{

اگر لازم است از این که گامی بزرگ بر داری نترس نمی توان از یک گودال با دو جهش کوچک عبور کرد

}
صنايع پتروشيمي و پالايشگاه

جهت مشارکت در گفتگو از طریق بخش اعضاء وارد سایت شوید. 

مطلب ۹۲۷۲۶۳
توسط نگار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷ - ۰۸:۰۳:۳۴
امیدوارم سال جدید سرشار از خیر و برکت و سلامتی باشه برای تیم بورس ۲۴ و همه اعضا سایت.
نتیجه نظرات : ۱۴ - ۲ = ۱۲
مطلب ۹۲۷۲۲۸
توسط ali1212 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ - ۲۱:۵۰:۴۷
سلام دوستان بامعرفت بورس 24 عید نوروز برهمه شما مبارک باشه.متاسفانه بنده تک سهم شبندر هستم ودر قیمت های بالا خرید کرده بودم با این بازگشایی تقریبا بیشتر از نصف سرمایه ام دود شد رفت.وجدانن این رسمش نبود که اینجوری بازگشایی بشن. با ابهام بیشتر از قبل باز شدن .میدونم همه دوستان ناراحت هستن ولی ان شاالله رشد میکنن. من کل سرمایه ام رو در شبندر سرمایه گذاری کردم و الان دیگه نمیدونم چیکار کنم.دلم برای امین تجار.ساناز خانم وهمه سهامدارن پالایشی میسوزه. .امیدوارم شادو خرم باشید .یا حق
نتیجه نظرات : ۱۱ - ۱ = ۱۰
مهران5566 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۸ - ۰۶:۵۶:۳۴
چرا به این راحتی می گین درس خوبی بود؟؟؟ اغلب سهامدارای پالایشی بیش از 100 درصد ضرر دادیم(1800 1.5 سال قبل خریدیم..1800*33%سود بانکی 1.5 سال=600 1800=2400 ....=1950=450-2400). چرا من و شمایی که میخوایم به اقتصاد این کشور پول تزریق کنیم باید ضرر بدیم و اونوقت بانک ها که دارن خون مردمو با سودهای بازاری 30 درصد تو شیشه می کنن سود؟؟؟؟؟
واقعاً تو این کشور همه خودشونو به خواب زدن؟؟؟ نمی بینن؟؟؟ رئیس قوه قضاییه که با شجاعت تمام با چول مردم حقوق کارمنداشو 50 درصد 50 درصد بالا می بره نمی بینه؟؟؟ نمی دونه؟؟؟؟
بیخود نیست که 70 درصد مردم ایران دلالی می کنن.
چرا اون میوه فروش بیسوادی که پرتقال 1500 خریده و داره 3500 میفروشه نباید ضرر بده؟؟؟؟ چرا؟؟؟
NICE : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷ - ۱۱:۵۴:۲۳
با سلام وآرزوی شادکامی و سالی پر از خیر وبرکت لازم میدانم چند نکته را متذکر بشوم
1-دوستان لطفا\" با توجه به اینکه در کشورهای مثل کشور ما اکثر تصمیمات یا سیاسی هست یا بدون کارشناسی پس در خریدها همیشه احتیاط کنید همه سرمایه را در یک صنعت نخوابانید برای روشن شدن موضوع داستان نفت و پتروشیمی را باهم مرور میکنیم
الفکدر دولت گذشته مجلس و دولت به خصوصی سازی بودن به هر شکل ممکن پتروشیمی و پالایشگاه را بین سازمان های شبه دولتی تقسیم کردند شدیم خصوصی در این بین تعدادی از مردم نیز به این موضوع اطمینان کردند سرمایه زندگیشون وارد بورس شد پس از اندکی با افزایش قیمت جهانی وقتی سود پتروشیمی رفت بالا برادران در مجلس گفتند سرمایه مملکت به باد رفت کی این کار کرده قیمت خوراک ببرید بال وای اسلام رفت دین رفت ضربه مهلکی به سهام وارد شد بگذریم از تصمیمات آنی در ... که یکشب صادرات را قدغن وروز آزاد میکرد و هزاران امای دیگر
ب:در پالایشگاه سوال اصلی این است در کدام بند واگذاری به بخش خصوصی موضوع کیفی سازی درج شده که الان اجرا شد طبق کدام قانون سرمایه مردم 10 ماه بلوک شده که الان با نصف قیمت باز میشود اگر در بانک بود چیزی عاید ملت میشود
ج:اگر نمایندگان مجلس اسم نماینده مردم را یدک میکشند که این طور نیست نماینده دولت هستند نه مردم جواب بدهند که این تصمیمات آبکی بدون کارشناسی از کجا در میاد و عانل و مقصر هم خودشون هستند چون دولت ها که عوض میشوند واینها که در هر دو دولت تشرف داشتند
MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۷ - ۰۸:۴۶:۴۱
سلام دوست عزیز
بنده هم حدود 74225000 تومن ضرر کردم (شبندر)
ولی خب درس خوبی بود ...
در پناه حق ////////
مطلب ۹۲۷۰۸۳
توسط دریاست دلم : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ - ۱۱:۳۸:۲۸
سلام.چه سیاستی پشت این پالایشیها خوابید خدامی داند..
نتیجه نظرات : ۹ - ۲ = ۷
ghasem2 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ - ۱۹:۴۹:۲۲
به نظر بازی بزرگی بود بازیان بسیار بزرگ برای گروهی وسود بسیار بزرگی برای کروهی دیگر .
ماهور- : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ - ۱۱:۵۷:۲۵
هرچی بود كه باعث بدبختی سهامدارای خردشد
مطلب ۹۲۷۰۵۵
توسط MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ - ۱۰:۲۴:۵۸
سلام //////////////

