{

استعداد نزد هر کس یافتنی است آن چه کمیاب است شجاعت دنبال کردن این استعداد است.

}

جهت مشارکت در گفتگو از طریق بخش اعضاء وارد سایت شوید.   

مطلب ۸۸۴۳۳۷
توسط جوادیفرد : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۲۲:۵۵:۱۴
دوستان در گروه ساختمانی ثشرق وثباغ رو بررسی کنید با توجه به دارایی ها و صورت حسابهای شفاف مخصوصا ثباغ تو این قیمت ها واقعا ارزنده هستند
نتیجه نظرات : ۰ - ۶ =
مطلب ۸۸۴۳۳۵
توسط BSS : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۲۲:۴۴:۴۹
اوضاع اقتصادی ایران و روسیه در سال‌های گذشته دستخوش تغییراتی شده و این دو کشور جایگاه قابل تاملی در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دارند که از نگاه تحلیلگران اقتصادی و سیاسی به دور نمانده است. روسیه یکی از کشورهای مهم همسایه ایران است که با درآمد سرانه 8/14هزار دلاری جزو کشورهای با درآمد بالا در جهان قرار می‌گیرد و سهم قابل توجهی را در اقتصاد و تجارت جهانی دارا است. نسبت تجارت به تولید ناخالص داخلی این کشور بیش از 51درصد است. به روسیه به‌عنوان یوروآسیا یعنی پل تمدنی، اقتصادی و سیاسی آسیا و اروپا نیز اطلاق می‌شود.

به‌رغم فراز و نشیب‌های تاریخی در مسیر همکاری‌های دو کشور ایران و روسیه، امکان توسعه روابط در چارچوب تامین منافع اقتصادی طرفین وجود دارد. بررسی مولفه‌های موثر بر ارتقای روابط مذکور و هدایت آنها به سمت شکل‌گیری روابط اصولی مطابق روش‌های مرسوم در همکاری‌های سالم اقتصادی بین کشورها موضوع مهم و در خور اهمیتی است. شواهد نشان می‌دهد که ایران برخلاف سایر کشورها به ویژه کشورهای با سطح اقتصادی مشابه در استفاده موثر و مطلوب از روابط اقتصادی با سایر کشورها به‌ویژه کشورهای همسایه موفقیت چندانی کسب نکرده و چه بسا به دلیل حضور کمرنگ ایران در توسعه روابط بین‌المللی و منطقه‌ای، جایگاه خود را به کشورهای دیگر واگذار کرده است.
واردات کالایی کشور روسیه در سال 2013 حدود 318میلیارد دلار بوده که 4/114میلیارد دلار آن از طریق کشورهای آسیایی تامین شده است. ایران با صادرات 432میلیون دلاری به روسیه، سهم 37/0درصدی را از صادرات آسیا به روسیه به خود اختصاص داده که با توجه به همسایگی ایران با روسیه و مرز آبی با این کشور، بسیار ناچیز است. این در حالی است که کشورهایی مانند برزیل، مکزیک و اروگوئه با فاصله دور به ترتیب 4/3میلیارد دلار، 3/1میلیارد دلار و یک میلیارد دلار کالا به روسیه صادر می‌کنند. همچنین صادرات ترکیه به روسیه 2/7میلیارد دلار است که بیش از 16 برابر رقم صادرات ایران به روسیه است. نکته قابل توجه اینجا است که صادرات ترکیه به روسیه از 2/3میلیارد دلار در سال 2009 امروز به 2/7میلیارد دلار رسیده، به عبارت دیگر 2/2برابر شده است. در سال 2013، صادرات ترکیه به روسیه صرفا در مورد کالاهای تحت فصول هفتم و هشتم تعرفه‌ها (محصولات کشاورزی و سبزیجات) به ترتیب 910میلیون دلار و 571میلیون دلار بوده که ارقام متناظر آن برای ایران 115میلیون دلار و 160میلیون دلار است. سهم ناچیز ایران از بازار کالایی روسیه و حجم مبادلات اقتصادی ضعیف دو کشور پدیده جدیدی نیست و فقط مربوط به محصول تحریم‌ها نمی‌شود. بالاترین حجم صادرات ایران به روسیه در سال 2013 انجام شده است. حجم مبادلات تجاری دو کشور ترکیه و روسیه در سال 2013 برابر 4/32میلیارد دلار بوده و همین رقم برای حجم تجارت بین ایران و روسیه 6/1میلیارد دلار است، به‌طوری که تفاوت چشمگیر و قابل تاملی بین دو رقم وجود دارد.
توسعه اصولی روابط اقتصادی دو کشور صرف‌نظر از مقطع تاریخی فعلی و تحریم‌های اعمال شده به دو کشور، نیازمند بررسی دلایل ریشه‌ای ضعیف بودن نفوذ ایران در بازار بزرگ کالایی روسیه است. برخوردهای مقطعی و عدم نگرش صحیح به موضوع، موجب خواهد شد به دلیل صرف ضرورت‌های اقتصادی و ملاحظات سیاسی، نوعی از سطح روابط اقتصادی با ماهیت ناپایدار و گذرا شکل بگیرد که بدون توجه دقیق به لزوم ریشه‌ای ساختار همکاری‌ها، منافع اقتصادی حاصله برای ایران در خور نباشد. توسعه معنادار روابط اقتصادی با روسیه الزاماتی دارد. ایران یک بازیگر تاثیرگذار منطقه‌ای است و اهمیت ژئوپلیتیکی ایران قابل چشم‌پوشی نیست. مناسبات سیستمی دو کشور ایران و روسیه باید متناسب با انتظارات منطقی که منافع ملی آنها را تامین کند، تنظیم شود. ایجاد سازوکار مناسب برای توسعه روابط دو کشور و شکل‌دهی آن در یک ساختار باثبات، در نهادینه کردن روابط اقتصادی میان دو کشور کمک خواهد کرد. تامین منافع بلندمدت اقتصادی ایران در روابط بین‌المللی نگرش و بینش‌های جدیدی را می‌طلبد. حفظ اعتبار و موقعیت ایران در مناسبات خارجی به ویژه کشورهای همسایه و حضور پرقدرت در آنها، رویکردهای اصولی بر اساس تامین منافع اقتصادی ضمن حفظ امنیت منطقه‌ای با بهره‌گیری از توان تخصصی مجرب مربوط ایجاب می‌کند تا غفلت‌ها و کاستی‌های قبلی را در این زمینه جبران کند و تدبیر در مدیریت این موضوع مهم اعمال شود.
ذخایر انرژی دو کشور بالا است و برقراری همکاری فنی - مالی در بهره‌برداری مناسب‌تر از ذخایر مذکور با هدف کسب درآمد عادلانه برای دو کشور مفید خواهد بود. استفاده موثر از تجارب و تخصص طرفین به ویژه بخش خصوصی ایران، در تسهیل زمینه‌های همکاری و شناسایی پتانسیل‌های قابل گسترش کارساز خواهد بود. با توجه به غیرقابل ملاحظه بودن افق کوتاه‌مدت رشد سرمایه‌گذاری به‌عنوان محرکی برای رونق بخشی به اقتصاد، توسعه صادرات به بازار بزرگ روسیه، یکی از فرصت‌های رونق بخشی به اقتصاد خواهد بود که توجه و درایت صحیح به الزامات و اسباب آن، توسعه پایدار صادرات را نصیب اقتصاد کشور خواهد کرد. نکته مهم در مسیر توسعه روابط اقتصادی با روسیه این است که اقتصاد ایران برای طی کردن درست مسیر توسعه اقتصادی نیازمند بهره‌برداری مناسب از فناوری‌های پیشرو جهان است و در نتیجه روابط بین‌المللی باید همه جانبه‌نگر و با هوشمندی توسعه‌یابد تا امکان استفاده از کلیه پتانسیل‌های موجود در جهان را برای اقتصادی کشور سلب کند.
نتیجه نظرات : ۳ - ۴ =
مطلب ۸۸۴۳۳۴
توسط BSS : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۲۲:۳۹:۵۴
تا 3 ماه آینده مباحث مربوط به بودجه و برخی مندرجات آن از قبیل تعیین نرخ بهره مالکانه معادن و تصمیمات در حوزه خوراک پتروشیمی‌ها مهم‌ترین عواملی خواهند بود که به تغییر جهت بازار منجر می‌شوند، به‌طوری‌که چنانچه این موارد هم‌جهت با بازار باشند مانع از افت بورس خواهند شد، اما اگر بر خلاف مسیر بازار باشند ممکن است به بازگشت رکود به بازار منتهی شوند. افزون بر این شرایط، قیمت‌های جهانی نیز بر روند بازار موثر است؛ قیمت اکثر کالاها متاثر از قیمت‌های جهانی است و چون این روزها قیمت‌های جهانی با کاهش مواجه شده و پیش‌بینی رشدی نیز برای آن وجود ندارد، بالطبع قیمت‌های داخلی نیز با کاهش روبه‌رو خواهند شد. روند نزولی حاکم بر قیمت فلزات پایه، فولاد، محصولات پتروشیمی، بهای جهانی نفت و فرآورده‌های نفتی نمونه‌هایی از این قبیل محصولات هستند.
افزون بر این رکود دامنه‌دار در منطقه یورو و چین که طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا سال 2015 نیز ادامه‌دار خواهد بود، مزید برعلت شده و به این ترتیب از این منظر نیز چشم‌انداز چندان امیدوارکننده‌ای وجود ندارد. همچنین از آنجا که منطق قیمت‌گذاری در ایران برای اکثر کالاها با توجه به قیمت‌های جهانی است، انتظار می‌رود افت قیمت‌های داخلی نیز از افت‌های جهانی تاثیر پذیرد. به این ترتیب در شرایط کنونی ریسک‌های موجود در بازار سرمایه از این ناحیه بسیار بالا است، از سویی در بازارهای موازی داخلی نیز بازار جذابی به غیر از پول برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد و این به این معنا است که رقابت اصلی بین بازار پول و سهام یا همان بانک و بورس است. از طرفی با توجه به اظهارات اخیر وزیر اقتصاد درخصوص تعیین نرخ سود بر مبنای نرخ تورم و بالطبع پیش‌بینی‌های موجود از کاهش نرخ تورم می‌توان انتظار داشت بازار سهام به کانون توجه معامله‌گران تبدیل شود، این مساله که با محرک‌های سیاسی از قبیل نشست هسته‌ای ایران و غرب توام شده است می‌تواند انگیزه و محرک مناسبی برای جهش بازار قلمداد شود.
حمایت‌های دولت، تصمیمات در حوزه خروج از رکود، بسته‌های پیشنهادی سازمان بورس برای تحرک این بازار و مواردی از این قبیل همگی از عوامل موثر بر تقویت روند مثبت کنونی بازار سرمایه محسوب می‌شوند.
نتیجه نظرات : ۴ - ۴ = ۰
مطلب ۸۸۴۳۳۳
توسط BSS : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۲۲:۲۹:۴۰
نفت امریکا 2.5 درصد افت کرد .........
نتیجه نظرات : ۴ - ۵ =
مطلب ۸۸۴۳۳۲
توسط BSS : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۲۲:۲۶:۰۰
کندل امروز شسپا بسیار نزولی بوده است . یکی از نکات منفی این سهم ارایه گزارشات سه ماهه بسیار دیر . حداقل با دو ماه تاخیر ......
گزارش 6 ماهه را در اخر اذر می دهند ! نمی شود با حساب کتاب رند وارد این سهم شد .
نتیجه نظرات : ۴ - ۶ =

