{

سريعترين راه براي دريافت عشق ، بخشيدن آن است

}

جهت مشارکت در گفتگو از طریق بخش اعضاء وارد سایت شوید.   

مطلب ۹۳۳۰۰۱
توسط majidmagic : ۱۳۹۴/۲/۸ - ۱۳:۳۷:۲۱
شاخص از بس اصلاح کرد دیگه داره کچل میشه.......
نتیجه نظرات : ۱۴ - ۱ = ۱۳
مطلب ۹۳۲۹۹۶
توسط کاربر ۲۷۴۰۹ : ۱۳۹۴/۲/۸ - ۱۳:۱۱:۳۰
عزیزان خسته نباشید .این هم از عرضه پتروشیمی مبین که بعضی از دوستان پیگیر بودند و بعضا سهم های خوبشون رو برای ان قربانی کردند!!! حالا تا چند روز صفهای چند صدمیلیونی این سهم از فردا دیدن داره... من که کمی نقدینگی داشتم و دست به ماشه بودم راس ساعت 12:40 سفارش گذاشتم ولی در 33 :12:43 ثبت شد!!!؟ خلاصه به ما که نرسید ولی امیدوارم دوستان موفق شده باشند .فقط اگر حدس میزدیم به ما نمی رسه سهام خوب با قیمت مناسب امروز کم نبود .هرچند به قول یکی از اساتید فرصت برای خرید خوب هستش... مخصوصا توی بازاری که سهام بنیادی با p/e +پائین صف فروش و بعضا سهام با p/eمنفی سبز و خریدار زیاد!!!!؟ شادباشید و سلامت و پیروز
نتیجه نظرات : ۹ - ۳ = ۶
مطلب ۹۳۲۹۹۵
توسط لاماسیا(لاک پشت) : ۱۳۹۴/۲/۸ - ۱۳:۱۱:۲۳
مبین را خیلی گران دادند
نتیجه نظرات : ۵ - ۱۴ =
مطلب ۹۳۲۹۹۲
توسط mora04 : ۱۳۹۴/۲/۸ - ۱۲:۵۴:۴۰
اما با این عرضه فارس چه سودی خواهد برد(تقدیم به لاماسیا عزیز)

فارس مالک ۱۰۰% مبین است که بهای تمام شده مبین برای فارس به ازای هر سهم ۲۱۰ ریال می باشد:
فارس در پیش بینی درامد هر سهم منتهی به ۹۴/۰۳/۳۱ سودی از بابت فروش سرمایه گذاری ها پیش بینی نکرده است
فارس با قیمت ۲9۰۰ ریال مبین را عرضه کرد سودی معادل ۲6۸۰ میلیارد ریال شناسایی خواهد کرد(یعنی به ازای هر سهم فارس ۱07.5 ریال)
هر چند باید توجه نمود که این افزایش سود ۱۰ – ۱۲ تومانی برای فارس زیاد با اهمیت نیست اما این عرضه می تواند شفافیت این هلدینگ عظیم پتروشیمی را که مبین دومین سهم بورسی پرتفوی آن است را بالا ببرد.

نقل قول با کمی اصلاحیه
نتیجه نظرات : ۵ - ۴ = ۱
مطلب ۹۳۲۹۸۸
توسط مهران 0300 : ۱۳۹۴/۲/۸ - ۱۲:۴۹:۴۷
مبین خرید شد امید بر خدا...
نتیجه نظرات : ۱۰ - ۷ = ۳

مطلب ۹۳۲۳۴۲
توسط سپیدک : ۱۳۹۴/۲/۵ - ۱۹:۲۷:۴۴
اهالی تالار معتقدند شرکت های گروها ی لیزینگی همچون لیزینگ ایرانیان(وایران)، لیزینگ بهمن (ولبهمن)و لیزینگ ایران نیز همچون لیزینگ صنعت ومعدن (ولصنم)درخواست افزایش سرمایه خود را اعلام خواهند کرد
نتیجه نظرات : ۳ - ۵ =
مطلب ۹۳۲۳۱۷
توسط gabana : ۱۳۹۴/۲/۵ - ۱۵:۵۷:۳۷
لطفا یک نماد خوب برای مدت 3 ماهه معرفی کنید
نتیجه نظرات : ۳ - ۵ =
shahab6736 : ۱۳۹۴/۲/۸ - ۱۱:۲۲:۲۳
وخارزم
alinocr : ۱۳۹۴/۲/۷ - ۲۳:۵۶:۵۶
تاپیکو بدون شک
سپیدک : ۱۳۹۴/۲/۵ - ۱۹:۲۸:۲۸
لیزینگ ایرانیان (وایران)
مطلب ۹۳۱۹۷۴
توسط حسین۹۳ : ۱۳۹۴/۲/۲ - ۲۱:۵۹:۵۳
سلام به نظرم بانک صادرات تعطیل شده یا دارن استراحت میکنن خبری نیست گزارش نمیده
نتیجه نظرات : ۳ - ۴ =
مطلب ۹۳۱۸۱۲
توسط سارا7 : ۱۳۹۴/۲/۲ - ۱۱:۳۸:۱۶
دوستان لطفا نظر بدین خپارس یا خاور الان تو چه قیمتی برا نوسان ورود کردن خوبه؟
نتیجه نظرات : ۶ - ۲ = ۴
omid.miner : ۱۳۹۴/۲/۴ - ۱۸:۱۲:۵۷
خپارس رو تو 86 میتونستید وارد شید و تا 100 هم جای رشد داره
مطلب ۹۳۰۶۳۷
توسط کاربر ۱۹۷۷۹ : ۱۳۹۴/۱/۲۸ - ۱۷:۰۴:۲۸
تغییر کانال ارتباطی بانک‌ها/ آثار لغو تحریم

بزرگنمایی
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۴/۱/۲۸کد خبر: 101751Banker - یکی از مهم‌ترین تحریم‌ها که موجب اختلال در تبادلات اقتصادی شده، در حوزه مبادلات پولی بوده است. بر این اساس آثار لغو تحریم‌های مبادلات پولی، می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در اقتصاد کشور داشته باشد.
به گزارش بنكر (Banker)، کارشناسان معتقدند که آثار لغو تحریم‌ها می‌تواند از دو کانال ایجابی و کانال سلبی، موجب بهبود و کاهش هزینه‌ها در شبكه بانکی شود. در کانال نخست، پس از برقراری روابط بانکی ایران با دیگر کشورها، نظام بانکی به سوئیفت وصل خواهد شد و مدیریت بانک مركزی بر منابع حاصل از فروش ارز افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر، در دوران پسا تحریم‌ها روند سرمایه‌گذاری خارجی تسهیل خواهد شد که این روند سودآوری بانک‌ها را نیز افزایش خواهد داد. در کانال دوم نیز برخی از هزینه‌های موجود در نظام بانکی که به دلیل وجود تحریم‌ها به شبكه بانکی تحمیل شده، لغو خواهد شد. حذف شبكه واسطه‌ای برای نقل و انتقال بانکی در برخی از شركت‌های تراستی، کاهش ریسک عملیاتی و ریسک سیستم بانکی و همچنین کاهش هزینه نگهداری ذخایر ارزی و طلا در بانک‌های ضعیف دنیا از جمله این موارد هستند. «دنیای اقتصاد» در گزارشی با استناد به گفت‌وگوی سیدكمال سیدعلی، معاون ارزی سابق بانک مركزی به بررسی ابعاد لغو تحریم‌های بانکی پرداخته است.