باز گشایی نماد شبندر

در پناه حق /////////////////
نتیجه نظرات : ۶ - ۴ = ۲
ماهور- : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ - ۱۱:۱۲:۱۴
چه قیمتی؟
مطلب ۹۲۷۰۵۲
توسط MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ - ۱۰:۱۰:۰۲
سلام ////////////////

اطلاعیه پیش بینی سود پالایشگاهها روی کدال

در پناه حق ////////////////
نتیجه نظرات : ۶ - ۲ = ۴
ماهور- : ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ - ۱۱:۲۱:۱۹
واقعا كه..... سهامدارای پالایشیو بدبخت كردن... نصف قیمت باز شد...
مطلب ۹۲۶۹۰۴
توسط بندار بورس : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵ - ۰۲:۱۰:۳۹
ونفت آماده پرش روی 300
نتیجه نظرات : ۸ - ۸ = ۰
مطلب ۹۲۶۸۵۹
توسط MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ - ۱۷:۳۶:۴۲
سلام //////////////////

مدیرمالی \\\"شراز\\\" به بورس خبر داد:
مدیران پالایشی فردا با معاون وزیر نفت جلسه دارند/ احتمال عدم ارایه اطلاعات
مدیرمالی پالایشگاه شیراز ضمن اعلام تلاش برای ارایه اطلاعات تا فردا ، از برگزاری جلسه ایی با معاون وزیر نفت و احتمال عدم ارایه اطلاعات به بورس تا روز دوشنبه خبر داد.

ناصر تنگستانی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، با اشاره به جلسه دیروز مدیران و نمایندگان شرکت های پالایشی با مسئولان بازار سرمایه و نماینده شرکت ملی پالایش و پخش، اظهار داشت: در این جلسه ابهامات مربوط به ابلاغیه شرکت ملی پالایش و پخش و قیمت های اعلامی مطرح و مقرر شد در کنار این قیمت ها، نرخ های بین المللی و فوب خلیج فارس هم مدنظر قرار گیرد و صورت های مالی شرکت ها تا فردا دوشنبه در دو سناریو به سازمان بورس ارسال شود .

وی با بیان اینکه نامه ای هم به وزات نفت ارسال شده، در پاسخ به این سئوال که آیا صورت های مالی تا فردا آماده ارایه می شود یا خیر؟ به بورس پرس توضیح داد: واقعیت این است که زمان و فرصت بسیار کمی برای ارایه اطلاعات تا فردا وجود دارد. چرا که تهیه صورت های مالی به حداقل 7 روز زمان نیاز دارد.