مطلب ۸۸۴۱۱۸
توسط سفارود (کارخانه فارسیت درود ) : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۱:۱۰:۵۰
خبری جذاب و قشنگ و کاملا موثق برای کارخانه فارسیت دورود (سفارود) و سهامداران عزیز این کارخانه هفته آینده مدیر عامل فارسیت دورود عوض میشه و مدیر عاملی شایسته وبرجسته و با پشتوانه توسط هلدینگ عظیم فارس و خوزستان بر مسند مدیریت فارسیت دورود قرار میگیرد و هلدینگ عظیم فارس و خوزستان به سرعت و باپشتوانه شرکت سفارود را به درخشش در می آورد
نتیجه نظرات : ۴ - ۴ = ۰
مطلب ۸۸۳۵۵۱
توسط کاربر ۵۶۵۳۳ : ۱۳۹۳/۷/۲۹ - ۱۱:۲۴:۳۹
در بانکی ها، از وبصادر شنیده شده که تعدیل مثبتی در انتظار است که بیشتر آن نیز به خاطر واگذاری برخی دارایی ها مانند پتروشیمی زنجان است. منبع پرشین تحلیل
نتیجه نظرات : ۱۱ - ۴ = ۷
مطلب ۸۸۱۴۸۵
توسط نواز : ۱۳۹۳/۷/۲۳ - ۲۳:۱۶:۴۹
دوستان وبیمه کف محکمی توی قیمت 140ت ساخته مدتی است سهامداراش روخسته کرده ولی باتوجه به اینکه حقوقی نمیذاره بیادبطرف 130ت امید به رشد اون درهفته آتی خیلی زیاد هست بهرحال باید منتظر شد و دید بازاردرهفته پیش رو چه واکنشی درآثارنتیجه مذاکرات وین نشون خواهد داد.
نتیجه نظرات : ۱۱ - ۱۰ = ۱
مطلب ۸۸۱۲۹۸
توسط mismrym : ۱۳۹۳/۷/۲۳ - ۱۲:۳۳:۰۵
سلام دوستان
نظرتون در مورد سیگنال خرید وایران واسه روز شنبه چیه؟؟
نتیجه نظرات : ۹ - ۵ = ۴
مطلب ۸۸۱۰۲۷
توسط ساده خان : ۱۳۹۳/۷/۲۲ - ۱۵:۵۴:۲۷
دوستان بهترین سهم واسه سرمایه گذاری دراز مدت کدومه بنظرتون؟
ممنون
نتیجه نظرات : ۱۱ - ۵ = ۶
زبل : ۱۳۹۳/۷/۲۳ - ۰۰:۴۲:۵۲
حدود شش ماه خودرو وحسینا عالین

مطلب ۸۸۴۰۹۱
توسط mismrym : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۰:۴۶:۳۲
نظر دوستان برای وروئد به افرا چیست؟
نتیجه نظرات : ۱ - ۲ =
مطلب ۸۸۴۰۷۱
توسط نظامی : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۰:۲۹:۵۸
سلام دوستان
\\\"همراه\\\" رو در نظر داشته باشین. چند روز دیگه گزارش 6 ماهش رو میده که تعدیل مثبت خوبی خواهد داشت.
نتیجه نظرات : ۳ - ۱ = ۲
مطلب ۸۸۰۶۷۲
توسط جاوید خان : ۱۳۹۳/۷/۲۲ - ۰۰:۲۳:۵۳
مفاخر کی سود میده؟ شنیده بودم مهر ماهه کسی خبر داره؟
نتیجه نظرات : ۳ - ۵ =
مطلب ۸۷۶۶۵۲
توسط مالباخته : ۱۳۹۳/۷/۱۰ - ۲۱:۱۷:۲۵
مــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرقام...


