیف فروش برشهای نفتیش چه شد
نتیجه نظرات : ۱۳ - ۱ = ۱۲
مطلب ۸۷۰۴۹۴
توسط کاربر ۲۲۳۳۳ : ۱۳۹۳/۶/۲۴ - ۱۱:۳۳:۰۷
پتروتحلیل- در جلسه امروز سازمان بورس با حضور صالح آبادی شرایط بازار بررسی شد.

به گزارش پتروتحلیل در این جلسه، صالح آبادی رییس سازمان بورس و اوراق بهادارقول مساعد داد که قیمت خوراک مایع پالایشگاه ها و پتروشیمی ها تغییر کند.

این در حالی است که گزارش پتروشیمی برزویه که پیش تر منتشر شد نشان داد که نرخ میعانات گازی برای پالایشگاه ها و پتروشیمی ها بالاتراز نرخ جهانی آن تعیین شده وعلاوه بر آن ۵ درصد تخفیف نیز برای آن در نظر گرفته نشده است.

البته زنگنه، وزیر نفت موافقت کرده که موضوع قیمت خوراک مایع از طریق حکمیت حل شود. این در حالی است که نرخ میعانات گازی نشان می دهد که ساخت و ساز پالایشگاه ها از این پس مقرون به صرفه نخواهد بود و احتمال دارد ساخت و ساز پتروشیمی ستاره خلیج فارس نیز متوقف شود.

در حال حاضر نرخ تعیین شده برای خوراک مایع ۵ تا ۱۰ درصد بالاتر از نرخ جهانی است، اما طبق قانون باید نرخ خوراک مایع ۹۵ درصد فوب باشد.
نتیجه نظرات : ۱۹ - ۴ = ۱۵
مطلب ۸۷۰۲۸۷
توسط نگاه مثبت : ۱۳۹۳/۶/۲۳ - ۲۱:۵۴:۲۱
بنظر شما نفت ایرانول چه قیمتی بازگشایی می شود؟
نتیجه نظرات : ۱۵ - ۲ = ۱۳
Abraham Lincoln : ۱۳۹۳/۶/۲۴ - ۱۱:۱۱:۵۹
در بازار متعادل 1350 تا 1400 انشاا..
اما فروش در این قیمتها جایز نیست!
مطلب ۸۶۹۷۲۹
توسط شقایق22 : ۱۳۹۳/۶/۲۲ - ۲۱:۵۷:۴۷
در مورد بازگشایی نمادهای پالایشگاهی ، تنگستانی، مدیر مالی شرکت پالایش نفت شیراز اظهار کرد: شرکت های پالایشگاهی جهت ارایه صورت های مالی خود، منتظر اعلام نرخ خرید و فروش فرآورده های خود توسط شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران می باشند لذا شرکت های پالایشگاهی با توجه به عدم زمان مشخص شرکت پالایش و پخش جهت ارایه اطلاعات مربوط به نرخ خرید و فروش، قادر به ارایه گزارش پیش بینی براساس عملکرد واقعی سه ماهه خود نمی باشد اما بازگشایی نماد مشروط به دریافت نرخ های جدید و ارایه اطلاعات مالی بر اساس قیمتهای جدید است .

وی افزود: از طرف دیگر، سازمان بورس نیز بازگشایی نمادهای پالایشگاهی را منوط به ارایه گزارشات مالی براساس عملکرد سه ماهه کرده است. بنابراین به دلیل عدم امکان ارایه صورت مالی پالایشگاهی ها، نمادهای این گروه همچنان متوقف خواهند ماند.