این مقام مسئول افزود: همه سعی و تلاش خود را خواهیم کرد تا اطلاعات مربوط به صورت های مالی تا فردا به سازمان بورس ارسال شود اما نامه ایی مبنی بر برگزاری جلسه ایی با معاون وزیر نفت در فردا دوشنبه دریافت کرده ایم که عملا\\\" مانع از ارایه اطلاعات تا فردا و بازگشایی نماد در سال جاری خواهد شد.

تنگستانی ادامه داد: با این اوصاف و در صورت پابرجا بودن جلسه فردا بامعاون وزیر، ارایه اطلاعات تا فردا منتفی خواهد شد. چرا که مدیران و نمایندگان پالایشگاه ها باید فردا در تهران حاضر باشند.

در پناه حق ////////////////
نتیجه نظرات : ۷ - ۳ = ۴
مطلب ۹۲۶۸۵۷
توسط MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ - ۱۶:۵۱:۱۵
سلام ///////////

شراز

اطلاعیه جدید بر روی کدال

در پناه حق ////////////
نتیجه نظرات : ۵ - ۳ = ۲
مطلب ۹۲۶۷۸۰
توسط ماهور- : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ - ۰۹:۵۶:۳۹
دوستان به نظرتون پالایشی هارو نگهدارم یا بلافاصله بعد از باز شدن بفروشم؟
نتیجه نظرات : ۵ - ۳ = ۲
سینا : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ - ۱۴:۵۵:۵۹
تو این زمان و موقعیت توصیه من اینه :
نــــــــــگـــــهـــــــــــــدار
البته فکر نکنم قبل عید باز بشه
MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ - ۱۳:۵۲:۰۵
فروش اشتباه محض است ... چون در صورت فروش حقوقی از شما میخره و اگر بخوای دوباره بخری نمیتونی دوست عزیز...
اگه هم پول داری فقط بخر ...
مطلب ۹۲۶۷۵۶
توسط کاربر ۴۴۶۷۶ : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ - ۲۲:۰۶:۰۵
بازار شاخص کل کاملاً صعودی خواهد بود دیگر انشاالله جای هیچ نگرانی نیست.خبرهای خوب هر روز شاهد خواهید بود.نقدینگی فراوان تا پایان سال وارد بورس خواهد شد.لذا هرروز بالای 200 واحد شاخص مثبته. پالایشی ها هم که انشاالله می ترکونند.
نتیجه نظرات : ۹ - ۲ = ۷
مطلب ۹۲۶۶۵۳
توسط MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ - ۱۰:۵۲:۴۸
سلام ////////////////


امروز برگزار می‌شود؛
جلسه ویژه بورس با ۶ پالایشگاه برای بازگشایی نماد


مسئولان سازمان بورس امروز شنبه برای تعیین تکلیف بازگشایی نماد پالایشگاه ها در بورس، جلسه‌ای با مدیران ۶ شرکت پالایشی برگزار خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسئولان سازمان بورس امروز شنبه برای بازگشایی مجدد نماد پالایشگاه ها در بورس و فرابورس با مدیران ۶ شرکت پالایشی جلسه ای برگزار خواهند کرد تا بالاخره طلسم بازگشایی نماد این شرکت ها شکسته شود.

پیش از این اعلام شده بود که نماد پالایشی ها و پتروشیمی ها امروز شنبه و یا حداکثر تا روز یکشنبه (فردا) بازگشایی می شود تا پس از ماه ها سهامداران این شرکت ها بتوانند سهام آنها را معامله کنند.

در هفته گذشته اطلاعات ۶ پالایشگاه اصفهان، بندرعباس، تبریز، تهران، لاوان و شیراز به بورس ارائه شد و قرار است در جلسه امروز تصمیم گیری های نهایی برای بازگشایی نماد پالایشگاه ها اتخاذ شود.

مسئولان سازمان بورس مطرح می کنند که برای اعلام قیمت خوراک و فرآورده های نفتی به پالایشگاه پیگیری های روزانه و مستمری را انجام داده اند و ابلاغیه قیمت‌ها به همه شرکت‌ها ارسال شده است.