سابقا پیشنهاد شده بود بنظر قابل بررسی باشد...
نتیجه نظرات : ۷ - ۱ = ۶
مالباخته : ۱۳۹۳/۷/۱۹ - ۱۹:۱۷:۱۸
امروز صف خرید بود اگه مقاومت 290 را رد کنه تا... رشد میکنه!
مطلب ۸۷۳۹۴۶
توسط mohsen94 : ۱۳۹۳/۷/۳ - ۲۲:۴۱:۱۷
سلام من تازه می خوام وارد بورس بشم بنظرتون چی بخرم ده میلیونی میشه
نتیجه نظرات : ۵ - ۱۱ =
جاوید خان : ۱۳۹۳/۷/۲۲ - ۰۰:۲۰:۱۱
من از اردیبهشت 2 تا سهم فاسمین و مفاخر رو خریدم الان ضررم نخر بازاد رکوده
کاربر ۳۷۰۰۱ : ۱۳۹۳/۷/۱۸ - ۱۵:۰۷:۲۲
چافست-حسینا
زبل : ۱۳۹۳/۷/۸ - ۲۲:۴۰:۰۵
بنظر من حسینا بخر حقش جمع بشه رشد خوبی میکنه
کاربر ۴۸۱۷۳ : ۱۳۹۳/۷/۸ - ۱۹:۵۰:۰۷
خپارس . وخارزم . یک دارویی خوب . هر سه با دید میان مدت
یاد خـــدا : ۱۳۹۳/۷/۸ - ۱۹:۳۳:۳۴
هرچی میخری یه سهمی بخر که تو کف کف باشه ..به نظر من صبر کن هروقت خبر خوبی اومد و بازارسراسر مثبت شد خرید کن ....چون الان اولین بارته ...اگه خدای نکرده ضرر کنی از بورس دل سرد میشی...
بورس آشنا : ۱۳۹۳/۷/۷ - ۲۲:۰۴:۴۷
نفت سپاهان بخر که فقط دو میلیون سهم از مقدار سهم شناورش 10% کل سهم تو دست حقیقی ها مانده است به زودی در گزارش 6 ماهه اعلام خواهد کرد چون حقوقی هم زیاد خرید کرده احتمال پایین آمدنش تو شرایط بد بازار خیلی کم است
اوسکار : ۱۳۹۳/۷/۷ - ۲۰:۰۰:۵۲
دی سمگا
mehdi56 : ۱۳۹۳/۷/۶ - ۱۶:۴۷:۱۹
فقط می تونم بگم عجله نکن با چند نفر با تجربه مشورت بکن بعد صنعت خوب وبعد سهام مناسب رو بخر ولی برای خریدن زمان مناسبی هست.
MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۷/۵ - ۱۹:۰۶:۰۳
الان بهترین سهم بانک صادرات...هرچی پول داری بخر...من خودم تاحالا نزدیک ب سی میلیون تومن خریدم..چون قیمت زیر ارزش اسمی رسیده...3یا4ماه دیگه کلی سود میکنی...
mheidarian21 : ۱۳۹۳/۷/۴ - ۰۱:۳۴:۵۸
فعلا هیچی نخر

مطلب ۸۸۳۱۱۰
توسط mehdi56 : ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۱۲:۱۷:۰۷
سلام
تو این بازار بهترین استراتژی خرید سهام دارویی است که هم از صعود شاخص جا نمونید و هم اینکه اگر بازار منفی بشه چون فصل دارویی هاست دارویی ضرر نمیده و آینده اش صعودی هست.
نتیجه نظرات : ۸ - ۱ = ۷
چگوارا : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۲:۰۶:۰۲
ورود به دامین تو 499
نواز : ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۲۳:۱۰:۲۸
کاملا درسته.
مطلب ۸۸۲۸۴۴
توسط مالباخته : ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۰۰:۳۷:۵۸
دوستان خصوصا آقا علیرضا49


بتای منفی یعنی چه ممنون میشم...
نتیجه نظرات : ۱ - ۲ =
مطلب ۸۸۲۸۴۳
توسط مالباخته : ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۰۰:۳۲:۳۵
دکــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیمی...


تعدادسهامم به 100000 بالغ شد


همچنان خریدارم...
نتیجه نظرات : ۱ - ۳ =
نواز : ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۲۳:۱۱:۲۸
روند دکیمی فعلا صعودیست جای نگرانی نیست.
مطلب ۸۸۱۶۲۰
توسط نواز : ۱۳۹۳/۷/۲۴ - ۱۸:۵۳:۳۰
سلام دوستان پخش البرز
تعدادی حق تقدم به سبدم اضاف شده اگه خبر دارین کی قابل معامله هست ؟یا آیا100تومن هم میخوادبپردازیم ؟اطلاع بدین.
ممنون.
نتیجه نظرات : ۴ - ۲ = ۲
مطلب ۸۸۰۰۶۷
توسط جمشیدى : ۱۳۹۳/۷/۲۰ - ۱۰:۰۲:۳۰
سلام
دوستان کسى مى دونه سود تیپیکو رو کى و چطور مى شه گرفت.
نتیجه نظرات : ۴ - ۱ = ۳
گروسی : ۱۳۹۳/۷/۲۰ - ۱۵:۲۳:۲۰
از تاریخ 93/09/15 با مراجعه به بانک رفاه بهمراه کارت ملی و کدبورسی

مطلب ۸۸۴۱۱۴
توسط edi63 : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۱:۰۷:۰۳
دوستان کسی در مورد سهم فاذر میدنه سهمش خوبدهست یا نه؟ ممنون میشم راهنمایم کنید
نتیجه نظرات : ۲ - ۱ = ۱
کلیدبورس : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۳:۰۷:۱۰
بهترین سهمه برای میان و بلند مدت با پشتبانه ای خوب کمی پایین تراز این قیمت
مطلب ۸۸۳۳۵۳
توسط پاک : ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۲۲:۳۴:۰۳
قیمت طلا درداخل کشور تا دوسال دیگرافزایش چندانی نخواهد داشت.نظر شما چیه؟
نتیجه نظرات : ۴ - ۰ = ۴
مطلب ۸۸۲۴۵۳
توسط MOJTABA90 : ۱۳۹۳/۷/۲۷ - ۱۱:۱۷:۴۹
هدف گذاری فولاد مبارکه برای صادرات 5/1 میلیون تن انواع محصولات فولادی به بازارهای جهانی
روزنامه دنیای اقتصاد - شماره ۳۳۲۴ تاریخ چاپ: ۱۳۹۳/۰۷/۲۷ بازدید: 27 بار کد خبر: DEN-835363
نتیجه نظرات : ۴ - ۵ =
مطلب ۸۷۷۹۹۹
توسط کاربر ۵۵۱۰۸ : ۱۳۹۳/۷/۱۴ - ۲۰:۴۰:۱۱
سلام دوستانامروز رفتم بانک سپه و سود سهام کگل رو گرفتم .
البته قبلش با امور سهام کگل تماس گرفتم و کد سهامداری رو بهم دادن .
بعدش رفتم بانک با کد بورسی و کد سهام تونستم سود خودمو بگیرم
نتیجه نظرات : ۶ - ۲ = ۴
کاربر ۵۵۱۰۸ : ۱۳۹۳/۷/۱۵ - ۲۲:۱۱:۵۲
منم کد آنلاین دارم چند شعبه رفتم اطلاعاتمو نشون نمیداد تا اینکه به امور سهام شرکت زنگ رذم و کد 5 رقمی دادن اونو همراه با کد بورسی و کارت ملی به بانک نشون دادمو سودمو گرفتم
اینم شماره امور سهام کگل 02198897762
sns65 : ۱۳۹۳/۷/۱۵ - ۱۵:۴۲:۴۹
سلام کد سهام رو از کجا گرفتی ما که آنلاین خرید داشتیم
مطلب ۸۷۵۹۸۷
توسط کاربر ۴۸۱۳۵ : ۱۳۹۳/۷/۹ - ۰۱:۴۳:۵۸
دوستان سود فملی کی از چه طریق آنلاین یا باشماره حساب و کدوم بانک سالهای قبل چطور بوده؟ممنون از لطفتون.
نتیجه نظرات : ۳ - ۳ = ۰
کاربر ۴۸۱۳۵ : ۱۳۹۳/۷/۱۸ - ۲۰:۰۸:۲۴
از بخش اطلاعات عمومی یك كاربر بنام شاطر گفتند كه سالهای قبل انلاین پرداخت میكردند
arminfangorn : ۱۳۹۳/۷/۱۲ - ۰۹:۲۷:۵۴
واقعا این اطلاع رسانی فملی در مورد پرداخت سود دیگه منو کشته...یعنی یه آدم چقد میتونه دقیق و منظم باشه.....
این آقایون حتی به خودشون زحمت ندادن یه تاریخ بدن مثلا بگن اول ماه فلان.....دیگه نحوه دریافت و بانک عامل پیش کش....
نصر : ۱۳۹۳/۷/۹ - ۲۱:۵۲:۵۰
5ماه بعدازمجمع