اثر تحریم‌ها در شبكه بانکی
پس از تفاهم لوزان، نگاه‌ها به اثرات لغو تحریم‌ها در اقتصاد کشور دوخته شده است. در این زمینه سیدكمال سیدعلی درباره چشم‌انداز نظام بانکی و نقل‌وانتقال پولی در دوران پساتحریم بیان کرده است: «برای تحلیل شرایط پس از تحریم، باید این ‌روند را مرور کرد که دولت‌های غربی این تحریم‌ها را از چه نقطه‌ای آغاز کردند و سیستم بانکی که در نوک حمله این تحریم‌ها قرار داشت، چه مراحلی را گذراند. اینكه در چه فرآیندی، نقل و انتقالات ارزی کشور با چنین مصائبی مواجه شد.» او در ادامه به تشریح اتفاقات رخ داده در این سال‌ها پرداخته است. به گفته او، در سال‌های تحریم روابط کارگزاری بانک‌های ایرانی با 700 بانک بزرگ در کشورها ابتدا ضعیف و پس از آن قطع شد و همچنین دفاتر نمایندگی بانک‌ها در ایران تعطیل شد. تحریم‌های آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل به قطع شبكه سوئیفت در ایران منجر شد و در نهایت تحریم بانک مركزی، آخرین حربه‌ای بود که غرب برای ایجاد اخلال در نظام بانکی ایران به کار بست. از آن پس، دریافت وجوه حاصل از فروش نفت با مشكلاتی مواجه و فعالیت‌های بین‌المللی بانک مركزی با موانعی روبه‌رو شد. سیدعلی معتقد است: «به دلیل عدم همكاری بانک‌های خارجی، حساب‌های طلا در خارج از ایران و این تحریم‌ها همچنین سیستم حمل و نقل رسمی طلا و اسكناس به داخل کشور از کار افتاد. در این مدت برای رفع نیاز به دلارهای نفتی، ناگزیر از سیستم بانکی کشورهای مختلف نظیر امارات و ترکیه استفاده کردیم.»

برقراری مجدد سوئیفت
با توجه به نظرات این کارشناس بانکی، می‌توان مزیت‌های قابل توجهی را در حوزه بانکی و پس از لغو تحریم‌ها انتظار داشت. معاون سابق بانک مركزی در این باره معتقد است: «زمانی که روابط کارگزاری بانک‌های ایرانی، بار دیگر برقرار شود و نظام بانکی ایران به شبكه سوئیفت متصل شود و ما بتوانیم نزد بانک‌های خارج از کشور سپرده‌گذاری داشته باشیم، مشكلات ناشی از اعمال تحریم‌ها از نظام بانکی ایران رخت برمی‌بندد. به گفته او، در چنین شرایطی، پرداخت‌ها از طریق روابط کارگزاری و سوئیفت انجام خواهد شد و دریافت وجوه حاصل از نفت به راحتی از طریق بانک مركزی و کارگزاری‌های این نهاد در خارج از کشور صورت خواهد گرفت. پس از آنكه روابط کارگزاری برقرار شد، رمز سوئیفت میان بانک‌ها رد و بدل می‌شود و بانک‌ها از طریق سوئیفت با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. به این ترتیب بهره‌گیری از ایمیل‌های رمزدار و تلكس که در سال‌های اخیر و در سایه قطع سوئیفت برای برقراری ارتباط میان اشخاص و شركت‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت و گاه زمینه سوءاستفاده را فراهم می‌کرد، تا حدودی برچیده می‌شود. سیدعلی با بیان این موضوع معتقد است که سوئیفت حتی زودتر از لغو تحریم‌ها برقرار شود.

مدیریت وجوه بانک مركزی
یکی دیگر از مزیت‌های لغو تحریم‌ها برای نظام بانکی ایران مدیریت بین‌المللی وجوه برای بانک مركزی و کسب سود با سپرده‌گذاری ذخایر در کشورهای است. عضو هیات عامل بانک مركزی در دوره‌های گذشته در این خصوص گفت در زمان تشدید تحریم‌ها، در هنگام فروش نفت به چین و هند، وجوه حاصل از فروش نفت یک‌بار به روپیه یا یوآن تبدیل و در حساب نگه داشته می‌شد و در روزی که این وجوه برای واردات مورد استفاده قرار می‌گرفت، تبدیل دیگری روی آن انجام می‌شد و هزینه‌های تبدیل به ما تحمیل می‌شد؛ درصورتی‌که این ارز به صورت نقدی به ایران پرداخت شود و با استفاده از این اعتبارات کالایی از کشورهای اروپایی خریداری شود، 4 تا 10 درصد برای نقل‌وانتقالات هزینه پرداخت می‌شود. سیدعلی با بیان این مطلب افزود با لغو تحریم‌های سیستم بانکی، این هزینه‌ها دیگر پرداخت نخواهد شد. او همچنین درخصوص اثر رفع تحریم‌ها در نگهداری ذخایر ارزی و طلا گفت: « با رفع تحریم‌ها مشكلی برای نگهداری و سپرده‌گذاری ذخایر طلا و ارز در دنیا که اكنون بعضا نزد بانک‌های ضعیف درجه 2 و 3 سپرده‌گذاری می‌شود وجود نخواهد داشت. به دلیل اعمال تحریم‌ها، ذخایر ارزی نزد بانک‌های ضعیف نگه داشته شده است، نه نزد بانک‌های درجه یک اروپایی و همواره این ریسک با ما بوده است که این بانک‌ها ورشكسته شوند و نتوانند وجوه ما را بازگردانند.»