همزمان با این رویداد، سازمان بورس از ۶ پالایشگاه پذیرفته در بورس و فرابورس خواست تا آخرین اطلاعات مربوط به تولید و فروش سال جاری را منتشر کنند تا همگان در جریان باشند. از سوی دیگر، به مدیران این شرکت‌ها اعلام شد تا با لحاظ کردن قیمت‌های اعلامی، صورت‌های مالی سال‌جاری و بودجه ۹۴ را تهیه کنند.

همچنین سازمان بورس در تلاش است که نماد این ۶ شرکت پالایشگاهی را به صورت همزمان در یک روز بازگشایی کند.

در پناه حق ////////////////
نتیجه نظرات : ۱۰ - ۳ = ۷
SAHAR.MOHSEN : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ - ۱۱:۵۰:۱۷
به امید خدا با رقم خوبی باز بشن
مطلب ۹۲۶۵۹۵
توسط MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۲ - ۲۰:۳۰:۱۸
سلام ///////////

تولید بنزین یورو ٤ در سال آینده ٥ میلیون لیتر افزایش می یابد

تهران - ایرنا - برنامه افزایش پنج میلیون لیتری تولید بنزین یورو٤ در سال آینده در تولید// پالایشگاههای بندرعباس و تبریز // اجرا خواهد شد.


به گزارش ایرنا از روابط عمومی وزارت نفت، عباس کاظمی معاون امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی در همایش سراسری مدیران و ذینفعان عرصه سوخت رسانی کشور، افزود: با تحقق برنامه افزایش تولید ١,٥ میلیون لیتری بنزین پالایشگاه تبریز و ٣.٥ میلیون لیتر بنزین پالایشگاه بندرعباس در سال آینده، حدود ٥ میلیون لیتر به تولید فعلی بنزین یورو ٤ کشور افزوده می شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور با بیان اینکه در بحث افزایش کیفیت سوخت نیز اقدامات مطلوبی انجام شده است، تصریح کرد که با بهره برداری از واحد گوگردزدایی نفت گاز در پالایشگاه بندرعباس تا شهریور سال آینده حدود ١٠ میلیون لیتر از نفت گاز تولیدی این شرکت به سطح استاندارد یورو ٤ خواهد رسید.


وی اضافه کرد: واحد نفت گاز ((( پالایشگاه لاوان ))) نیز تا ماه آینده می تواند ٣ میلیون لیتر گازوئیل یورو ٤ تولید کند.** انباشتگی فرآورده مساوی است با افزایش صادرات

کاظمی با اشاره به ظرفیت های تولید سوخت در کشور، گفت: با توجه به کاهش مصرف فرآورده ها در سال جاری با انباشتگی سوخت رو به رو شده ایم که این به معنی افزایش توان صادرات است.

وی با بیان اینکه به جز بنزین در فرآورده های نفت سفید، نفت گاز، ال پی جی و مازوت با کاهش مصرف در کشور رو به رو بوده ایم، تاکید کرد: به منظور افزایش صادرات فرآورده های مازاد هماهنگی هایی با امور بین الملل شرکت ملی نفت انجام داده ایم، که بتوانیم صادرات از بخش دریا را افزایش دهیم.

وی اظهار داشت: پیش بینی ما این است که در هشت ماه نخست سال آینده روزانه بیش از ٥٠ میلیون لیتر مازوت، سه هزار تن ال پی جی، ٢٠ میلیون لیتر نفت گاز و ١٠ میلیون لیتر نفت سفید مازاد بر نیاز کشور داشته باشیم.

کاظمی اضافه کرد: این میزان در سال ٩٥ و با افزایش حجم تولید گاز باز هم افزایش خواهد یافت.

به گفته وی، صادرات فرآورده های مازاد از طریق مسیرهای خشکی از ماههای گذشته از سوی شرکت ملی پخش در حال انجام بوده، افزود: برنامه ریزی شده است تا حجم این محموله ها افزایش یابد.** ذخیره ١,٤ میلیارد لیتری بنزین

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه ذخایر بنزین کشور در سطح مناسبی است، میزان آن را یک میلیارد و ٤٠٠ میلیون لیتر اعلام کرد.