مطلب ۸۸۳۹۱۳
توسط مالباخته : ۱۳۹۳/۷/۲۹ - ۲۳:۱۵:۵۳
بکـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــام...!!!


نظر دوستان؟
نتیجه نظرات : ۱ - ۰ = ۱
مطلب ۸۸۳۸۱۸
توسط فرشته : ۱۳۹۳/۷/۲۹ - ۱۹:۵۹:۴۵
با سلام
فاذر دوقلوی کف ساخته؟
نظر دوستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نتیجه نظرات : ۱ - ۱ = ۰
مطلب ۸۸۲۷۶۳
توسط مشکات : ۱۳۹۳/۷/۲۷ - ۲۲:۱۰:۴۷
سلام
توریل 290 درصد افزایش سرمایه دارد
نتیجه نظرات : ۶ - ۰ = ۶
مالباخته : ۱۳۹۳/۷/۲۹ - ۲۳:۱۳:۰۳
دوستان چرا توریل اینقدر اذیت میکنه ؟ عکس گروهش حرکت میکنه تا کی نگهش داریم؟
حکمت : ۱۳۹۳/۷/۲۹ - ۱۲:۱۴:۲۶
سلام
حقوقی اش امروز 26 درصد خرید داشته
مطلب ۸۸۱۰۹۲
توسط m9747 : ۱۳۹۳/۷/۲۲ - ۲۰:۳۹:۵۳
سلام دوستان
من اگه بخوام حق تقدم حسینا رو بگیرم چی کار کنم؟ پول رو بریزم به حساب درست میشه؟
نتیجه نظرات : ۲ - ۲ = ۰
زبل : ۱۳۹۳/۷/۲۳ - ۰۰:۴۴:۱۵
زنگ بزن امور سهام شناسه بگیر پرداخت کن خودشون راهنمایی میکنن
مطلب ۸۸۱۰۵۶
توسط amen : ۱۳۹۳/۷/۲۲ - ۱۸:۱۹:۰۰
سلام این سود رمپنا کی واز کذوم بانک میشه گرفت امور سهام جواب نمیده ممنون
نتیجه نظرات : ۲ - ۴ =

مطلب ۸۸۴۲۸۴
توسط aref11 : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۶:۳۷:۳۵
سلام خبهمن چطوره واس شنبه خوبه بگیرم بچها؟
نتیجه نظرات : ۲ - ۳ =
کاربر ۵۷۱۵۸ : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۹:۰۶:۳۶
درود بر شما
بنظر بنده سهم خوبیه. من 155 خریدم این سهمو. ولی این سهم تازه رشدشو شروع کرده و از بقیه گروه عقبه فعلا بنظر تا 210 جاداره
مطلب ۸۸۳۲۰۱
توسط آواتار : ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۱۶:۱۰:۲۰
سلام .میخواستم بدونم افزایش سرمایه خساپا کی تو پرتفو اضافه میشه؟ممنون میشم اگه پاسخ بدین.
نتیجه نظرات : ۳ - ۳ = ۰
مطلب ۸۸۲۵۹۲
توسط لیلا لیلا : ۱۳۹۳/۷/۲۷ - ۱۳:۴۸:۴۷
سادات دارد خزر را میخرد توسعه ملى و سرمایه گذارى ملى بالاى ١٨٠ فروشنده اند! گویا علیزاده شجاعى و علیزاده و خندان قصد دارن این سهم را این هفته جمع كنن و از این دو شركت كه حدود ٥ میلیون سهم دارن بخرند و بعد تارگت ٢٧٥ و بعد میره براى ٥٠٠ و ٨٠٠ و بالاى ١٠٠٠ تومن
نتیجه نظرات : ۶ - ۶ = ۰
مطلب ۸۸۲۰۶۰
توسط سعید بورسی : ۱۳۹۳/۷/۲۶ - ۱۱:۰۵:۰۹
خودرویی ها و قطعه سازان خودرو مواظب باشین . یک عده دارن خالی میکنن. مثل زمان شروع مذاکرات خیلی مواظب باشین. با سود معقول خارج شدن بهتر از رفتن در صف فروش.به اندازه کافی مثبت شده اند .
نتیجه نظرات : ۸ - ۱۹ = -۱۱
مطلب ۸۸۱۹۹۰
توسط کارینا : ۱۳۹۳/۷/۲۶ - ۰۹:۳۰:۲۴
سلام دوستان...کسی میدونه خپارس چرا بسته شد و آینده ش چی میشه؟ممنون میشه اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
نتیجه نظرات : ۹ - ۸ = ۱
لیلا لیلا : ۱۳۹۳/۷/۲۷ - ۱۳:۴۴:۴۱
تعدیل ٦٠ درصد

مطلب ۸۸۴۱۳۷
توسط امیر سام : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۱:۳۸:۳۶
سلام دوستان
خیلی وقت بود فقط شاید + یا منفی میزدم و 1 خبر موثق یا تحلیل میذاشتم
دوستان اگر شاخص به کمک گروه بانکی بتونه مقاومتشو رد کنه انشالله میشه گفت لاقل بازار دیگه فرسایشی نیست

سهم خوب پیدا گردین وارد بشین.هر سهمی....دوستان بعضی وقتا از 1 سهم مثل سمگا میشه ضرر 8 ماهه را به سود 20 درصد رسوند.(فقط مثال بود کسی به دید تبلیغ نگاه نکنه)
پساگه دیدید اخبار موثق خوبی از 1 سهم بگوشتون میرسه وارد بشین.