حذف شركت‌های تراستی
در کنار مزیت‌هایی پس از تحریم‌ها در نظام بانکی، برخی از هزینه‌ها نیز در نظام بانکی کاهش می‌یابد. معاون ارزی سابق بانک مركزی حذف شركت‌های تراستی از گردونه مبادلات تجاری ایران را یکی دیگر از این عوامل توصیف می‌کند. به گفته او، در واقع به این شركت‌ها که در خارج از ایران برای تسهیل نقل و انتقالات ایجاد شدند دیگر نیازی نخواهد بود.
او درخصوص فعالیت این شركت‌ها معتقد است: «البته همه شركت‌های تراستی دارای مشكل نیستند، اما در بسیاری از موارد فعالان اقتصادی به این شركت‌ها در خارج از ایران اعتماد می‌کردند و منابع بسیاری را در اختیارشان قرار می‌دادند تا وارداتی را برای آنها انجام دهند، اما اگر طرف مقابل مفقود می‌شد، یا از اجرای تعهدات خود امتناع می‌ورزید، دیگر کاری از دست صاحبان این شركت‌های ایرانی ساخته نبود.» سیدعلی نتیجه‌گیری می‌کند: «بنابراین یکی از رخدادهای مثبت، پس از لغو تحریم‌ها، این است که شركت‌های تراستی از حیطه اقتصاد ایران حذف خواهند شد و مبادلات به صورت مطمئن و با ابزار بانکی صورت خواهد گرفت. به‌طور کلی با لغو تحریم‌ها ریسک عملیاتی تجاری ایران و ریسک سیستم بانکی به‌طور حتم کاهش خواهد یافت.»

تقویت سرمایه‌گذاری خارجی
یکی از مهم‌ترین مشكل‌های کنونی بنگاه‌ها، تامین منابع و به‌کارگیری آن در جهت تولید است. در حالی که مقدار قابل توجهی از نقدینگی، در اقتصاد کشور تحت عنوان مطالبات غیر جاری بانک‌ها قرار گرفته و بنگاه‌ها در عطش نقدینگی قرار دارند، سرمایه‌گذاری خارجی می‌تواند به تامین منابع تولیدیاری رساند. در این باره معاون ارزی سابق بانک مركزی تسهیل تجارت، تسهیل ورود سرمایه‌های خارجی به کشور و برقراری روابط کارگزاری را از دیگر مزایای لغو تحریم‌ها عنوان کرد. او همچنین معتقد است که نقل و انتقال ارزی و حوالجات که در سال‌های اخیر اغلب توسط اشخاص صورت گرفته است، پس از تحریم، به داخل سیستم بانکی بازخواهد گشت و البته افرادی که به دلیل ایرانی بودن نمی‌توانستند در خارج از کشور حساب ارزی باز کنند مشكلات‌شان حل خواهد شد.
به باور این کارشناس بانکی با گشایش روابط کارگزاری سیستم بانکی ایران به‌طور حتم، نقل و انتقالات ارزی و گشایش اعتبارات اسنادی تسهیل شده و خطوط ریفاینانس و یوزانس نیز فعال خواهد شد. او با بیان اینكه به‌طور معمول کشورها می‌توانند به میزان یک‌سوم تولید ناخالص داخلی خود، وام‌های بین‌المللی دریافت کنند یا بدهكار باشند، گفت: «بنابراین ایران، بیش از 100 میلیارد دلار امكان فاینانس از دنیا را خواهد داشت. اگر شرایط به حال عادی برگردد، من فكر می‌کنم این تامین مالی که کالاهای مورد نیاز را به صورت نسیه خریداری کنیم امكان‌پذیر خواهد بود.» او معتقد است که بهره‌گیری از این امكان، ورود سرمایه به کشور را تسهیل کرده و پروژه‌های متوقف شده کشور را هم فعال خواهد کرد. به باور سیدعلی برقراری چنین امكانی برای ایران، کارخانه‌های ایرانی می‌توانند مواد اولیه مورد نیاز خود را به صورت نسیه، یکساله یا دوساله و چه از طریق خطوط فاینانس و چه از طریق یوزانس خریداری کنند. به این ترتیب ایران می‌تواند منابع قابل توجهی از طریق سرمایه‌گذاری خارجی جذب کند.

فعال‌سازی خطوط فاینانس و ریفاینانس
سیدعلی یکی از مشكلاتی سیستم بانکی در سال‌های اخیر را عدم ورود سرمایه جدید بیان می‌کند و معتقد است: این مشكلات با فعال‌سازی خطوط فاینانس و ریفاینانس، از میان برداشته خواهد شد. او در این خصوص توضیح داد: «وضعیت ایران در سال‌های اخیر نزدیک به شرایط جنگ بود و همین موضوع ریسک کشوری را افزایش داده بود. این وضعیت سبب می‌شد هزینه‌هایی که موسسات بیمه اعتباری تحت عنوان حق بیمه از ما مطالبه می‌کردند نیز افزایش پیدا کند، اما با برداشته شدن تحریم‌ها و کاهش ریسک کشوری، حق بیمه‌ای که به ایران مترتب می‌شود نیز کاهش پیدا خواهد کرد؛ به این ترتیب، پروژه‌های وزارت نفت، وزارت صنعت و وزارت نیرو که در این چند سال متوقف مانده بود، فعال خواهد شد. از سوی دیگر، بسیاری از ایرانی‌ها که خارج از ایران به سر می‌برند اگر بدانند نقل و انتقالات ارزی به راحتی صورت می‌گیرد، می‌توانند از طریق بانک‌ها و صدور ضمانت‌نامه ارزی، سرمایه‌های خود را به داخل کشور بیاورند.»