وی افزود: خوشبختانه به دلایل افزایش تولید پالایشگاه ها، مدیریت مصرف و افزایش مصرف سی ان جی، میزان واردات بنزین به کشور برخلاف پیش بینی های اولیه به طور میانگین حدود روزانه ٤,٦ میلیون لیتر در سال جاری بوده است.

در پناه حق ////////////////
نتیجه نظرات : ۹ - ۱ = ۸
SAHAR.MOHSEN : ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ - ۱۱:۵۰:۳۹
استاد ممنون بابت این اخبار مفید
مطلب ۹۲۶۵۶۸
توسط MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۲ - ۱۷:۰۲:۵۲
سلام ...........

برای ۱۰ ماه سال جاری:
پالایشگاه اصفهان هم آمار تولید و فروش ۱۷ محصول را اعلام کرد
پالایشگاه اصفهان هم بعد از ۵ شرکت همگروه خود، آمار تولید و فروش ۱۰ ماهه سال جاری ۱۷ نوع محصول را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بعد از اعلام آمار تولید و فروش محصولات 5 شرکت پالایشی بندرعباس، تبریز، تهران ، شیراز و لاوان در هفته گذشته، شرکت هزار میلیارد تومانی پالایشگاه اصفهان هم آمار تولید و فروش 10 ماهه سال جاری 17 نوع محصول را اعلام کرد.

براساس این گزارش، این شرکت که دارای بیشترین زمان توقف نماد در بین پایشگاه ها است ( از اسفند سال گذشته تا کنون ) تا پایان دی ماه بالغ بر 17 میلیون و 636 هزار متر مکعب محصول تولید کرده و قادر به فروش بیش از 17 میلیون و 61 هزار مترمکعب شده است.

این درحالی است که \\\"شپنا\\\" در مدت مشابه سال قبل در برابر تولید 21.8 میلیون متر مکعب اقدام به فروش بیش از 17.7 میلیون متر مکعب شده بود.

براساس این گزارش، پالایشگاه بندرعباس طی 9 ماه سال جاری 12 نوع محصول را در حجم 13 میلیون و 933 هزار و 276 تن تولید کرده و 12 میلیون و 657 هزار و 155 تن را به فروش رسانده است. بیشترین محصول تولید شده \\\"شبندر\\\" مربوط به نفت گاز با 4.9 میلیون تن ، نفت کوره با 3.2 و بنزین با 2.4 میلیون تن است.

نفت خام دریافتی این شرکت در 9 ماهه هم 13 میلیون و 251 هزار و 701 هزار متر مکعب و 790 هزار و 334 متر مکعب میعانات گازی اعلام شده است.

طبق آمار 10 ماهه پالایشگاه تبریز برای 16 محصول، 4 میلیون و 439 هزار و 675 تن تولید شده و از این میان 4 میلیون و 388 هزار و 488 تن محصول به فروش رسیده است. \\\"شبریز\\\" هم میزان نفت خام دریافتی را 31 میلیون و 895 هزار و 496 بشکه اعلام کرده است.

در گزارش مقداری تولید و فروش 10 ماهه ارایه شده توسط پالایشگاه تهران، مجموع تولید 11 قلم محصول برابر با 11 میلیون و 647 هزار و 990 تن اعلام شده که از این حجم 11 میلیون و 749 هزار و 439 تن محصول به فروش رسیده است.

پالایشگاه لاوان نیز طی 11 ماه سال جاری در برابر تولید 2 میلیون و 850 هزار و 344 تن در قالب 5 محصول اصلی ، قادر به فروش 2 میلیون و 757 هزار و 777 تن شده است.

همچنین پالایشگاه شیراز اعلام کرده از پیش بینی تولید 3 میلیون و 245 هزار و 931 تنی برای 13 محصول طی سال جاری، قادر به تولید 3 میلیون و 11 هزار و 801 تن در 11 ماه سال شده است . این شرکت در شرایطی فروش 3 میلیون و 245 هزار و 931 تن را پیش بینی کرده که از این حجم 2 میلیون و 963 هزار و 733 تن را در 11 ماه سال به فروش رسانده است.