به شخصه الان رو ی فملی(مس)
خبهمن(خودرو)
و بانکی ها با دید 1ماه دارم وارد میشم

سهم های پترو پالایشی واس من مث 1 طلای 24 عیاره...گرون خریدم اما میدونم 1روز منو شگفت زده میکنن.پس گذاشتمشون کنار و کاری باهاشون ندارم

سبز باشید


نتیجه نظرات : ۱۲ - ۳ = ۹
مطلب ۸۸۳۶۸۱
توسط 9010 : ۱۳۹۳/۷/۲۹ - ۱۵:۰۷:۱۴
گروه اقتصادی / حوزه نفت و انرژی
93/07/29 - 02:07
شماره: 13930719000840
نسخه چاپیارسال به دوستان
چالش‌های توسعه صنعت پالایش در ایران/۶
پروژه‌های پالایشی در ایران گران‌تر از دنیا/ تاثیر پروسه طولانی تامین مالی بر کاهش سودآوری

مدیرعامل پالایشگاه لاوان با تاکید بر نقش آموزش در تسریع در اجرای پروژه‌های پالایشی گفت: طولانی شدن پروسه صدور مجوزها و تامین مالی تاثیر قابل توجهی بر کاهش سودآوری این پروژه‌ها دارد.
خبرگزاری فارس: پروژه‌های پالایشی در ایران گران‌تر از دنیا/ تاثیر پروسه طولانی تامین مالی بر کاهش سودآوری

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اصلی‌ترین راهبرد پرهیز از خام فروشی نفت و میعانات گازی ایران در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسعه صنعت پالایش کشور است. با این وجود، توسعه ظرفیت پالایشی ایران با چالش‌های متعددی روبروست که بخشی از آن به سیاست‌گذاری و ذهنیت و نوع نگاه مسئولان و بخش دیگر به چالش‌های حوزه اجرا باز می‌گردد.

یکی از ظرفیت‌های قابل اتکای کشور برای توسعه ظرفیت پالایشی، پالایشگاه‌های موجود و فعال کشور هستند که با توجه به در اختیار داشتن تجربه، زیرساخت‌های فنی، نیروی انسانی متخصص و همچنین منابع مالی می‌توانند پروژه‌های افزایش ظرفیت پالایشی و ارتقای تکنولوژی را در کشور عملیاتی کنند.

به همین دلیل، توجه به مشکلات مهم و اساسی شرکت‌های موجود پالایشی کشور یکی از نقاط آگاهی بخش درباره چالش‌های توسعه ظرفیت پالایشی اعم از احداث پالایشگاه‌های جدید و افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های موجود خواهد بود.

برای آگاهی از چالش‌های موجود بر سر راه پالایشگاه‌های کشور در راستای توسعه ظرفیت پالایشی با محمدعلی دادور مدیرعامل پالایشگاه لاوان به گفت‌وگو نشستیم. دادور بر نقش آموزش مدیران در تسریع در اجرای پروژه‌های پالایشی تاکید زیادی دارد و می‌گوید طول کشیدن پروسه صدور مجوزها و تامین مالی تاثیر قابل توجهی بر کاهش سودآوری پروژه‌های پالایشی دارد چنانکه وقتی یک پروژه را تعریف می‌کنید شاید اگر امسال آن را اجرا کنید سودآور باشد اما سال آینده یا دو سال بعد سودآور نباشد یا توجیه اقتصادی نداشته باشد.

فارس: به عنوان اولین سؤال نوع روابط بخش دولتی صنعت نفت درباره اجرای پروژه‌های پالایشی با پالایشگاه‌ها چگونه است؟

دادور: هیچ اجباری در خصوص استفاده از شرکت‌های دولتی برای اجرای پروژه‌های پالایشی وجود ندارد. چنانکه ما در لاوان پروژه‌ها را خودمان انجام داده‌ایم. الان اگر بتوانیم منابع مالی را تأمین کنیم خودمان پروژه‌ها را اجرایی می‌کنیم.

فارس: طبعا از اجرای این پروژه‌ها انتظار سودآوری دارید. هزینه اجرای این پروژه‌ها نسبت به نرم جهانی چقدر است؟

دادور: پروژه‌ها در کشور تا حدودی گران‌تر از بیرون ایران اجرا می‌شود اما اگر پروژه گران‌تر تمام می‌شود چیزهایی به دست می‌آوریم. در کشورها عربی پروژه‌ها را اروپایی‌ها انجام می‌دهند اما در ایران فکر ایرانی‌ مطرح است و بنا نیست از ابتدای کار همه چیز باب طبع ما باشد و خواه ناخواه تاوان‌هایی بابت آموزش می‌دهیم. باید همه چیز را کنار هم دید.

ما قبول داریم که پروژه‌های ما نسبت به نرم جهانی گران‌تر است اما باید نسبت به تقلیل هزینه‌ها کار کنیم. نقش آموزش در شرکت‌های خصوصی و دولتی ما باید خیلی جدی‌تر گرفته شود. بدون آماده کردن محیط آموزش نمی‌توان پروژه را بدون نقص و با کمترین هزینه اجرا کرد. تنها در صورتی می‌توانیم درباره کاهش هزینه‌ها کاری انجام دهیم که به آموزش توجه ویژه کرده باشیم. این مسئله باید مد نظر همه مدیران دولتی و خصوصی قرار بگیرد.

درباره روابط ما با پالایش و پخش و وزارت نفت هم با تشکیل اتحادیه صنفی صنعت پالایش به سمت و سویی حرکت می‌کنیم که منافع عمومی کشور حفظ شود.

*مجوز صادرات نفتای سنگین را برای اولین بار در بخش خصوصی گرفتیم

فارس: اگر شما بخواهید یک طرح افزایش ظرفیت یا بهبود کیفیت اجرا کنید برای گرفتن مجوزها و طراحی پایه آزادی عمل دارید و هرگونه مجوزی که بخواهید می‌توانید به راحتی اخذ کنید؟

دادور: در همه صنایع باید مجوزها از ادارات ذیربط اخذ شود. باید تلاش کنیم رویه‌ها آسان‌تر شود. اما اگر بتوانیم مجموعه‌های دولتی را توجیه کنیم گرفتن مجوز کار آسانی است.

پالایشگاه نفت لاوان با پالایش و پخش وارد مذاکره شد و مجوز صادرات نفتای سنگین را گرفت،‌چون ما برای این کار توجیه داشتیم. آقای کاظمی معاون محترم وزیر هم از این کار استقبال کردند و ما توانستیم برای اولین بار در کل کشور صادرات نفتای سنگین توسط بخش خصوصی را انجام دهیم. اگر کسی بخواهد با من در پالایشگاه کار کند تا وقتی نتواند مرا توجیه کند با او کار نخواهم کرد. در مورد نهادهای بالادستی هم همین‌گونه است.

فارس: قبلا مصرف این نفتا کجا بود؟

دادور: نفتا خوراک پتروشیمی‌ها و واحدهای بنزین‌سازی است. قبلا این محصول توسط وزارت نفت صادر می‌شد اما الان در بورس انرژی نفتای صادراتی لاوان برای صادرات فروخته شد. ما موافقت پالایش و پخش را برای صادرات نفتا از هر روش که لازم باشد گرفتیم و هیأت مدیره درباره انتخاب شیوه صادرات از طریق بورس انرژی تصمیم‌گیری کرد.

من قبول دارم هزینه‌ها بالا است اما با بهبود شرایط تحریم‌ها از هزینه‌ها نیز تا حدودی کاسته خواهد شد و در عین حال تأکید بر آموزش نیروی انسانی در این باره تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت. کما اینکه ما خارج از پالایشگاه لاوان محیطی را برای آموزش آماده می‌کنیم تا مدیران در خارج از محیط کاری و با فراغت بال آموزش ببینند.