تقویت موقعیت کشور در صادرات
رئیس پیشین صندوق‌های ضمانت صادرات درخصوص اثر رفع تحریم‌ها بر ضمانت‌نامه‌های بانکی گفت: «در صورت لغو تحریم‌ها با ضمانت‌نامه‌ای که بانک‌های ایرانی صادر می‌کنند، منابع ارزی به داخل کشور قابل انتقال خواهد بود. با صدور ضمانت‌نامه‌ها، گشایش ال‌سی و پذیرش برات‌های ارزی بانک‌های ایرانی توسط خارجی‌ها که تعهد بانک‌ها و مشتریان در آن قید شده باشد موقعیت ایران در حوزه صادرات نیز تقویت خواهد شد.» این صاحب‌نظر حوزه اقتصادی اثر تحریم‌ها بر مبادلات اقتصادی را این‌گونه توصیف کرد: «پس از تشدید تحریم‌ها واردكنندگان نیز با مشكلات بسیاری روبه‌رو شدند؛ واردكنندگان مجبور بودند هزینه خرید کالا را به صورت نقدی پرداخت کنند؛ اما این احتمال وجود داشت که فروشندگان این کالاها، کالای خریداری‌شده را به کشور ارسال نكنند و کالاهای خریداری‌شده آنها به کشور نیاید.» او افزود: در چنین شرایطی، امكان دریافت ضمانت‌نامه بانکی برای فعالان اقتصادی ایرانی از طرف مقابل نیز فراهم نبود؛ چرا که آنها به بهانه اینكه بانک‌های ایرانی در تحریم قرار دارند، از ارائه ضمانت‌نامه خودداری می‌کردند. به همین دلیل ریسک عدم ارسال کالا برای ایرانی‌ها بالاست. سیدعلی بیان کرد علاوه بر موارد مطرح‌شده فعالان اقتصادی برای واردات کالاها، پیش‌پرداخت نیز می‌پردازند؛ اما سود این پیش‌پرداخت‌ها، از روزی که پول پرداخت می‌شود تا زمانی که حمل کالا صورت می‌گیرد، به ایران پرداخت نمی‌شود. با وجود این، فعالان اقتصادی به‌رغم آنكه وجوهی را به‌عنوان پیش‌پرداخت می‌پردازند، کالا و مواد اولیه را 10 تا 15 درصد گران‌تر خریداری می‌کنند و با احتساب 4 تا 10 درصد هزینه انتقال، حدود 25 درصد هزینه تمام‌شده در برخی از کالاها بالاتر است. او درخصوص صادركنندگان خدمات فنی و مهندسی ایرانی که در مناقصات شركت می‌کنند، گفت: «هنگام ارائه ضمانت‌نامه با مشكل مواجه می‌شوند. ضمانت‌نامه بانک‌های ایرانی مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد و به همین سبب، فعالان اقتصادی از شركت در مناقصات کشورهای مختلف نظیر عراق و کشورهای CIS و دیگر کشورها محروم می‌شدند. بنابراین رفع تحریم‌های بانکی این امكان را فراهم می‌کند که صادركنندگان در پروژه‌هایی که در سایر کشورها تعریف می‌شود، مشاركت کنند. در این میان، هزینه‌های اضافی نقل و انتقال نیز حذف می‌شود. در واقع فعالان اقتصادی و بانک‌ها می‌توانند به جای پرداخت کارمزدهای 8 یا 9 درصدی در ازای نقل‌وانتقال پول، کارمزد یک‌درصدی پرداخت کنند.»

رشد سودآوری بانک‌ها
سیدعلی درباره اثر لغو تحریم‌ها در رشد سودآوری بانک‌ها گفت: « مجموع ارزش مراودات تجاری ایران به حدود 150 میلیارد دلار می‌رسد و اگر کارمزدی را که سیستم بانکی از عملیات این نوع مبادلات کسب خواهد کرد 2 درصد هم در نظر بگیریم، سودی که این سیستم به دست خواهد آورد، به حدود سه میلیارد دلار می‌رسد.» به گفته او، این کارمزدها که در ازای گشایش اعتبار اسنادی، صدور ضمانت‌نامه‌ها و حوالجات دریافت می‌شد به سه یا چهار درصد هم می‌رسید که بانک‌ها با تشدید تحریم‌ها از دریافت بخشی از این کارمزدها محروم شدند. درآمد حاصل از کارمزدهای مبادلات بین‌المللی به مجموع درآمدهایی که بانک‌ها از تفاوت نرخ سپرده‌گیری و تسهیلات‌دهی کسب می‌کرده‌اند، اضافه می‌شود.

تسهیل خروج از ركود
رئیس پیشین صندوق‌های ضمانت صادرات معتقد است که اقتصاد ایران در سال‌های اخیر تورم و ركود را به صورت توامان تجربه کرد؛ البته نرخ تورم در سال گذشته کاهش یافت اما سایه ركود همچنان بر صنعت و تولید سنگین است. به گفته او افزایش تولید از کانال سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد. اگر صاحبان صنایع در شرایط فعلی بتوانند به صورت نسیه و با نرخ سه یا چهار درصد، مواد اولیه مورد نیاز خود را وارد کنند، ورود سرمایه جدید و بهره‌گیری از منابع خارجی رخ داده است. دریافت وام‌های ارزی از خارج از کشور در مقایسه با نرخی که از سوی سیستم بانکی اعطا می‌شود، بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود. به باور سیدعلی، اگر امروز سیستم بانکی ایران قفل شده و تسهیلات بانکی پرداخت‌شده به این سیستم باز نگشته است، خرید مواد اولیه کارخانه‌ها به صورت مدت‌دار می‌تواند این قفل را باز کند و به این ترتیب عملیات پروژه‌های نیمه‌تمام یا آنها که به‌واسطه کمبود اعتبارات اجرا نشده، آغاز شود.
نتیجه نظرات : ۱۶ - ۲ = ۱۴

مطلب ۹۰۵۴۹۹
توسط مبتکر : ۱۳۹۳/۹/۲۵ - ۰۰:۰۶:۰۱
دوست عزیزم اعصاب دوستان خردبودومن هم خودم رامثال زدم که فردی ناراحت نشه وامیدوارم من حلال کنی فرداکه این مطلب درج میشه نیستم ولی برای جبران مافات فردا قول میدم بازارسبز بشه مخصوصا سیدکو شسپا. قربون همه بچه های بورس 24.
نتیجه نظرات : ۲۷ - ۱۳ = ۱۴
saman_mir : ۱۳۹۳/۹/۲۵ - ۱۹:۴۱:۲۲
سیدکو - وخارزم و فعلا وساپا سهام پر انرژی هستند.
وایبر : ۱۳۹۳/۹/۲۵ - ۱۱:۵۴:۱۸
خواهش میكنم دوست من
مطلب ۸۹۸۳۷۰
توسط sabor : ۱۳۹۳/۹/۹ - ۱۴:۰۳:۴۸
سلام من الان سهم اختیار فروش مخابرات رو دارم که قبلا خریدم و لی سهم اصلی را ندارام باید چیکار کنم؟؟؟ آیا سهمم باطل شده ؟
پولش چیی؟؟؟
نتیجه نظرات : ۱۰ - ۷ = ۳
صمیمیت : ۱۳۹۳/۹/۹ - ۲۲:۵۵:۲۱
بله باطل شده
کاربر ۵۵۱۰۶ : ۱۳۹۳/۹/۹ - ۲۲:۴۰:۵۲
اگر بعد از خرید اختیار تبعی اصل سهم رو فروخته باشین این اوراق اختیار باطل میشوند
مطلب ۸۸۹۶۴۱
توسط rezzzz : ۱۳۹۳/۸/۱۸ - ۱۱:۴۴:۰۸
بازار شایعات برای سهم ساز ی خوب است
تا دیروز شایعه قرار دااد های سیستم بود...سهامدار عمده میلیونی سهم انداخت به مردم و الان صف فروش...