نتیجه نظرات : ۸ - ۰ = ۸
مطلب ۹۲۶۴۰۵
توسط تحلیلگر. : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ - ۲۰:۵۷:۲۳

آقای عظیم پوران، معاونت مدیر عملیات پالایشگاه نفت تبریز:

به ازای هر 2 دلار کاهش در قیمت نفت خام ، در حدود 25 میلیارد تومان در ماه می توانیم سودآوری داشته باشیم. بنابراین چنانچه با کاهش تحریم ها، صادرات نفت افزایش یابد و قیمت نفت خام و در نتیجه آن قیمت فوب خلیج فارس کاهش یابد، سود آوری پالایشگاه ها نیز افزایش خواهد یافت

این مصاحبه برای 6 اردبهشت امسال است.
نتیجه نظرات : ۱۱ - ۲ = ۹
مطلب ۹۲۶۴۰۲
توسط تحلیلگر. : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ - ۲۰:۵۳:۱۴
براساس خبرهای رسیده صندوق سپاس برنامه تامین نقدینگی برای حمایت از سهام پالایشی در روز بازگشایی را دارد.
نتیجه نظرات : ۹ - ۲ = ۷
مطلب ۹۲۶۳۸۰
توسط MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ - ۱۴:۲۰:۴۰
سلام ////////////

معاون نظارت بر بورس ها : نمادهای پالایشی هفته آینده بازگشایی می شود


تهران / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی 1393/12/20

معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس زمان و برنامه های بازگشایی 6 نماد پالایشگاه بورسی و فرابورسی شامل پالایشگاه اصفهان، بندرعباس، تبریز، تهران ، لاوان و شیراز را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) حسن امیری گفت : سازمان بورس از 6 پالایشگاه پذیرفته شده در بورس و فرابورس خواسته است آخرین اطلاعات تولید و فروش سال جاری را منتشر کنند.
وی افزود : به مدیران این شرکت ها اعلام شده است با لحاظ کردن قیمت های اعلامی ، صورت های مالی سال جاری و بودجه 94 را تهیه کنند.

امیری گفت : در صورت مساعدت شرکت ها در ارایه صورت های مالی در دو روز آینده، نماد این شرکت ها شنبه آینده یا حداکثر یکشنبه 24 اسفند در بورس و فرابورس باز خواهد شد تا سهامداران این گروه بعد از چندماه بتوانند وارد معامله شوند.

در پناه حق ///////////////
نتیجه نظرات : ۱۲ - ۰ = ۱۲
SAHAR.MOHSEN : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ - ۱۶:۴۱:۴۴
انشالله که باعث شادی بشه
مطلب ۹۲۶۳۷۹
توسط MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ - ۱۴:۱۶:۲۳
سلام //////////

معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس:

نمادهای پالایشی در اوایل هفته آینده بازگشایی می شوند.

در صورت مساعدت شرکت ها در ارایه صورت های مالی طی دو روز آینده، نماد این شرکت ها شنبه آینده یا حداکثر یکشنبه 24 اسفند در بورس و فرابورس باز خواهند شد تا سهامداران این گروه بعد از چندین ماه قادر به معامله و تصمیم گیری باشند.


معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس زمان و برنامه های مدنظر برای بازگشایی ۶ نماد پالایشگاه بورسی و فرابورسی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از بورس پرس، حسن امیری، معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس، در رابطه با آخرین وضعیت 6 پالایشگاه اصفهان، بندرعباس، تبریز، تهران ، لاوان و شیراز و انتشار اطلاعات و بازگشایی نماد اظهار داشت: درحالی سازمان بورس برای اعلام قیمت خوراک و فراورده های نفتی به پالایشگاه پیگیری های روزانه و مستمری را انجام داد که روز گذشته ابلاغیه قیمت ها به همه شرکت ها ارسال شد.