*پروسه اخذ مجوزها از پالایش و پخش طولانی است

فارس: اگر بخواهید پالایشگاه‌ لاوان را توسعه دهید چالش‌های این کار را چه مواردی می‌دانید؟

دادور: به هر حال چالش‌هایی پیش روی ماست که به بعضی از آنها می‌توانم اشاره کنم. اولین مسئله تأمین منابع مالی است اخذ مجوزهای اولیه نیز در صورت وجود منابع مالی پروسه بسیار طولانی‌ مدتی دارد که باید تا جای ممکن کوتاه و گرفتن مجوزها تسهیل شود.

این کار به معنای اعتماد به بخش خصوصی است و اگر موضوع اعتماد به بخش خصوصی حل شود بخش بزرگی از مسائل حل می‌شود.گرفتن مجوزها امکان‌پذیر نیست مگر در صورت یک رابطه اعتمادساز دو طرفه بین سرمایه‌گذاران و پالایش و پخش. بخشی از حل این مشکل تا حدودی به توانایی مدیران خصوصی در مذاکره با بخش‌های دولتی باز می‌گردد. در بخش خصوصی و دولتی باید فضای اعتماد و امیدبخش متقابل ایجاد شود.

فارس: پالایش و پخش چه مواردی را می‌تواند تسهیل کند و در مقابل مدیران خصوصی چه مواردی را باید رعایت کنند تا پروژه‌ها سریع‌تر عملیاتی شوند؟

دادور: منافع شرکت و امنیت سرمایه‌گذاری شرکت‌ها باید در راستای برنامه‌های کلان کشور تعریف شود. یکی از بزرگ‌ترین عوامل تسریع‌کننده نیز اعتماد متقابل بخش حاکمیتی و بخش خصوصی است.

*به اعتماد بخش دولتی در همه زمینه‌ها نیاز داریم

فارس: دقیقا در چه مواردی پالایش و پخش باید به طرح‌های توسعه‌ای پیشنهادی از سوی پالایشگاه‌ها اعتماد کند؟ یعنی به توانایی تأمین مالی، مباحث فنی و توان اجرایی اعتماد کنند یا موضوع دیگری مد نظر شما است؟

دادور: ما به اعتماد در همه زمینه‌ها نیاز داریم. اگر استراتژی و چشم‌انداز مشخصی در اجرای طرح وجود داشته باشد باید بتواند خود بنده را توجیه کند و تا من توجیه نشوم امکان توجیه کردن پالایش و پخش و نهادهای حاکمیتی وجود نخواهد داشت.

مدیران بخش‌های حاکمیتی نیز در پخش‌های اجرایی حضور داشته‌اند. اگر ما طرح را به درستی تعریف و ارائه کنیم می‌توان با کوتاه کردن زمان بررسی و تأیید طرح‌ها را به موقع اجرایی کرد.

از طرف دیگر بازگشت سرمایه‌ باید تضمین شده باشد مثلا اگر ما طرحی را اجرا می‌کنیم باید بازگشت سرمایه آن مطابق استانداردهای روز جهانی باشد. این مسئله درباره کل فرآورده‌ها چه یارانه‌ای یا غیر یارانه‌ای صادق است.

*طول کشیدن پروسه صدور مجوزها و تامین مالی تاثیر قابل توجهی بر کاهش سودآوری پروژه‌ها دارد

فارس: درباره تأمین مالی برای توسعه ظرفیت لاوان چه خواهید کرد؟

دادور: ما در پروژه‌هایی که اجرا کردیم در بخش‌هایی که مربوط به بانک بود پروسه زمان‌بری از سال‌های 87، 88، 89 طی کردیم و در پایان 89 توانستیم منابع مالی را از بانک‌‌ها تحویل بگیریم.صورت‌های مالی شرکت‌ها و تطابق آن با مصوبات مجمع مشکلات تأمین مالی و محل تأمین مالی را مشخص می‌کند.

در این زمینه صندوق توسعه ملی و مانند آن باید فعال شوند و همکاری مؤثر آنها در تأمین مالی یک الزام است. پروسه‌های تأمین مالی از طریق این منابع باید کوتاه‌تر و بسیار عملیاتی‌تر باشد.

فارس: طول کشیدن پروسه صدور مجوزها یا تأمین منابع مالی و امثال آن چه تأثیری روی سودآوری پروژه‌ها دارد؟

دادور: قطعا این تأخیرها روی سودآوری و توجیه فنی اقتصادی پروژه‌ها تأثیر قابل توجهی دارد. وقتی یک پروژه را تعریف می‌کنید شاید اگر امسال آن را اجرا کنید سودآور باشد اما سال آینده یا دو سال بعد سودآور نباشد یا توجیه اقتصادی نداشته باشد.

کما اینکه قیمت نفت خام، فرآورده، حجم پالایش خوراک در کشور و امثال آنها روی این توجیه اقتصادی تأثیر دارد. وقتی طرحی تعریف می‌شود اخذ مجوز و عملیات اجرایی آن باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن عملیاتی شود تا توجیه این طرح حفظ شود.

فارس: برنامه‌ جدیدی برای توسعه لاوان ندارید؟

دادور: در حال اخذ موافقت‌ اصولی از پالایش و پخش هستیم با برنامه‌ریزی تلفیقی پالایش و پخش نامه‌نگاری می‌کنیم که اگر مورد موافقت آنها قرار بگیرد باید موافقت هیأت مدیره شرکت را نیز برای این کار دریافت کنیم.

یکی از برنامه‌های ما افزایش ظرفیت پالایشگاه است که ما مینی ریفاینری را برای این کار بسیار مناسب می‌دانیم. بر اساس مذاکرات و بررسی‌هایی که داشته‌ایم روی پالایش نفت خام، میعانات گازی و ترکیبی از نفت خام و میعانات کار می‌کنیم.

سیستم‌های جدید mini refinery را در نظر گرفته‌ایم که با حداقل سرمایه‌گذاری بتواند فرآورده‌هایی با ارزش افزوده بالا تولید‌ کند. طرح دیگری داریم که بتوانیم از محصولات میان تقطیر مانند نفتای مازاد، فرآورده‌های با ارزش افزوده بالا مانند محصولات پتروشیمی یا دیگر آروماتیک‌ها تولید کنیم. طرح دیگری نیز در خصوص تولید قیری و روغن صنعتی در لاوان داریم که همه آنها را به پالایش و پخش ارائه کرده‌ایم.

فارس: میزان سرمایه‌گذاری برای تولید این محصولات را چه میزان برآورد کرده‌اید؟

دادور: به صورت حدودی احتمالا به 400 تا 500 میلیون دلار سرمایه‌گذاری نیاز داریم. ما امیدواریم اگر بتوانیم مجوزها را سریع‌تر اخذ کنیم نرخ بازگشت سرمایه‌ها حداکثر 24 ماه باشد.با این پروژه‌‌ها جلوی خام‌فروشی نفتا و فروش نفت کوره را بدون ارزش افزوده می‌گیریم.

مینی‌ ریفاینری‌های ما هم بنزین و گازوئیل را با استاندارد روز یورو 4 تولید خواهد کرد. طرحی که ما روی آن کار می‌کنیم و به ما پیشنهاد شده 85 درصد از خوراک را به فرآورده‌های با ارزش مانند بنزین و گازوئیل تبدیل می‌کند. البته ما در حال بررسی این پیشنهاد هستیم تا ببینیم این ادعا واقعی است یا نه اما برای پالایش 20 هزار بشکه در روز خوراک این واحد را پیش‌بینی کرده‌ایم.