نتیجه نظرات : ۱۸ - ۱۱ = ۷
مطلب ۸۸۸۷۸۸
توسط کاربر ۵۴۰۰۹ : ۱۳۹۳/۸/۱۵ - ۱۱:۰۷:۵۴
با سلام

از دوستان کسی سود رکیش رو دریافت کرده...؟

اگه پاسخ مثبته چطور ؟
نتیجه نظرات : ۱۴ - ۹ = ۵
rabimohammad : ۱۳۹۳/۸/۲۶ - ۲۰:۴۰:۲۸
با سلام.دریافت فرم پرداخت سود از سایت و سپس به شرکت فکس کنید.در ضمن چند ماه پیش سود پرداخت شد.
کاربر ۵۴۰۰۹ : ۱۳۹۳/۸/۲۵ - ۱۲:۱۴:۱۴
کاوه جان ممنون.
kaveh ahangar : ۱۳۹۳/۸/۲۵ - ۱۱:۲۳:۱۵
فرم و از سایت بگیر پر كن بعد فكس كن واریز می كنن
مطلب ۸۸۴۰۹۱
توسط mismrym : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۰:۴۶:۳۲
نظر دوستان برای وروئد به افرا چیست؟
نتیجه نظرات : ۸ - ۸ = ۰
مالباخته : ۱۳۹۳/۸/۱ - ۲۲:۰۸:۵۳
بنظرم ، مرقــــــــــــــــــــــــــــــــام باتوجه به مجمع پیش رو و تعدیل حدود30%سودسال مالی94مناسبتره
سیستم هم peپایین تری از گروهش داره...
در کل روند گروه مناسبه...

مطلب ۹۳۱۱۵۷
توسط محسن21164 : ۱۳۹۴/۱/۳۰ - ۲۱:۵۴:۵۱
سلام دوستان سهام تامین دارو (تیپیکو )را چگونه می بینی ؟
نتیجه نظرات : ۱ - ۴ =
لاماسیا(لاک پشت) : ۱۳۹۴/۱/۳۱ - ۱۳:۰۹:۲۸
سهم را در عرضه اولیه گرا ن فروختند
مطلب ۹۳۱۱۱۹
توسط isaeed88 : ۱۳۹۴/۱/۳۰ - ۱۶:۱۴:۳۱
سلام دوستان.
اختلاف قیمت حدود 600 تومانی مابین پارس دارو (دپارس) و حق تقدم اون (دپارسح) رو ناشی از چی میدونین؟؟؟ در حالی که خود سهم تقریبا صف خرید و حقش تقریبا صف فروشه؟؟؟
نتیجه نظرات : ۱ - ۲ =
ghasem2 : ۱۳۹۴/۱/۳۰ - ۲۱:۱۳:۱۸
به حق ها سود تعلق نمی گیره .
مطلب ۹۲۸۰۶۶
توسط فاطمه خانم : ۱۳۹۴/۱/۱۱ - ۱۱:۱۸:۴۵
سلام داروسازی ابوریحان (دابور) پس از افزایش سرمایه بازگشایی شد
میخام نظر دوستانو بدونم راجب خریدش تو این زمان؟
نتیجه نظرات : ۴ - ۱ = ۳
صمیمیت : ۱۳۹۴/۱/۱۴ - ۲۲:۵۱:۲۴
فقط دجــــــــــــــــــــــــــــــــــــــابر
مطلب ۹۲۶۲۹۴
توسط بندار بورس : ۱۳۹۳/۱۲/۱۹ - ۱۹:۱۰:۳۰
در شرایط فعلی بهترین سهم دارویی والبر هست و به احتمال زیاد فردا با صف خرید بسته خواهد شد و از شنبه دیگه کیمیا می شه
نتیجه نظرات : ۵ - ۶ =
بهنام1986 : ۱۳۹۴/۱/۶ - ۱۰:۴۶:۱۸
والبر بدلیل شناوری بالا کم ابهام داره و سهم مناسبیه در نقاط تکنیکالی وارد شد البته ریسک نقد شوندگی دارد
مطلب ۹۲۵۸۹۲
توسط sistel : ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ - ۰۱:۲۱:۵۰
با سلام کسی میدونه دحاوی چطوره ایا میشه سهام خرید در کل چطوریه راستی سهامداراش کی هست
نتیجه نظرات : ۴ - ۱۱ =

مطلب ۹۳۲۸۷۲
توسط بورس 62 : ۱۳۹۴/۲/۷ - ۲۳:۴۲:۳۳
با سلام دوستان هرمز تا چه قیمتی کاهش خواهد داشت ؟
نتیجه نظرات : ۰ - ۱ =
مطلب ۹۳۱۵۷۱
توسط اسیایی : ۱۳۹۴/۲/۱ - ۱۲:۲۲:۰۲
فخاس قریب یکماه مانده به مجمع سالیانه اش . حدود 15ماه افت شدید و ممتد وعدم حمایت حقوقی نشان از اختلاف شدید وعدم رضایت از هیئت مدیره این شرکت وعملکرد ضعیف این هیئت مدیره دارد وبه احتمال قوی در مجمع پیش رو هیئت مدیره برکنار خواهد شد تا این سهم از این وضعیت ودائما نزول خارج شود.
نتیجه نظرات : ۳ - ۳ = ۰
مطلب ۹۲۹۸۳۰
توسط FBI : ۱۳۹۴/۱/۲۳ - ۱۶:۴۲:۵۹
بسلام وادب بنده تازه وارد بورس شدم در مورد وضعیت کل بوریس و خصوصا ومعادنح وفملی چه نظری دارید؟
نتیجه نظرات : ۶ - ۷ =
مطلب ۹۲۹۱۴۲
توسط اسیایی : ۱۳۹۴/۱/۱۹ - ۱۲:۳۸:۳۳
امروز عرضه 170هزارتن آهن فولاد خوزستان و12هزارو321تن میلگرد فولاد خراسان در بورس کالا عرضه شد
نتیجه نظرات : ۶ - ۱ = ۵
مطلب ۹۲۸۹۶۹
توسط FBI : ۱۳۹۴/۱/۱۸ - ۱۸:۱۰:۴۴
فملی چی میشه؟
نتیجه نظرات : ۵ - ۲ = ۳