وی ادامه داد: همزمان با این رویداد، سازمان بورس از 6 پالایشگاه پذیرفته در بورس و فرابورس خواست تا آخرین اطلاعات مربوط به تولید و فروش سال جاری را منتشر کنند تا همگان در جریان باشند . از سوی دیگر به مدیران این شرکت ها اعلام شد تا با لحاظ کردن قیمت های اعلامی ، صورت های مالی سال جاری و بودجه 94 را تهیه کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه کارشناسان و مدیران سازمان بورس تلاش ویژه و بسیج روزانه ایی را برای نهایی شدن گزارش های دریافتی انجام داد و در روزهای آینده هم ادامه خواهند کرد، افزود: در صورت مساعدت شرکت ها در ارایه صورت های مالی طی دو روز آینده، نماد این شرکت ها شنبه آینده یا حداکثر یکشنبه 24 اسفند در بورس و فرابورس باز خواهند شد تا سهامداران این گروه بعد از چندین ماه قادر به معامله و تصمیم گیری باشند.

امیری در برابر این سئوال که آیا نماد این شرکت به صورت گروهی در یک روز باز خواهند شد؟ توضیح داد: بله. ترجیح سازمان بورس این است که به منظور نهایی کردن بازگشت نماد 6 پالایشگاه و تصمیم مناسب سهامداران و حل شدن این موضوع، نماد هر 6 پالایشگاه را در یک روز ( شنبه یا حداکثر یکشنبه آینده) باز شود.

وی در واکنش به این نکته بورس پرس مبنی بر اینکه مدیران برخی شرکت های پالایشگاهی اعلام کرده اند که باید گزارش حسابرسی را ارایه کنند که زمان بر بوده و به 7 تا 10 روز زمان نیاز دارد ، توضیح داد: با توجه به اینکه لحاظ کردن قیمت های اعلامی در آمار تولید و فروش محصولات ،مقوله جدیدی نبوده و گزارش های حسابرسی هم مربوط به این موارد نمی شود، در وهله اول نیازی به ارایه گزارش های حسابرسی شده صورت های مالی میاندوره ایی پالایشگاه ها نیست.

امیری در خاتمه گفت: انتظار می رود با مساعدت مدیران هر پالایشگاه در ارایه صورت های مالی و بررسی های کارشناسی سازمان بورس و همراهی و همکاری همه فعالان بازار سرمایه ، یکی از موارد مبهم طولانی مدت مربوط به صنایع بورسی در همین سال 93 برطرف شود و نفدینگی بازار و درجه تحرک سهامداران افزایش یابد

در پناه حق //////////
نتیجه نظرات : ۱۰ - ۰ = ۱۰
مطلب ۹۲۶۳۵۷
توسط 3931 : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ - ۱۱:۴۲:۴۷
با سلام دوستان وغدیر چقدر سود تقسیم می کند؟
نتیجه نظرات : ۵ - ۴ = ۱
آفتاب لب بورس : ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ - ۰۹:۳۲:۳۵
در اطلاعیه گزارش فعالیت هیات مدیره مورخ 93/12/15 کدال ، سود پیشنهادی هیات مدیره 400 ریال اعلام شده ، حالا چقدر تصویب بشه الله اعلم .
مطلب ۹۲۶۲۸۶
توسط MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹ - ۱۷:۲۸:۵۱
سلام ////////////

شبندر

اطلاعیه جدید روی کدال

در پناه حق /////////////
نتیجه نظرات : ۸ - ۱ = ۷
مطلب ۹۲۶۲۵۸
توسط MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹ - ۱۳:۰۱:۴۱
سلام ///////////

شاوان

اطلاعیه جدید بر روی کدال

در پناه حق //////////
نتیجه نظرات : ۱۰ - ۱ = ۹


- صفحه ۱ -  ۲  -  ۳  -  ۴  -  ۵  -  ۶  -  ۷  -  ۸  -  ۹  -  ۱۰  - صفحه بعد
کاربران با داغ ترین مطالب امروز
مقداد2
تعداد پست : ۰
نواز
تعداد پست : ۰
صمیمیت
تعداد پست : ۰
صمیمیت
تعداد پست : ۰
نگار
تعداد پست : ۰