انتهای پیام/م
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930719000840#sthash.PPLYwNMi.dpuf
نتیجه نظرات : ۹ - ۷ = ۲
مطلب ۸۸۳۵۹۴
توسط behrooz_zz : ۱۳۹۳/۷/۲۹ - ۱۲:۱۰:۵۵
دوستان که در خصوص بازگشایی پالایشگاه ها سوال می فرمایند
پاسخ تمام سوال های عزیزان در متن مصاحبه امروز بنده هست
اگر این مهم که اشاره شده رعایت شود
بازگشایی خوبی خواهد بود
نتیجه نظرات : ۲۰ - ۲ = ۱۸
کاربر ۳۴۷۰۷ : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۷:۲۰:۴۷
ممنون از شما جناب زندی فر
کاربر ۶۱۶۳۰ : ۱۳۹۳/۷/۲۹ - ۱۶:۵۱:۴۰
متشكرم آقا بهروز.
کاربر ۶۱۶۳۰ : ۱۳۹۳/۷/۲۹ - ۱۳:۳۴:۲۳
میشه دوستان راهنمائی كنند منظور آقا بهروز از مصاحبه چیست و كجا میشه مصاحبه رو گوش كرد؟
مطلب ۸۸۳۵۹۳
توسط دلشده : ۱۳۹۳/۷/۲۹ - ۱۲:۱۰:۰۶
کسی میدونه چرا شپدیس همینجور داره میاد پایین؟؟؟!!!
یعنی ما سهامداراش بدبخت شدیم رفت ....!!؟؟
نتیجه نظرات : ۶ - ۶ = ۰
مطلب ۸۸۳۴۳۷
توسط MEHDI2000 : ۱۳۹۳/۷/۲۹ - ۰۹:۳۰:۱۷
سلام...باز هم خبر از شبندر... اقای حسابرس ک باید کارهای حسابرسی رو انجام بده هنو نیومده!!!!هر وقت اومد حسابرسی رو انجام داد اگر حسابها خوب بود قیمت بالا وا میشه////
نتیجه نظرات : ۲۰ - ۳ = ۱۷

مطلب ۸۸۳۲۳۹
توسط ونداک : ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۱۸:۳۳:۴۳
سلام ساختمانیهای عزیز علت رشد کرمان چیه؟
نتیجه نظرات : ۴ - ۰ = ۴
مطلب ۸۸۱۲۵۲
توسط کاربر ۳۴۷۰۷ : ۱۳۹۳/۷/۲۳ - ۱۰:۵۵:۵۴
شنیده شده پالایشگاه نفت لاوان با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی وارد مذاکره شده و مجوز صادرات نفتای سنگین را دریافت کرده است.
نتیجه نظرات : ۱۰ - ۴ = ۶
مطلب ۸۸۰۲۷۵
توسط majidmagic : ۱۳۹۳/۷/۲۰ - ۱۴:۲۰:۰۳
ثرود چرا حرکت نمیکنه؟
نتیجه نظرات : ۵ - ۱ = ۴
majidmagic : ۱۳۹۳/۷/۲۲ - ۲۳:۲۰:۰۰
ممنون
ebi5 : ۱۳۹۳/۷/۲۰ - ۲۰:۵۴:۴۴
حرکتش نزدیکه سهامداری کنید و منتظر باشید ثرود افزایش سرمایه ۱۰۰درصدی داره و شرایط بنیادیش هم از بقیه هم گروهیها خوبه بعد از یه ماه ۶۰تومن سود تقسیم میکنه
مطلب ۸۷۷۳۷۳
توسط هادی70 : ۱۳۹۳/۷/۱۲ - ۲۳:۳۲:۱۱
بنظرتون ثشرق تکون میخوره؟
سهام بخریم یا بفروشیم؟
نتیجه نظرات : ۶ - ۲ = ۴
مطلب ۸۷۶۴۵۱
توسط مالباخته : ۱۳۹۳/۷/۹ - ۲۲:۳۳:۳۶
دوستان سلام

سود \"ثاخت\" و\"ثمسکن\"را چه کسی گرفته و چطوری؟

سپاسگذارم
نتیجه نظرات : ۴ - ۰ = ۴
mostafadavodi : ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۰۱:۵۷:۰۴
زنگ بزن امور سهامش من گرفتم البته ثاخت و گرفتم ثمسکن ندارم.

مطلب ۸۸۲۶۵۹
توسط 9010 : ۱۳۹۳/۷/۲۷ - ۱۷:۰۳:۱۶
غپینو: بر اساس خبرهای موجود، اعمال افزایش نرخ محصولات در نیمه دوم سال قطعی است و دلیل لزوم این افزایش نرخ، افزایش در بهای تمام شده محصولات است. گفته میشود خط تولید پنیر پیتزا و همچنین تعیین تکلیف خط استحصال دانه کاکائو راه اندازی شده است. جزئیات راه اندازی این طرح ها به زودی در سامانه کدال قرار خواهد گرفت! همچنین افزایش سرمایه 80 درصدی غپینو از محل سود انباشته نیز در دستور کار است.
نتیجه نظرات : ۳ - ۲ = ۱
مطلب ۸۸۱۸۲۹
توسط سلماس : ۱۳۹۳/۷/۲۵ - ۱۷:۰۳:۵۸
با سلام-- غپینو سهمی است که مواد اولیه ان تا حال تغییری نکرده ولی شرکت در بودجه برای مواد اولیه افزایش منظور کرده و افزایش قیمت محصولات شرکت در صورت افزایش قیمت شکر دور از انتظار نیست پس اگر اینطوری است وایرادی وارد نیست فردا شنبه شروع به خرید کنیم
نتیجه نظرات : ۲ - ۶ =
مطلب ۸۷۹۱۶۷
توسط رازان : ۱۳۹۳/۷/۱۷ - ۲۰:۱۵:۲۴
دوستان سلام کسی سود سهام غبشهر رو گرفته ؟ یا به حسابش واریز شده ممنون میشم از جوابتون
نتیجه نظرات : ۴ - ۱ = ۳
رازان : ۱۳۹۳/۷/۱۹ - ۰۰:۱۴:۵۰
ممنون دوست عزیز من همه مشخصات رو به شرکت فکس کردم ولی هنوز خبری نشده
کاربر ۵۲۶۸۷ : ۱۳۹۳/۷/۱۸ - ۱۶:۵۸:۱۲
بله شماره حساب بده وازیز میکنن
مطلب ۸۷۹۰۲۳
توسط مالباخته : ۱۳۹۳/۷/۱۶ - ۲۳:۱۶:۳۹
قزویــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن


قند قزویــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن...


بررسی فرمایید...
نتیجه نظرات : ۲ - ۲ = ۰
kamani : ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۲۰:۱۵:۵۶
قزوین از فردا در روند نزولی قرار میگیرد
مالباخته : ۱۳۹۳/۷/۲۱ - ۱۳:۲۰:۰۶
مجدد تأکید میکنم ، قند قزوین را بررسی فرمایید

فقط بررسی و در حد یک پیشنهاد...
مطلب ۸۷۸۷۵۵
توسط محمدمهدی : ۱۳۹۳/۷/۱۶ - ۱۰:۴۴:۵۸
عرضه ها در قندی ها در حال فروکش کردن است ...
قثابت در حال نوسان گیری
نتیجه نظرات : ۱۰ - ۳ = ۷