مطلب ۹۳۲۵۳۰
توسط سعید بیل گیتس : ۱۳۹۴/۲/۶ - ۱۶:۵۳:۵۲
با سلام علت بسته شدن فارک ؟ مثبت یا منفی ؟
نتیجه نظرات : ۰ - ۳ =
مطلب ۹۲۹۴۶۰
توسط فرشته : ۱۳۹۴/۱/۲۱ - ۲۲:۳۰:۴۷
به نقل از مدیر عامل نفت و گاز پارس صدرا و فاذر در پارس جنوبی و سیراف به پروژه های خود تسریع می بخشند/
نتیجه نظرات : ۷ - ۲ = ۵
مطلب ۹۲۹۳۷۶
توسط سپیدک : ۱۳۹۴/۱/۲۱ - ۱۳:۵۲:۲۵
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس خبرداد: مذاکره با صدرا برای تسریع در ساخت 8سکوی پارس جنوبی
نتیجه نظرات : ۷ - ۳ = ۴
مطلب ۹۲۹۰۴۷
توسط سعید بیل گیتس : ۱۳۹۴/۱/۱۹ - ۰۸:۳۰:۲۲
با سلام لطفا نظر خود را در باره قیمت فارک ح و فارک اعلام نمایید .
نتیجه نظرات : ۳ - ۳ = ۰
مطلب ۹۲۸۴۲۶
توسط سپیدک : ۱۳۹۴/۱/۱۵ - ۲۰:۴۵:۵۸
صدرا آماده برای جهش ، باتوجه به لغوتحریمها آینده بسیار خوبی در انتظار شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)است.خریداین سهم را به شدت توصیه می کنم
نتیجه نظرات : ۵ - ۳ = ۲

مطلب ۹۳۱۸۸۴
توسط الکن : ۱۳۹۴/۲/۲ - ۱۷:۲۷:۴۶
دوستان لطفا در مورد خپارس نظر بدین نگهداریم
نتیجه نظرات : ۷ - ۲ = ۵
مطلب ۹۳۰۶۴۰
توسط سارا7 : ۱۳۹۴/۱/۲۸ - ۱۸:۲۵:۵۴
دوستان درمورد خپارس لطفا نظر بدین
نتیجه نظرات : ۷ - ۸ =
مطلب ۹۲۹۸۸۶
توسط چرچیل1031 : ۱۳۹۴/۱/۲۳ - ۲۰:۳۹:۲۹
دوستان سرمایه دارهای رانتی بشدت در حال خرید می باشند
خرید ها ی حقوقی رو داشته باشید
سایپا 19 میلیون
سایپا آذین 500000
این نشان می دهد که دیگر حقوقی ها هم فهمیده اند که می خواهد بالا برود که اینجوری سهام ها را دارند درو می کنند
نظر شما چیست؟
نتیجه نظرات : ۶ - ۳ = ۳
مطلب ۹۲۹۶۹۱
توسط علی۲۴ : ۱۳۹۴/۱/۲۳ - ۰۱:۱۸:۵۲
سایپا 28/12/94
قیمت 2500
نتیجه نظرات : ۶ - ۵ = ۱
مطلب ۹۲۹۵۱۰
توسط آقا بورسی : ۱۳۹۴/۱/۲۲ - ۰۹:۰۰:۰۴
شاخص کل گروه خودرو در حال رسیدن به سقف تاریخی خود است و انتظار داریم این روزها پر عرضه سپری شود . اما شرایط کلی سهم های گروه را به گونه ای ارزیابی می کنیم که توانایی شکست این سقف در روزهای آینده و حتی امروز نیز وجود دارد
اگر مایل به خرید در این گروه هستید به این نکته که گروه و سهم ها بر روی مقاومت خود قرار دارند دقت داشته باشید

نتیجه نظرات : ۵ - ۳ = ۲

مطلب ۹۳۲۷۱۶
توسط 1646 : ۱۳۹۴/۲/۷ - ۱۱:۳۹:۵۶
دعا کنید امروز شاوان باز نشه
مگر نه سهام داراش از این که هست وضعشون بدتر میشه
نتیجه نظرات : ۱۲ - ۵ = ۷
مطلب ۹۳۲۶۹۳
توسط spi : ۱۳۹۴/۲/۷ - ۱۰:۴۴:۴۶
باسلام
دوستان کسی نظری در مورد پالایشی ها داره؟
نتیجه نظرات : ۸ - ۷ = ۱
مطلب ۹۳۲۵۳۷
توسط گوگل : ۱۳۹۴/۲/۶ - ۱۸:۴۶:۲۱
سلام
نظرتون راجعبه شپنا چیه من شدیدآ توی ضررم eps شم چنگی ب دل نزد
بفروشم؟
نتیجه نظرات : ۳ - ۷ =
مطلب ۹۳۲۳۲۳
توسط کاربر ۱۳۷۸۸ : ۱۳۹۴/۲/۵ - ۱۷:۳۵:۱۷
با سلام
بنظر میاد پالایشگاهیهای فقط به برخی از دوستان سود میرسونه
نتیجه نظرات : ۹ - ۴ = ۵
مطلب ۹۳۲۳۲۱
توسط maghsood00 : ۱۳۹۴/۲/۵ - ۱۶:۴۴:۴۸
پیرامون بررسی وضعیت شرکت شپلی در ارتباط با ماده 141لیحه قانونی اصلح قسمتی از قانون تجارت ، بحث و تبادل نظر گردید . مجمع مقرر نمود هیئت
مدیره شرکت نسبت به اخذ مجوز افزایش سرمایه از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران و سایر مراجع ذیربط ، نسبت به دعوت مجمع فوق العاده صاحبان
سهام جهت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارائیها ،آورده سهامداران و یا هر طریق دیگری اقدام نماید
نتیجه نظرات : ۴ - ۲ = ۲

مطلب ۹۳۰۵۷۳
توسط آستوئن : ۱۳۹۴/۱/۲۷ - ۱۹:۰۳:۴۵
سلام دوستان
من ثغرب رو دو هفته ست که دارم بعد از کلی منفی الان چند روزه خوب مثبت شده
به نظرتون این روند مثبت تا کجا ادامه داره؟نگه دارم یا آب کنم؟
نتیجه نظرات : ۴ - ۲ = ۲
مطلب ۹۲۹۵۷۱
توسط صغرا : ۱۳۹۴/۱/۲۲ - ۱۱:۲۵:۲۵
ثشرق حقوقی فعال شده تا245
نتیجه نظرات : ۴ - ۲ = ۲
مطلب ۹۲۹۵۱۴
توسط شهرام5 : ۱۳۹۴/۱/۲۲ - ۰۹:۱۲:۱۵
با سلام
ثشرق اماده برای فتح اولین قله 255 تومن
موفق باشین
نتیجه نظرات : ۹ - ۳ = ۶
مطلب ۹۲۸۸۶۴
توسط آقا بورسی : ۱۳۹۴/۱/۱۸ - ۰۹:۲۳:۲۱
نگاهی اجمالی به سیمان خوزستان