همچنین در همین راستا، عزیزی، مدیر مالی شرکت شاوان ، با ذکر موارد مشابه مطالب فوق، بازگشایی نمادهای این گروه را منوط به ارایه اطلاعات پیش بینی براساس عملکرد سه ماهه عنوان کرد همچنین وی ارایه صورت مالی براساس عملکرد سه ماهه را ملزم به اطلاع رسانی نرخ خرید و فروش توسط شرکت پالایش و پخش دانست.
نتیجه نظرات : ۱۷ - ۱ = ۱۶
دللاوگا : ۱۳۹۳/۶/۲۳ - ۱۱:۴۸:۳۷
خب تکلیف مردم چیه که پولشون دست اینا خوابیده و راکد هستش
مطلب ۸۶۹۵۶۷
توسط کاربر ۵۷۳۹۰ : ۱۳۹۳/۶/۲۲ - ۱۳:۳۹:۴۱
زمانبندی پرداخت سود تاپیکو از 1/9/93 مراجعه به بانک پارسیان
نتیجه نظرات : ۲۱ - ۶ = ۱۵
کاربر ۶۱۶۳۰ : ۱۳۹۳/۶/۲۲ - ۱۵:۰۷:۲۲
مگه سود تقسیم كرده؟
مطلب ۸۶۹۴۴۸
توسط کاربر ۵۷۳۹۰ : ۱۳۹۳/۶/۲۲ - ۱۱:۳۶:۵۶
شیران یعنی صعودشو آغاز کرده ؟
نتیجه نظرات : ۱۲ - ۸ = ۴
ebi5 : ۱۳۹۳/۶/۲۲ - ۱۹:۰۸:۳۹
شیران تعدیل مثبت قابل توجهی داره
مطلب ۸۶۸۹۷۳
توسط کاربر ۵۷۳۹۰ : ۱۳۹۳/۶/۲۰ - ۱۴:۵۶:۲۷
صورتهای مالی میاندوره ای شپدیس روی کدال
نتیجه نظرات : ۱۵ - ۳ = ۱۲
مطلب ۸۶۸۸۷۹
توسط ebi5 : ۱۳۹۳/۶/۲۰ - ۰۰:۴۱:۴۴
شیران تعدیل مثبت خوبی از بابت افزایش تولید و فروش محصول lab و نفتای سنگین خواهد داشت
نتیجه نظرات : ۱۲ - ۹ = ۳
مطلب ۸۶۸۷۹۰
توسط لکوموتیو : ۱۳۹۳/۶/۱۹ - ۱۹:۳۹:۴۴
باسلام کسی ازدوستان میدونه افزایش سرمایه تاپیکوچنددرصده؟
نتیجه نظرات : ۸ - ۹ =
Mohammad : ۱۳۹۳/۶/۲۲ - ۰۰:۲۶:۱۳
100 سود و ۵۰افزایش
مهدی63 : ۱۳۹۳/۶/۲۰ - ۱۰:۱۲:۲۱
50 درصد و 50 تومان سود نقدی امور سهام گفت
مطلب ۸۶۸۵۶۱
توسط افشين 60 : ۱۳۹۳/۶/۱۹ - ۱۰:۵۰:۵۰
درود
دوستان افزایش سرمایه تاپیكو چند درصده و آیا از سود انباشته می باشد؟
نتیجه نظرات : ۱۲ - ۵ = ۷
مطلب ۸۶۸۵۰۷
توسط WiseWoman : ۱۳۹۳/۶/۱۹ - ۰۹:۵۷:۵۳
سلام
اقا بهروز اگر تاپیکو با قیمت 510 به مجمع بریم با احتساب تقسیم سود 50 تومانی بعد مجمع با چه قیمتی باز میشود ؟
افزایش سرمایه فکر میکنید چند درصد باشد و کی اعمال شود؟
نهایتا میخوام بدونم سرمایه تا کی بلوکه میشود بابت افزایش سرمایه؟
نتیجه نظرات : ۸ - ۷ = ۱
مطلب ۸۶۸۲۶۷
توسط کاربر ۵۲۰۹۹ : ۱۳۹۳/۶/۱۸ - ۱۶:۵۲:۰۷
سلام
دوستان کسی سود شاوانو گرفته؟
منم جدیدا خیلی اگهی میبینم که با شرایط خوب خودروهای فرسوده رو میخرن
نتیجه نظرات : ۹ - ۷ = ۲
شقایق22 : ۱۳۹۳/۶/۱۹ - ۰۹:۰۰:۱۷
من سه شنبه رفتم وگرفتم.
مطلب ۸۶۷۹۸۵
توسط دریاست دلم : ۱۳۹۳/۶/۱۸ - ۰۹:۲۳:۳۲
وسط دریاست دلم : ۱۳۹۳/۶/۱۷ - ۲۱:۲۷:۲۷
سلام دوستان