مطلب ۸۸۴۲۷۸
توسط h.s : ۱۳۹۳/۷/۳۰ - ۱۶:۱۹:۳۷
سلام یکی از دوستان این پیام را درمورد سرمایه گذاری غدیر اطلاع رسانی کرده است:
سهامدارانی که ظرف مدت 7 روز از امروز گواهینامه حق تقدم خود را دریافت ننمایند، می توانند به آدرس شرکت مراجعه کنند>
کسی میدونه گواهینامه حق تقدم چگونه دریافت میشود؟
با تشکر
نتیجه نظرات : ۱ - ۱ = ۰
مطلب ۸۸۳۲۵۲
توسط reze : ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۱۹:۰۷:۰۹
با سلام .سهم کفرا چطور سهمی هستش ؟لطفا راهنمایی کنید
نتیجه نظرات : ۰ - ۲ =
مطلب ۸۸۲۹۵۹
توسط h.s : ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۱۰:۰۷:۰۱
سلام دوستان کسی میتونه راهنماییم کنه مبلغ حق تقدم سرمایه گذاری غدیر رو کسایی که آنلاین خرید و فروش میکنند از چه موقع و به چه طریق باید پرداخت کرد؟ودقیقا کجا اطلاع رسانی میکنند؟با تشکر.
نتیجه نظرات : ۱۸ - ۳ = ۱۵
مهـدی : ۱۳۹۳/۷/۲۸ - ۱۵:۲۷:۰۶
بزودی . چند روز دیگه از طریق کدال زمانش اعلام میشه
مطلب ۸۸۲۷۷۹
توسط يوزارسيف : ۱۳۹۳/۷/۲۷ - ۲۲:۲۹:۵۹
کسی میدونه کی حق تقدم های خارزم تبدیل به سهم میشه.من 100 تومن هر سهمم پرداخت کردم ولی سهامش به پرتفویم اضاف نشده.تغییر کارگزار ناظرم زدم ولی انگار سهامم غیب شده.لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
نتیجه نظرات : ۲ - ۲ = ۰
مطلب ۸۸۰۵۲۳
توسط mostafadavodi : ۱۳۹۳/۷/۲۱ - ۱۴:۴۱:۱۱
نظرتون راجب وخارزم چیه و خرید قیمت در 148 تومان راچگونه میبینید و مجمع 27 مهر به نظرتون خوب هست شرکت کنیم یا نه؟
نتیجه نظرات : ۶ - ۸ =

مطلب ۸۸۳۴۷۸
توسط atilasolo : ۱۳۹۳/۷/۲۹ - ۱۰:۰۲:۲۱
موافقت کمیسیون عمران مجلس با استفاده از بتن در جاده http://icana.ir/Fa/News/264439
نتیجه نظرات : ۱ - ۲ =
مطلب ۸۷۴۰۲۶
توسط amen : ۱۳۹۳/۷/۴ - ۱۲:۵۵:۳۱
سلام
من سکرد را در قیمت 4450 خریدم
رو این قیمت حمایت داشت؟؟؟؟
نتیجه نظرات : ۳ - ۷ =
مطلب ۸۷۰۲۳۵
توسط چگوارا : ۱۳۹۳/۶/۲۳ - ۱۸:۱۴:۰۱
100 تومن واسه هر سهم شسرق نریختم الان 24 شهریور وقت هست و اگه نریزم من که 1000 تا دارم از این سهم افزایش سرمایه چطوری شامل حالم میشه؟
نتیجه نظرات : ۳ - ۳ = ۰
مطلب ۸۷۰۱۲۹
توسط ع ف : ۱۳۹۳/۶/۲۳ - ۱۲:۵۸:۲۷
با سلام-در خصوص خرید2000 تن سیمان نظر دهید
نتیجه نظرات : ۵ - ۳ = ۲
کاربر ۴۶۸۷۳ : ۱۳۹۳/۷/۴ - ۱۷:۰۰:۲۰
کجا میخوای بذاری این سیمانا را؟
مطلب ۸۶۸۶۳۲
توسط چگوارا : ۱۳۹۳/۶/۱۹ - ۱۲:۱۱:۴۳
افزایش سرمایه سیمان شرق از 840000 به 1092000 میلیون ریال در مرجع شرکتها به ثبت رسید. می خواستم بپرسم این افزایش سرمایه را چطوری باید حساب کرد و جریانش چطوریه و کی به پرتفو اضافه میشه؟ ممنون از راهنمایی تون.
نتیجه نظرات : ۲ - ۱ = ۱
چگوارا : ۱۳۹۳/۶/۲۳ - ۱۸:۱۵:۰۵
ممنون
چگوارا : ۱۳۹۳/۶/۲۲ - ۱۱:۱۴:۱۳
اگه نریزم چطور؟ افزایش سرمایه چطوری شامل حالم میشه؟
کاربر ۴۶۸۷۳ : ۱۳۹۳/۶/۲۰ - ۱۳:۴۶:۴۵
باید در مهلت پذیره نویسی به ازای هر سهم 1000ریال میریختی به حساب شرکت.اگه نریختی حتما زنگ بزن به امور سهام شرکت...تاریخ اضافه شدن به پرتفو هم دست شرکته ازشون بپرش

مطلب ۸۷۹۴۶۶
توسط amen : ۱۳۹۳/۷/۱۸ - ۲۲:۳۵:۰۵
سلام این سود رمپنا کی واز کذوم بانک میشه گرفت امور سهام جواب نمیده ممنون
نتیجه نظرات : ۲ - ۲ = ۰
amen : ۱۳۹۳/۷/۱۹ - ۲۰:۳۹:۰۲
لطفا اگر کسی میدونه اطلاع رسانی کنه تشکر
مطلب ۸۷۹۰۷۱
توسط کاربر ۴۳۶۶۷ : ۱۳۹۳/۷/۱۷ - ۰۹:۳۳:۳۶
خرید بمپنا برای یه دوره دوماهه خوبه ؟
نتیجه نظرات : ۱۰ - ۲ = ۸
سپه : ۱۳۹۳/۷/۱۸ - ۲۰:۳۹:۳۳
دوستان از بترانس نگران نباشید
مطلب ۸۷۶۰۵۳
توسط shahriyar : ۱۳۹۳/۷/۹ - ۰۹:۲۶:۰۳
سلام بشهاب به احتمال قوی یك جهش 2330 تومانی داره
نتیجه نظرات : ۵ - ۱ = ۴
مطلب ۸۷۳۸۹۸
توسط aghaseyyed : ۱۳۹۳/۷/۳ - ۱۸:۳۰:۱۷
سلام دوستان لطفانظرتونودرمورد بترانس ورانفور بگید.
نتیجه نظرات : ۶ - ۲ = ۴
سپه : ۱۳۹۳/۷/۲۷ - ۲۰:۳۷:۱۷
بترانس نترسین تا ٨٠٠
سپه : ۱۳۹۳/۷/۱۰ - ۲۲:۲۳:۲۲
اقابترانس داره یواشكى خودش میكشه بالا چون زیر مجموعه هاش البته٣ شركتش سود علام كرده حالا كى گفتم نوبته بترانسه هركى بخره برندس تمام
مطلب ۸۷۳۲۶۰
توسط behrouz.kh : ۱۳۹۳/۷/۱ - ۱۲:۴۴:۴۶
دروود
دوستان و کارشناسان گرامی خاهشن دیدگاهتان نسبت به بمپنا را بیان کنید
با سپاس فراوان
نتیجه نظرات : ۸ - ۲ = ۶
H2o2 : ۱۳۹۳/۷/۲ - ۱۲:۵۰:۱۰
خاهشن ازسهام گروه خودرو هستش؟

جهت مشارکت در گفتگو از طریق بخش اعضاء وارد سایت شوید.کاربران با داغ ترین مطالب امروز
momtaz
تعداد پست : ۰
momtaz
تعداد پست : ۰
* وارن بافت*
تعداد پست : ۰
pirouzan
تعداد پست : ۰
majidmagic
تعداد پست : ۰