فردا قرار است 10 درصد از سهام سیمان خوزستان معادل 65 میلیون سهم سیمان خوزستان عرضه شود. این شرکت پیش بینی سود هر سهم سال مالی 94 را مبلغ 896 ریال اعلام کرده است و برای سال مالی 93 مبلغ 1001 ریال سود پیش بینی کرده است که 66 درصد آن را 6 ماهه پوشش داده است

شرکت در تاریخ31/06/1393مبلغ 94000میلیون ریال بابت هزینه های حمل وتخلیه و بارگیری محصولات صادراتی به هزینه های عمومی و اداری و تشکیلاتی اضافه کرد.

باتوجه به اینکه اقساط ارزی این شرکت دربهمن 1393سررسید خواهد شد لذا تاآن تاریخ سپرده های بانکی موجود نگهداری خواهد شدو ازاین بابت مبلغ 49952میلیون ریال به درآمدهای غیر عملیاتی شرکت اضافه خواهد شد

با توجه به تغییرترکیب فروش شرکت واتکا به فروش صادراتی مبلغ 100000میلیون ریال فروش شرکت افزایش یافته است .

سیاست تقسیم سود هیئت مدیره برای سال مالی 93 و 94 حدود 100 درصدی اعلام شده است. در حالیکه در گزارش پیش بینی بر اساس گزارش 6 ماهه شرکت سیاست تقسیم سود خود را به 70 درصد کاهش داده است.....
نتیجه نظرات : ۳ - ۱ = ۲
مطلب ۹۲۸۴۹۴
توسط آقا بورسی : ۱۳۹۴/۱/۱۶ - ۱۰:۰۵:۲۰
ثاخت 19 میلیون و ثشاهد 17 میلیون صف خرید، صدر نشینان گروه ساختمانی
نتیجه نظرات : ۴ - ۲ = ۲

مطلب ۹۳۱۳۷۵
توسط Pirlo : ۱۳۹۴/۱/۳۱ - ۱۶:۵۴:۴۵
میدونم غبشهر راه سال 92 خود را طی خواهد كرد. از مرداد ماه منفجر میشه. از من گفتن بود...
نتیجه نظرات : ۴ - ۳ = ۱
مطلب ۹۳۱۰۳۶
توسط آینده نگر : ۱۳۹۴/۱/۳۰ - ۰۹:۵۹:۱۹
خبر بسیار مهم ، سهامداران محترم قندی در فروش سهم عجله نكنید ، انبار كارخانجات قندی در حال تخلیه می باشد و تا پایان شهریور ماه كل انبارهای شكر تخلیه خواهد شد، اگر صورت های مالی را توجه فرمایید موجودی انبار نسبت به سال های گذشته چند برابر شده است
نتیجه نظرات : ۸ - ۳ = ۵
مطلب ۹۲۸۸۶۳
توسط آقا بورسی : ۱۳۹۴/۱/۱۸ - ۰۹:۲۲:۲۵
لبنیات کالبر پیش بینی سال 94 خود را 196 یال اعلام کرد که 11% بیش از مدت مشابه سال قبل است.
نتیجه نظرات : ۳ - ۳ = ۰
مطلب ۹۲۴۲۳۷
توسط خوب به عالی : ۱۳۹۳/۱۲/۱ - ۱۹:۵۹:۲۷


معاون وزیر جهاد کشاورزی خبرداد
صادرات ماهانه 20 هزار تن روغن و شکر به عراق
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ابراز علاقه مسئولان بازرگانی برای واردات محصولات ایرانی گفت: طی مذاکرات مشترک با هیات عراقی، توافق نهایی برای صادرات ماهانه 10 هزار تن روغن و 10 هزار تن شکر تصفیه شده به این کشور انجام شد.
نتیجه نظرات : ۱۰ - ۴ = ۶
مطلب ۹۲۲۸۹۷
توسط سعید بیل گیتس : ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ - ۱۲:۲۶:۱۸
لطفا نظرتان را در باره ورود به قشیر با قیمت 250 تومان اعلام نمائید
نتیجه نظرات : ۳ - ۶ =

مطلب ۹۲۹۸۶۴
توسط معتدل : ۱۳۹۴/۱/۲۳ - ۱۹:۰۹:۳۵
سلام دوستان من از سرمایه گذاری بهمن سهام دارم چندین سال است ولی تا کنون دنبال سهام و سود ان نرفتم چه باید بکنم
نتیجه نظرات : ۱ - ۳ =
لاماسیا(لاک پشت) : ۱۳۹۴/۱/۲۴ - ۲۱:۲۷:۵۳
بانک صادرات
مطلب ۹۲۹۰۰۱
توسط مسعود جمالی : ۱۳۹۴/۱/۱۸ - ۲۳:۲۳:۴۳
سلام نظرتون در باره وبانك؟
نتیجه نظرات : ۳ - ۲ = ۱
سپیدک : ۱۳۹۴/۱/۲۱ - ۱۳:۴۸:۵۹
دوست عزیز صعود وبانک به وضعیت شاراک ارتباط مستقیم داره ، فعلا که معاملات شاراک قفل شده من آینده بسیار خوبی برای وبانک پیش بینی می کنم
مطلب ۹۲۸۸۹۲
توسط fifa2015 : ۱۳۹۴/۱/۱۸ - ۱۰:۳۰:۱۰
سلام
من تازه وارد بورس شدم ؟ نظرتون راجع به وغدیر چیه؟ آیا بازده داره؟
نتیجه نظرات : ۶ - ۱ = ۵
مطلب ۹۲۸۴۹۳
توسط آقا بورسی : ۱۳۹۴/۱/۱۶ - ۱۰:۰۳:۲۰
وخارزم با صف خرید 160 میلیونی در میان سرمایه گذاری ها خود نمایی میکند
نتیجه نظرات : ۷ - ۳ = ۴
امـــــــید : ۱۳۹۴/۱/۱۶ - ۲۰:۵۱:۱۴
تازه داره به قیمتهای واقعیش نزدیک میشه.
مطلب ۹۲۲۹۹۳
توسط قصری : ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ - ۲۲:۰۹:۱۰
دوست عزیز نگاه مثبت: امروز در قیمت مناسب وارد وتوسم شدم بنظر شما نگهداری با دیدشرکت درمجمع مناسب است ؟ آیا شرکت برنا مه افزایش سرمایه در دستور کار دارد؟ ضمنا سهامداری لندمدت را چگونه ارزیابی میکنید؟قبلا از مزاحمت ایجاد شده پوزش میطلبم.
نتیجه نظرات : ۵ - ۲ = ۳