ایادرست است که 3 تا ماشین اسکاتی ببرید تحویل دهیدمجوز وارد کردن یک ماشین خارجی را دارید چون دارن پیکانهارا بدجوری جمع می کنند..دیدم پول داران تو خیابان پیکان معامله می کردن...تو شهر شماهم چنین مواردی دیده شده
نظر شما در مور
نتیجه نظرات : ۱۷ - ۸ = ۹
امیر سام : ۱۳۹۳/۶/۱۹ - ۲۰:۴۰:۵۹
بله صحت داره
*×* چشم انداز *×* : ۱۳۹۳/۶/۱۸ - ۱۸:۵۳:۴۱
صبح جوابیه ای نوشتم..فکر کنم موارد منکراتی داشت که توسط جناب نظری تایید نشد...دوست عزیز بنده در مرکز اسقاط ..... در خدمت شما هستم....منظور اینکه تو این کار سر رشته دارم......دوست عزیز قبلا مراجعه کننده فرسوده رو تحویل دولت میداد به قیمت مشخص .. و همان برگه اسقاط را وارد کننده از دولت میخرید...اما بعلت مشکلات مالی دولت ...قرار شد که وارد کننده مستقیم از مالک فرسوده خریداری کند به این دلیل و کمبود فرسوده قیمت در 2 ماهه گذشته 2برابر شد...........در ضمن قانون اینه که شخص وارد کننده ..به علاوه گمرک مشخص باید برا هر ماشین که وارد میکنه مانده به ارزش آن از 3 دستگاه تا 12 دستگاه فرسوده از رده خارج کنه....به این آسونی هم نیست...موفق باشید...
ارامش : ۱۳۹۳/۶/۱۸ - ۱۴:۲۵:۰۰
شنیدم 7 تا باید تحویل بدن یه مجوز ورود بگیرن اما بعیده////////
مطلب ۸۶۶۷۶۸
توسط کاربر ۵۲۰۹۹ : ۱۳۹۳/۶/۱۵ - ۱۷:۴۳:۱۷
فک کنم قراره چند روز دیگه سودشاوانو بدن ولی باید بانک ملت میرفتی نه تجارت
نتیجه نظرات : ۱۴ - ۴ = ۱۰
مطلب ۸۶۶۶۵۸
توسط کاربر ۵۲۰۹۹ : ۱۳۹۳/۶/۱۵ - ۱۲:۵۱:۰۲
سلام
دوستان کسی سود شاوان رو امروز در یافت کرده؟
نتیجه نظرات : ۵ - ۱۹ = -۱۴
مطلب ۸۶۶۱۰۰
توسط امیر : ۱۳۹۳/۶/۱۳ - ۱۰:۱۲:۰۷
با سلام. با تاپیکو بریم مجمع یا خیر؟ با دید سود مجمع. نظر اساتید؟
نتیجه نظرات : ۲۹ - ۵ = ۲۴
امیر : ۱۳۹۳/۶/۱۵ - ۱۳:۲۲:۵۸
با تشکر از همگی
مهدی63 : ۱۳۹۳/۶/۱۵ - ۱۰:۳۴:۱۰
شنیده شده تاپیکو در مجمع که تاریخ 29/6 برگزار میشود 50 تومان سود و مابقی را 50 درصد افزایش سرمایه خواهد داد. منبع امور سهام تاپیکو
regnar : ۱۳۹۳/۶/۱۴ - ۲۰:۰۸:۲۳
بزارین نتیجه باز گشایی شبندر بیاد اگه با قیمت خوب باز شد برین مجمع تاپیکو اگه نه هر چی سود بده از قیمت باز گشایی کم میکنه
H2o2 : ۱۳۹۳/۶/۱۴ - ۱۸:۳۸:۳۸
29/6
تک رو : ۱۳۹۳/۶/۱۳ - ۲۳:۲۰:۵۹
تاریخ مجمع را کسی می دونه یا هنوز اعلام نشده
110علی : ۱۳۹۳/۶/۱۳ - ۱۵:۱۷:۵۹
مجمع تاپیکو کی هستش؟


- صفحه ۱ -  ۲  -  ۳  -  ۴  -  ۵  -  ۶  -  ۷  -  ۸  -  ۹  -  ۱۰  - صفحه بعد
کاربران با داغ ترین مطالب امروز
Ali abasi
تعداد پست : ۰
کاربر ۵۰۰۴۶
تعداد پست : ۰
کاربر ۴۴۶۷۶
تعداد پست : ۶۵۹
عقاب طلایی
تعداد پست : ۱۴
.ناصر
تعداد پست : ۰