مطلب ۹۳۲۸۸۴
توسط حامی بورس : ۱۳۹۴/۲/۸ - ۰۰:۱۷:۰۶
عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن سیمان درباره ورود سیمان به بورس می‌گوید: در ابتدا قرار بود سیمان در سال ۹۴ وارد تالار داخلی بورس کالا شود، اما با مذاکرات انجام شده با مسئولان بورس کالا و همچنین مشورت فعالان بازار سیمان به این نتیجه رسیدیم که این محصول ابتدا وارد تالار صادراتی شود تا بعد از عرضه‌های مطلوب به بازارهای جهانی، معاملات در تالار داخلی نیز آغاز شود.
نتیجه نظرات : ۳ - ۳ = ۰
مطلب ۹۳۲۸۵۹
توسط مشهدی : ۱۳۹۴/۲/۷ - ۲۳:۰۰:۳۴
سیمان کارون چرا سود سهامدار را بعد از یکسال پرداخت نمی کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نتیجه نظرات : ۰ - ۱ =
مطلب ۹۲۸۸۸۴
توسط آقا بورسی : ۱۳۹۴/۱/۱۸ - ۱۰:۰۳:۱۸
پیرو اطلاعیه رسمی دریافت شده به اطلاع می رساند عرضه اولیه نماد سخوز (سیمان خوزستان) برای معامله گران برخط از ساعت 12:40 تا 13:10 روز جاری صورت می گیرد. بدیهی است در بازه زمانی مذکور امکان سفارش گذاری بر روی سایر نمادها فراهم نیست.
نتیجه نظرات : ۵ - ۲ = ۳
مشهدی : ۱۳۹۴/۲/۴ - ۱۶:۵۹:۳۱
سیمان کارون سود سال 92 را ظاهرا از اواخر اسفند 93 پرداخت کرده ولی با روش جدید پرداخت به این شکل که هرکس ساهامدار قدیمی شرکت هست را اول پرداخت میکنند این یکی دیگه نوبره نمی تونید سود سهامداررا بعد از یک سال پرداخت کنید چرا شدید سهامی عام فقط از مزایای عنوان سهامی عام سو ءاستفاده میکنید .
مطلب ۹۲۸۱۲۶
توسط سپیدک : ۱۳۹۴/۱/۱۲ - ۱۷:۵۴:۴۷
دوخبربسیارمثبت برای سیمانیها برای روزشنبه توافق هسته ای ،آزادی تکریت و آمادگی برای حمله به موصل
نتیجه نظرات : ۵ - ۳ = ۲
لاماسیا(لاک پشت) : ۱۳۹۴/۱/۱۴ - ۲۳:۰۲:۳۰
موافقم ولی هنوز زود است سیگنال اصلی خرید خروج داعش از کل عراق است
مطلب ۹۲۷۶۸۰
توسط hrt : ۱۳۹۴/۱/۶ - ۰۰:۵۹:۵۹
واحد 6 سیمان تهران از آغازین روز سال به علت خرابی در آسیاب مواد متوقف شده واین توقف دست کم تا15 فروردین به درازا می کشد حال اینکه توقف بزرگترین واحد تولیدی سیمان تهران چقدر در سود دهی این مجتمع تاثیر گذار است مورد سوال است
نتیجه نظرات : ۲ - ۳ =

مطلب ۹۲۵۲۳۷
توسط سینا : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ - ۰۹:۵۴:۲۳
سلام . سود بشهاب را کدام بانک پرداخت می کنه ؟ ممنون
نتیجه نظرات : ۹ - ۵ = ۴
مطلب ۹۱۱۶۷۵
توسط فروردینی : ۱۳۹۳/۱۰/۱۳ - ۰۹:۴۷:۰۹
باسلام دوستان یه مقدار سهم بنیرو دارم بفروشم یا صبرکنم
نتیجه نظرات : ۱۱ - ۱۲ =
مطلب ۹۱۱۳۵۰
توسط eliza : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱ - ۱۲:۱۳:۵۶
سلام دوستان من میخام امروز سهم بگیرم میشه راهنمایی کنین منو ممنون میشم
نتیجه نظرات : ۱۱ - ۵ = ۶
کلیدبورس : ۱۳۹۴/۲/۶ - ۱۶:۳۱:۳۹
تکمبا خودرو پالایشی
سینا9 : ۱۳۹۳/۱۰/۱۲ - ۱۴:۴۸:۲۰
فاسمین بگیر الیزای عزیز
مطلب ۹۰۵۳۰۶
توسط hamid585858 : ۱۳۹۳/۹/۲۴ - ۱۵:۴۰:۲۱
اطلاعیه پارس الکتریک روی کدال
نتیجه نظرات : ۷ - ۶ = ۱
مطلب ۸۹۲۶۷۴
توسط benyamyn : ۱۳۹۳/۸/۲۷ - ۱۰:۴۸:۵۰
سلام مخاطب کاربر 3931 من باشرکت بترانس تماس گرفتم گفتند هفته اینده معلوم میشود که به کدام بانک مراجعه کنید زنگ بزنید تا به شما بگوییم بر عکس قبل که گفته بود به حساب شما واریز می کنیم امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیرد
نتیجه نظرات : ۹ - ۷ = ۲
benyamyn : ۱۳۹۳/۹/۱۷ - ۰۹:۰۱:۱۶
سلام دوستان بانک ملت سود بترانس را پرداخت می کند 1393/9/16 من دریافت کردم باجه عصر
کاربر ۴۳۶۶۷ : ۱۳۹۳/۹/۱۳ - ۰۹:۵۶:۵۴
امروز 13 اذر رفتم بانک ملت گفتش خبری نیست
ghasem2 : ۱۳۹۳/۸/۲۷ - ۲۰:۵۵:۴۵
به شماره 02433790812 زنگ بزن .از دهم اذر ازبانک ملت .

جهت مشارکت در گفتگو از طریق بخش اعضاء وارد سایت شوید.کاربران با داغ ترین مطالب امروز
manager87
تعداد پست : ۰
fa1212
تعداد پست : ۰
مهران 0300
تعداد پست : ۰
امین التجار
تعداد پست : ۰
تكنیكالیست
تعداد پست : ۰